Catler ES 4050

Dizajnový pákový kávovar Catler ES 4050 je vyrobený z kvalitných materiálov a nerezovej ocele s mnohými praktickými funkciami. Pred vlastnou extrakciou je káva nízkotlakovo predsparená tlakom 2 až 4 barov, vďaka čomu napučí a uvoľní arómu a chuť. Elektronický systém kontroly teploty PID a Thermocoil umožňuje nastaviť určitú teplotu vody pri extrakcii kávy a dokáže ju tiež stále udržiavať, čo je obzvlášť dôležité pre prípravu lahodného espressa. Ak máte radi bohatú penu, tak oceníte otočnú parnú trysku s nadstavcom z nerezovej ocele pre napenenie mlieka. Pripravte si lahodnú kávu s týmto špičkovým prístrojom Catler.

Catler-ES-4050

Stručný popis

pákový kávovar • príkon 1 750 W • systém predsparenia • vysoký priestor pre pohár • otočná tryska na paru • 1,8l zásobník na vodu • filtračný systém • ohrievač šálok • priestor pre skladovanie prívodného kábla • zásuvka na príslušenstvo • vyberateľná odkvapkávacia miska • automatické vypúšťanie pary

Prednej strane kávovaru dominuje veľký a prehľadný ovládací panel, pomocou ktorého je možné regulovať funkcie kávovaru a aktivovať rôzne nastavenia. V centrálnej časti nájdeme klasický otočný prepínač, ktorý dopĺňajú z oboch strán veľké tlačidlá. Jedno slúži ako vypínač, zatiaľ čo pomocou druhého sa uskutočňuje potvrdenie zvoleného režimu. Praktická je aj dvojica indikátorov ohrevu vody a pary.

S týmto kávovarom si môžete okrem espressa vďaka samostatnej tryske pripraviť aj len horúcu vodu na čaj, horúcu čokoládu alebo kávu long black. S parnou tryskou zase ľahko a rýchlo našľaháte mlieko na cappuccino či kávu latte. Vyberateľný zásobník na vodu s obsahom 1,8 l má zabudovaný filtračný systém na vylepšenie kvality vody. Ak máte radi vysoký hrnček, tak oceníte extra vysoký priestor pre prípravu long coffe. Aby káva v hrnčeku nebola hneď studená, tak prístroj má plochu na nahrievanie šálok.

Najčastejšie asi budete pripravovať klasické espresso, ale kávovar je pripravený aj na tvorbu omnoho komplexnejších nápojov. Vďaka integrovanej otočnej tryske na paru môžete napeňovat mlieko a smotanu a vytvárať tak lahodné cappuccino, café latte, alebo iné kávové špeciality. Vysoký priestor pod pákou umožňuje vložiť aj veľký pohár, čo znamená, že si možno pripraviť aj veľkoobjemové nápoje ako je espresso lungo alebo flat white.

Pre zabezpečenie maximálnej extrakcie chuti kávy a zachovania rovnomernosti procesu po celú dobu prípravy je tento kávovar vybavený špeciálnym systémom nízkotlakového predsparenia. Ten funguje tak, že kávu pred začatím samotnej prípravy pod nízkym tlakom navlhčí a umožní tak jednotlivým zrnkám plne napučať, takže pri samotnej príprave už bude všetka voda využitá k dokonalej extrakcii.

Na dosiahnutie optimálnej chuti a arómy kávy je nutné, aby mala voda po celú dĺžku extrakcie čo možno najpodobnejšiu teplotu a nedochádzalo tak k nežiaducim výkyvom, ktoré by mohli mať za následok pripálenie zŕn alebo naopak nedostatočnú extrakciu. Preto výrobca osadil tento model šikovným systémom ohrevu vody Thermocoil, kde voda prechádza kovovým potrubím, ktoré pomáha stabilizovať jej teplotu

Ďalšou prednosťou je tiež funkcia automatického vypúšťania vody, ktorá vám zaručí, že voda na extrakciu kávy bude mať vždy vami nastavenú teplotu. Zvyšková voda po napenení mlieka alebo výdaji vody je automaticky uvoľnená do odkvapkávacej misky. Nemôže tak nikdy dôjsť k spáleniu kávy v sitku.

Hodnotenie

V našom teste patril pákový kávovar Catler k stredne až viac objemným modelom, jeho nádržka pojme až 1,8 l. Parnému tlaku 15 bar samozrejme nie je čo vytknúť a príkon 1 750 W patril v čase vzniku teste k najvyšším, kávovar by teda nemal mať žiadne problémy so zahrievaním. Nevýhodou je nekompatibilita s kávovými pody, obmedziť sa musíte len na mletú kávu. Kávovar tiež neumožňuje nastavenie množstva, teploty a tvrdosti vody, prípravu kávy si teda príliš neprispôsobíte. Stále však zvládne uvariť dve šálky kávy naraz, v tomto smere tiež nie je čo kritizovať.

Z testovaných funkcií pri modeli Catler ES 4050 nájdeme plochu na nahrievanie šálok, parnú trysku s funkciou výdaja horúcej vody, odnímateľnú nádržku na vodu a funkciu automatického vypnutia, teda všetky štandardné funkcie, ktoré môžeme u pákových kávovarov očakávať. Z menej obvyklých nemá ani jednu, nedočkáme sa teda u neho odvápňovacieho programu ani automatického šľahanie mlieka alebo integrovaného mlynčeka. Jeho rozmery ho radia medzi priemerné až väčšie modely v našom rebríčku. Výškou dosahuje 31,5 cm, šírkou 25 cm a jeho hĺbka je 33,5 cm. Nadpriemerná je tiež jeho hmotnosť 6,3 kg, ide skrátka o kávovar, ktorý pravdepodobne zostane natrvalo umiestnený na kuchynskej linke. Je preto dobré si rozmyslieť, či naň máte miesto.

Záver

Ak hľadáte výkonný multifunkčný kávovar používajúci pákový systém, ale nechcete míňať stovky eur, skúste zvážiť obstaranie tohto vydareného modelu od spoločnosti Catler. Napriek svojej dostupnej cene nerobí žiadne kompromisy, čoho si môžeme všimnúť už pri prvom pohľade na prístroj. Celé telo je vyrobené z prvotriednej nerezovej ocele, ktorú dopĺňajú prvky z liatiny a vysoko odolného plastu. Táto kombinácia materiálov pôsobí veľmi luxusne a elegantne a určite si ju zamilujete. Všetky tieto materiály navyše ponúkajú prémiovú odolnosť a možno ich ľahko udržiavať.

Pákový kávovar Catler ES 4050 poteší vyšším príkonom, štandardným parným tlakom a ponukou základných funkcií. Z tých menej obvyklých u neho žiadnu nenájdeme, rovnako tak používateľom neumožňuje nastavenie množstva, teploty ani tvrdosti vody. Jeho ovládanie tak môže byť trochu nepohodlné, kvôli nutnosti vodu v správny čas manuálne zastaviť. Z týchto dôvodov by sme ho odporučili hlavne užívateľom, pre ktoré nie sú tieto nastavenia príliš podstatná a vyhovuje im továrenské nastavenia kávovaru. Veľkým objemom by však mohol dobre zapadnúť aj do početnejšia domácnosti alebo kancelárskeho prostredia.

Výhody

zvládne uvariť dve šálky kávy naraz
celé telo je vyrobené z prvotriednej nerezovej ocele
rýchle zahriatie prístroja
výkon
parná tryska s funkciou výdaja horúcej vody
odnímateľnú nádržku na vodu
veľmi dobrá káva

Nevýhody

neumožňuje nastavenie množstva, teploty a tvrdosti vody
nemá integrovaný mlynček
hmotnosť 6,3 kg
obmedziť sa musíte len na mletú kávu
nemá odvápňovaci program

Recenzie zákazníkov

Najjednoduchší Espresso kávovar ale s najlepšou kávou

Velmi dobrý kávovar s bohatou výbavou. Zahřátí přístroje je přímo bleskurychlé. Jednoduchá obsluha. S opravdu kvalitním mlýnkem vykouzlí velmi dobrou kávu. Pokud ho člověk nemá tak misky s dvojitým dnem můžou na chvilku uspokojit. Ale „s jídlem“ roste chuť takže jej doporučuji koupit a nešetřit na něm.

Velmi dobrý presovač, intuitivní ovládání, součástí balení je i konvička na ohřev mléka.

Můžu si regulovat množstvá vody v šálku
rychlé zahřátí na provozní teplotu
Složitější údrřžba přístroje
hezký vzhed
jednoduché používání

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: