Aké kapsule kúpiť Nespresso, Tassimo a Dolce Gusto ?

Porovnáme kapsule značky Nespresso, Tassimo a Dolce Gusto pre kapsulové kávovary. Pozrieme sa na kávu, ceny, sortiment, …

Nespresso, Tassimo alebo Dolce Gusto?

Porovnáme kapsule značky Nespresso, Tassimo a Dolce Gusto pre kapsulové kávovary. Pozrieme sa na kávu, ceny, sortiment, …

Príprava kávy kapsulovým kávovarom je rýchla a jednoduchá, zvládne to každý. Ku niektorým modelom môžete získať kompatibilné kapsule – predovšetkým k strojom typu Nespresso – ale zvyčajne každý výrobca má svoje špeciálne kapsule, ktoré nie sú kompatibilné s inými kávovarmi. Na internete nájdete už aj iné riešenia ako napríklad plniteľné kapsule.

Najpredávanejšie značky kapsúl

1. Nespresso
2. Nescafe Dolce Gusto
3. Tassimo

Ktoré kapsulové kávovary sú pre vás vhodné?

Ak chcete hlavne kávičkovať a vychutnávať si rôzne kávy, odporúčam vám značku Nespresso. Nespresso kapsulové kávovary vám dokážu pripraviť neskutočne kvalitnú a chutnú kávu s 19 barovým tlakom. Ak máte záujem o cappucino, latte a ďalšie mliečne nápoje, budete si musieť zakúpiť samostatný penič mlieka, aby ste si ich mohli vychutnávať.

Ak si chcete vychutnávať najširšiu ponuku nápojov vrátane kávy, karamelového macchiata alebo horúcej čokolády a čajov, vyberajte si zo strojov Dolce Gusto alebo Tassimo, ktoré vám budú pravdepodobne vyhovovať.

Pre výber najvhodnejšieho kapsulového kávovaru sme vám otestovali najpredávanejšie modely, ale teraz už poďme k spomínaným kapsulám.

Nespresso

Cena jednej kávy: 0,50 €
Sortiment: 24 druhov káv
Cena kávovaru: 70 – 500 € nespresso kapsula

Nespresso kapsulové kávovary začínajú od primeraných 70 €, ale vo všeobecnosti sa dá povedať, že sú jednoduché ale elegantné, ako napríklad Nespresso Pixie. Väčšina strojov prichádza s možnosťou nákupu spolu s Nespresso Aeroccino, ktorý zvlášť stojí 80 €. Niektoré modernejšie modely už majú vstavaný mliečny penič alebo parnú tyč.

Zariadenie Nespresso môžete získať od rôznych značiek, medzi ktoré patria Krups a Delonghi.

Sortiment

Nespresso sa starostlivo venuje výberu pestovateľských krajín, ktoré jej dodávajú kávu: Brazília, Kolumbia, Kostarika, Guatemala, Keňa, India a Etiópia. Nespresso používa 95% z kávy Arabica a 5% z kávy Robusta. Jemné miešanie oboch druhov odhaľuje bohatosť chutí káv Nespresso. Teraz je v ponuke 24 druhov Grand Crus kapsúl. Na kapsulách je označenie intenzity, čiže sily káv. V ponuke sú espressá, dlhé kávy, ale aj bezkofeínové alebo s príchuťou vanilky, karamelu či čokolády.

Ako použiť kapsulu?

Jednoduchosť je kľúčom k strojom Nespresso. Väčšina z nich má niekoľko tlačidiel alebo ovládacích prvkov –vložíte kapsulu a stlačíte tlačidlo. Niektoré vám umožnia vybrať veľkosť nápoja pred štartom, a pri niektorých treba stlačiť stop, keď je káva hotová podľa vašich požiadaviek.

Nescafé Dolce Gusto

Cena jednej kávy: 0,35 €
Cena jedného mliečneho nápoja: 0,70 €
Sortiment: 34 druhov nápojov
Cena kávovaru: 50 – 200 € dolce gusto kapsula

Kapsulové kávovary Dolce Gusto sú kompaktné a pomerne cenovo dostupné. Existuje celý rad strojov, od kompaktných modelov, ako Piccolo, až po dizajnové modely, ako napríklad Drop. Každý model funguje v zásade rovnakým spôsobom, ale máte k dispozícii aj jednoduché manuálne ovládacie prvky alebo digitálne rozhranie.

Sortiment

Kapsuly príslušnej značky sú ľahko dostupné v supermarkete a on-line, a mnohé z nich sú zamerané na napodobňovanie trendových nápojov z kaviarní, ako napríklad karamel macchiato. On-line nájdete exkluzívne a limitované vydania (dokonca aj ochutené čaje). Mliečne nápoje vyžadujú osobitnú mliečnu kapsulu (nie je potrebný penič mlieka ako pri stroji Nespresso), ktorá obsahuje sušené mlieko. Existuje niekoľko kompatibilných kapsúl. Akcie na kapsule sú časté v supermarketoch.

Ako použiť kapsulu?

Stroje Dolce Gusto používajú buď jednoduché manuálne ovládacie prvky na spustenie toku teplej, či studenej vody cez kapsulu, alebo digitálny dotykový displej. Na kapsulách je označené ideálne množstvo vody pre prípravu nápoja, ktoré vám pomôže pri nastavení kávovaru. Mliečne nápoje vyžadujú dve kapsuly – jednu pre kávu a jednu pre mlieko.

Tassimo

Cena jednej kávy: 0,38 €
Cena jedného mliečneho nápoja: 0,75 €
Sortiment: 26 druhov nápojov (T disk)
Cena kávovaru: 50 – 150 € tassimo kapsula

Kapsulové kávovary značky Tassimo dokážu pripraviť viac druhov ako len kávu, pokrývajú celé spektrum teplých nápojov ako napríklad horúce čokolády, čaje a kávové nápoje. Tiež sa líšia tým, že zatiaľ čo iné stroje používajú vysoký tlak, 15-19 barov na prípravu espressa, stroje Tassimo používajú iba 3,3 bar tlaku na prípravu teplých nápojov – vyšší tlak zvyčajne znamená dobré krémy na espresso.

Sortiment

Existuje viac ako 20 kapsúl s rôznymi príchuťami, vrátane kávy Carte Noire a Jacobs, horúcej čokolády značky Oreo, Milka a čajov značky Twinings. Podobne ako pri Dolce Gusto, pre mliečné nápoje je potrebné použiť 2 kapsule. Ak si chcete spraviť latte, použite najprv latte kapsulu a potom kapsulu s mliekom, ktorá obsahuje UHT mlieko.

Ako použiť kapsulu?

Každá kapsula má čiarový kód. Kávovar načíta čiarový kód kapsuly a nápoj sa pripraví podľa odporúčania (čas varenia, množstvo vody a prúdenie nápoja). Po každej príprave nasleduje nával pary pre odstránenie zvyškov. Nemusíte sa teda báť, chute jednotlivých nápojov sa neprenášajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: