Bosch TAS 1252

Bosch TAS 1252 je unikátny kapsulový kávovar značky Bosch, ktorý pomocou čítačky a čiarového kódu dokáže pripraviť kávu ako z kaviarne jedným stlačením. Toto všetko vďaka patentovanej technológii INTELLIBREW™, kedy každá kapsula má vo svojom kóde nastavené optimálne množstvo vody, teploty a dobu sparenia pre prípravu ideálneho nápoja. Aj napriek tomu , že na Heuréke nie je príliš známy mi mu dávame známku 9,4.

Bosch-TAS-1252

Stručný popis

Tassimo espresso kompaktné, plnoautomatická príprava, LED panel intuitívny, príkon 1300 W, tlak 3,3 bar, odnímateľná nádoba na kávu 0,7 l, tiché otváranie sparovacej hlavy, automatické vypnutie, bezpečnostná poistka, rozmanitá ponuka teplých nápojov, espresso, caffe crema, cappuccino, latte macchiato, horúca čokoláda a čaj

Predstavujeme vám Bosch TAS 1252

Model Bosch TAS 1252 váži 2,74 kilogramov, pričom svojimi rozmermi 16,9 x 24,9 x 29,8 cm patrí medzi malé a kompaktné zariadenia, ktoré nebudú na kuchynskej linke alebo podobnom mieste prekážať, kávovar nie je ani svojim príkonem 1 300 Wattov žiadny žrút. Tento model pôsobí elegantne. O to viac prekvapí jeho šikovnosť a funkčnosť, ktorá však nie je podmienená užívateľskou zručnosťou a remeselným nadaním, ako to býva pri podobných nástrojoch. Prevažná väčšina komponentov je pevne spojená s prístrojom, avšak s niektorými manipulovať sa dá. Prednostne sa jedná o 0,7 litrový zásobník na vodu, ktorý – vďaka svojej kapacite – dobre slúži na prípravu niekoľkých šálok po sebe. Všetko sa však odvíja v závislosti od druhu pripravovaného kávy.

Ďalším odnimatelným prvkom je výškovo nastaviteľný a odnímateľný podstavec na šálky. Ten môže byť nastavený na strednú alebo nižšiu výškovú úroveň. Odnimatelnost je vhodná jak na prípravu kávy do menších šálok, tak aj na ľahké čistenie. Čas od času sa stáva, že sa počas manipulácie s šálkom troche tekutiny prece len vylije na stůl a samotný prístroj. Jednoducho očistite tiež umelohmotný držiak na kapsulu, ktorý možno ľahko vyberať z útrob prístroja, umyť a vrátiť na pôvodné miesto. K samotnej údržbe sa dostaneme neskôr, teraz je potrebné urobiť zoznámenie s najdôležitejším – teda použitou kávou.

Funkcie a nastavenia

Kávovar Bosh TAS 1252 je vybavený čítačom čiarkových kódov, ktorý automaticky rozpozná po vložení určitej kapsuly. Znovu teda platí, že sa nestaráte a prístroj urobí všetko pre vás. Kapslí se na trhu vyskytuje skutočne nepřeberné množstvo, od klasických kávových typov Caffe Crema Classico XL, po Jacobs Krönung Latte Macchiato, po nápoji s vôňou a chutí sušenek Oreo. Kávovar tak neuspokojí len milovníky vonných kávy, ale aj mlsné tkaničky našich detí. Ak máme zariadenie a kúpenú zásobu kapslí, môžeme vydať na prípravu samotnej kávy. Ta je veľmi jednoduchá a pohodlná. Jednoducho zapnite prístroj pomocou tlačidiel na /, naplňte zásobník na vodu, vložte do mechanizmu vybranú kapsulu, zatlačte a stlačte štart. Postranná dióda začne blikat a prístroj začne pripravovať nápoj. Príprava trvá zhruba dve minúty, ale závisí od typu použitého kávy; príprava obyčejnej kávy bez mlieka trvá cca 2 minúty, príprava kávy s mliekom trvá aj tak veľa času. Ak je výsledný čas porovnávaný s klasickou rýchlovarnou konvicí, ušetrený čas je jednoznačný, pretože je kávu úplne automatické. Po ukončení procesu jednoducho vyberajte mlynček s lahodnou tekutinou a môžete bez problémov a bez problémov konzumovat. V prípade prístroja Bosh TAS 1252 informuje o ukončení procesu vedľajšie diódy, prípadne nepríjemníci môžu odhadnúť, že kávu dokončili na základe nečinnosti prístroje, ktoré ušetria maximálne niekoľko sekúnd.

Čo sa týka používaných nádob pod vypusť kávovaru, ich voľba je čisto na vás. Pod kávovarom nie je problém použiť váš milovaný koberec, alebo si jednoducho kúpte sklenice čisto k určenému. Miesto je pod tryskou, preto nie je ničím obmedzené, čo je veľká výhoda, pretože náklady na prípravu kávy sa nezvyšujú umelo. Čas od času je však nutné aplikovat proces odvápňovania, o ktorom prístroj sám oznamuje diódou. Nejde však o odborníka a odvápnenie, ale aj technicky menej zdatná osoba – všetko prebieha automaticky v režime prístroja. Odvápnění trvá niekoľko minút, pričom všetky potrebné veci na jeho realizáciu sú súčasťou prístroja pri nadobudnutí. Dôležitý je dostatok vody a plastová náhradná kapsľa, pomocou ktorej sa čistíci proces spustí a uskutoční.

Záver

Stačí len vložiť kapsulu a kávovar urobí všetko za vás. Kávovar má plnoautomatickú prípravu stlačením jedného tlačidla, LED ukazovatele vás informujú o stave kávovaru a vďaka veľkému výberu druhov káv si príde na svoje naozaj každý. Príprava ďalšieho nápoja je možná okamžite a to bez prenosu chutí a to vďaka procesu vyčistenia trysiek parou hneď po príprave každého nápoja. Veľmi ľahká je obsluha i údržba. Úspora miesta vďaka kompaktným rozmerom. Po viac než ročnom použití sme s kávovarem Bosch TAS 1252 veľmi spokojni. Prístroj beží ako hodinky, pričom sa počas jeho prevádzky nestretli s žiadnym problémom, ktorý si vyžiadal nejaké opravy. Príprava kávy je nenáročná a rýchla, pričom vyzdvihnout aj nízku obstarávaciu cenu vrátane ceny za každú kávu kávy.

Bosch TAS 1252 patrí medzi lacné a nenápadné kávovary, ktoré dokážu zaujať nielen svojou nízkou cenou, ale aj kvalitou. Za tisíc korun si pochutnáte na dobrú a voňavú kávu s nádhernou a plnou pennou. Počítat musíte s mierne hlučnějšou prevádzkou.

Výhody

jednoduchá obsluha
ľahká obsluha
primeraná cena
rychla výroba, káva a je výborná a plná peny
možnost velkého výberu kapsúl
malé rozmery
výškovo nastavitelný a odnimatelný podstavec na šálky
jednoduché čistenie a údržba

Nevýhody

trochu drahé kapsuly
z jednej kapsuly sa urobí málo kávy
trochu hlučnejší
plast nachylnejší na poškrabanie

Recenze

Milovníci lahodné kávy v posledních letech neskutečně plesají. Na trhu se objevují stále nové a nové kávovary, které se – s ohledem na svoji cenovou dostupnost – stávají neodmyslitelnou součástí našich domácností. Nízká cena ručí za to, že si obdivovatelé a vyznavači této aromatické tekutiny mohou svoji lahůdku vychutnávat za pár drobných. Pokud opomineme prvotní pořizovací náklady za ten či onen kávovar, lahodná káva vyrobená domácím přístrojem není o moc dražší nežli klasická instantní nebo turecká káva střední třídy.

Pokud svoji ranní chuťovku stále připravujete prostřednictvím rychlovarné konvice, možná byste se měli nebo alespoň mohli po nějakém přístroji poohlédnout. Výsledek určitě stojí za to v podobě chutnějšího a voňavějšího zážitku. V dnešní recenzi se podíváme na kávovar od výrobce Bosch, TAS 1252, který si můžete v tuto chvíli pořídit za částku kolem 1 000 Kč (04/2017).

Model Bosch TAS 125 váží 2,74 kilogramů, přičemž se svými rozměry 16,9 x 24,9 x 29,8 cm řadí mezi malá a kompaktní zařízení, která vám nebudou na kuchyňské lince nebo na podobném místě překážet, přičemž kávovar není ani se svým příkonem 1 300 Wattů žádný žrout. Černý model působí elegantně a decentně, tudíž po vstupu do místnosti na sebe nepoutá příliš pozornosti. O to víc překvapí jeho šikovnost a funkčnost, která ovšem není podmíněna uživatelskou zručností a řemeslným nadáním, jak tomu občas u podobných přístrojů bývá.

Převážná většina součástek je s přístrojem spojena pevně, ovšem s některými přece jen manipulovat lze. Především se jedná o 0,7 litrový postranní zásobník na vodu, který – díky své kapacitě – dobře poslouží pro přípravu několika šálků po sobě. Vše se nicméně odvíjí v závislosti na druhu připravované kávy.

Dalším odnimatelným prvkem je výškově nastavitelný a odnimatelný podstavec na šálky. Ten lze nastavit do střední nebo spodní výškové úrovně. Odnimatelnost je vhodná jak pro přípravu kávy do menších šálků (aby voda vlivem gravitace neprskala), tak pro snadné čištění. Čas od času se zkrátka stává, že se během manipulace se šálkem trocha tekutiny přece jen vylije na stůl a samotný přístroj. Jednoduše očistit lze také umělohmotný držák na kapsle, který lze snadno z útrob přístroje vyjmout, umýt a zase vrátit na původní místo. K samotné údržbě se dostaneme později, nyní je ale nutné učinit seznámení s tím nejdůležitějším – tedy použitou kávou.

Kávovar Bosh TAS 1252 je opatřen čtečkou čárkových kódů, které automaticky rozpoznává po vložení určité kapsle. Znovu tedy platí, že se o nic nestaráte a přístroj udělá vše za vás. Kapslí se na trhu vyskytuje skutečně nepřeberné množství, od klasických káv typu Caffe Crema Classico XL, po Jacobs Krönung Latte Macchiato, po nápoj s vůní a chutí sušenek Oreo. Kávovar tak neuspokojí pouze milovníky voňavé kávy, ale také mlsné jazýčky našich dětí.

Jednotlivé kávy lze zpravidla pořídit v balení po 16 kusech, přičemž cena jednotlivých produktů se odvíjí na jejich druhu a kvalitě. Zatímco nejlevnější balení kávy stojí kolem 115,- Kč, dražší kávy přijdou na částku 150,- Kč. Cena kávy se tak mnohdy liší v řádech desetikorun. Obyčejná káva vyjde v přepočtu na něco málo přes 7,- Kč, kdežto Latte Macchiato přijde na necelých 15,- Kč.

Konečná cena kávy nestojí pouze na ceně balení, ale také na způsobu přípravy, respektive na použitém množství kapslí. U několikrát připomínaného Macchiata je totiž pro přípravu nezbytné použít mimo kávové kapsle také kapsli s mlékem. Tyto kapsle jsou součástí balení, nicméně je zákonitě nutné brát v potaz fakt, že z celkového poštu 16 kapslí v balení lze připravit pouze 8 kusů kávy Latte Macchiato (8 kapslí s mlékem + 8 kapslí kávy = 8 káv).

Pokud máme přístroj a nakoupenou zásobu kapslí, můžeme se vydat na přípravu samotné kávy. Ta je velice snadná a pohodlná. Jednoduše zapnete přístroj pomocí tlačítka on/of, naplníte boční zásobník na vodu, do mechanismu vložíte vámi vybranou kapsli, zacvaknete a zmáčknete start. Postranní dioda začne blikat a přístroj začne připravovat nápoj. Příprava trvá zhruba dvě minuty, nicméně délka jednotlivé výroby je závislá na typu užité kávy; příprava obyčejná kávy bez mléka trvá cca dvě minuty, příprava kávy s mlékem trvá klidně i jednou tolik času. Pokud výsledný čas srovnáme s klasickou rychlovarnou konvicí, ušetřený čas je jednoznačný, neboť je vaření kávy zcela automatické.

Po skončení procesu jednoduše vyjmete hrnek s lahodnou tekutinou a můžete nerušeně a bez problém konzumovat. V případě vaření pomocí rychlovarné konvice musíme nejprve přichystat šálek, vložit množství kávy, nalít vodu do konvice, počkat na bod varu atd… V případě přístroje Bosh TAS 1252 vás o ukončení procesu informuje postranní dioda, případní netrpělivci mohou dokončení kávy sami odhadnout na základě nečinnosti přístroje, čímž však ušetří maximálně několik sekund

Během přípravy kávy jsem se občas potýkal s nemilým překvapením. Během vkládání kapsle do zásobníku, která má své umístění přesně dané a neměnné, jsem ji do přístroje nepřesně vložil a chvatně přiklopil svrchní víko kávovaru, vlivem čehož však došlo a vždy dojde k narušení obalu kapsle na místě, které není k propíchnutí určené. Pokud se vám něco podobného stane, o čemž ani nepochybuji, nikdy kapsli již nerovnejte zpět a už vůbec se ji nesnažte použít pro přípravu kávy. Pokud i tak zahájíte vařící proces, káva poteče všude kolem, jenom ne do chtěného hrníčku. Následuje pracné čištění a úklid nepořádku všude kolem.

Co se týče užitých nádob pod vypusť kávovaru, jejich volba je čistě na vás. Pod kávovar není problém použít váš milovaný hrníček, nebo si prostě koupit sklenice čistě k tomu určené. Místa je pod tryskou dost, tudíž nejste ničím limitováni, což je výhoda obrovská, neboť se náklady na přípravu kávy uměle nezvyšují.

Černé provedení se postupem času ukázalo jako praktické. Povrch přístroje není nutné několikrát týdně otírat, neboť není usazený prach a případné drobné nečistoty na plastovém povrchu „vidět“. Jednou za čas stačí kávovar otřít vlhkým hadříkem a přístroj je stále jako nový.

Čas od času je však nutné aplikovat proces odvápnění, o který si přístroj sám řekne prostřednictvím diody. Nejde však o nic odborného a odvápnění zvládne i technicky méně zdatná osoba – vše probíhá plně automaticky v režii přístroje. Odvápnění trvá několik minut, přičemž veškeré potřebné věci k jeho uskutečnění jsou součástí přístroje při pořízení. Důležitý je dostatek vody a plastová náhražka kapsle, prostřednictvím které se čistící proces spustí a uskuteční.

S kvalitou kávy jsem ani po více než roce používání problém neměl, byť jsem pro její přípravu používal studniční tvrdou vodu bohatou na železo. Přístroj se tedy zjevně vypořádá i s vodou „vesnického“ typu, která mu na jeho spolehlivosti a kvalitě nic neubere.

Po více než ročním používání jsem s kávovarem Bosch TAS 1252 velmi spokojen. Přístroj běží jako hodinky, přičemž jsem se po dobu jeho provozu nesetkal s žádným problémem, který by si žádal nějakých oprav. Příprava kávy je nenáročná a rychlá, přičemž vyzdvihnout musím také nízkou pořizovací cenu včetně ceny za každý šálek kávy.

Jako milovník tohoto nápoje mi dokáže TAS 1252 přístroj moje chuťové pohárky dostatečně uspokojit nejen kvalitní chutí kávy, ale také bohatou pěnou a voňavým aromatem. Pokud nad koupí kávovaru uvažujete, dost možná bude tento přístroj příhodný právě pro vás. Řekněte sami, tisíc korun přece není moc…

Malý, ale šikovný

Bosch TAS 1252 patří mezi levné a nenápadné kávovary, který dokáže zaujmout nejen svojí nízkou cenou, ale i kvalitou. Za tisíc korun si pochutnáte na dobré a voňavé kávě s nádhernou a plnou pěnou. Počítat ovšem musíte s mírně hlučnějším provozem.

Klady :

Nízká cena
Malé rozměry
Snadná údržba
Dobrá káva plná pěny

Zápory :

Hlučnější
Plast náchylný na poškrábání

zdroj https://www.chytryvyber.cz/recenze-bosch-tas-1252/

 

Recenzie zákazníkov

Kávovar poměr cena výkon,úplně dostačuje. Kávovar využívám každý den a naprostá spokojenost.

Povrch je z levného plastu, okamžitě se poškrábe. U čokolády zbývá půl kapsle po výrobě nápoje. Espresso je mnohem horší než u dražšího modelu.

veľmi spokojná.

Zatiaľ výrobok pracuje ako má, S touto nenáročnou obsluhou som mimoriadne spokojný. Doporučujem kúpiť každému kto si chce v pohodlí domova vychutnať dobrú kávu, podľa vlastného výberu.

Nezaberá veľa miesta, pekný dizajn, nemusim regulovať množstvo vody, nakoľko cez čiarový kód sa vytvorí nápoj sám, veľmi som spokojná, kúpu vrele odporúčam.

Perfektní mašinka

chytrý a kompaktní design, rychlost a jednoduchost přípravy kávy. 0 chuť kávy – zvuk při přípravě, cena kapslí

Velice spokojená, oproti Dolce Gusto. Stoprocentní spokojenost.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: