DeLonghi Dinamica ECAM 350.55

Plnoautomatický kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55.B s patentovaným LatteCrema systémom, ktorý pripravuje hustú a krémovú mliečnu penu pri ideálnej teplote na prípravu Vášho obľúbeného cappuccina alebo latte macchiato, a to jednoduchým jedným stlačením. Kávovar má zabudovaný 13 stupňový, tichý, oceľový mlynček pre použitie zrnkovej kávy, zásobník má kapacitu 300 gramov. Je možné použiť aj namletú kávu, ideálne napríklad pre bezkofeínovú.

DeLonghi-Dinamica-ECAM-350.55

Stručný popis

automatický kávovar • pripravíte espresso, klasickú kávu, veľkú LONG a dvojitú doppio+ • príkon 1 450 W • tlak 15 bar • 1,8l nádržka na vodu • 300g zásobník na kávu • parná tryska • dotykový ovládací panel • funkcia MY – pamäť nastavenia vášho nápoje

Predstavujeme vám DeLonghi ECAM 350.55

Vysokokvalitný plnoautomatický kávovar pôsobí naozaj luxusným dojmom. Vyniká mimoriadne jednoduchým ovládaním, ktoré si rýchlo osvojí každý. S jeho pomocou si môžete priamo u vás doma ľahko pripraviť obľúbenú šálku vášho espressa alebo cappuccina. Môžete pri tom využiť celý rad vymožeností od mlynčeka na čerstvé kávové zrná až po mliečnu trysku s ktorej pomocou vytvoríte na káve záverečnú úpravu v podobe chutnej a hustej mliečnej peny. Kávovar ponúka špičkový výkon a veľkú kapacitu v zvlášť kompaktných rozmeroch. (Rozmery (Š x V x H): 23,6 x 34,8 x 42,9 cm).

Vzhľadu kávovaru dominuje intuitívny ovládací panel s grafickým displejom (so 16 jazykmi vrátane češtiny a slovenčiny) a dotykovými tlačidlami. Kávovar má zabudovaný 13 stupňový, tichý, oceľový mlynček pre použitie zrnkovej kávy, zásobník má kapacitu 300 gramov. Je možné použiť aj namletú kávu, ideálne napríklad pre bezkofeínovú. Zásobník uchováva arómu kávy vďaka obvodu potiahnutému tesniacou gumou. Samozrejmosťou je vyberateľná sparovacia jednotka pre jednoduchú údržbu pravidelné čistenie a nádržka na vodu s objemom 1,8 litra. Tlak kávovaru je 15 barov. Objavte funkciu „nahrievanie šálok“ a svoju šálku si môžete predhriať tak, aby Vám káva zostala čo najdlhšie teplá a mali ste dokonalý servis ako v kaviarni. Kávovar má nastaviteľný odtok kávy pre rôznu veľkosť šálky až po 135 mm. Elegantná čierna farba sa skvele hodí do väčšiny kuchýň.

Funkcie a nastavenie

S týmto kávovarom ľahko pripravíte svoju obľúbenú kávu jednoduchým stlačením tlačidla: espresso a kávu (veľká káva bez funkcie predsparenia), alebo cappuccino či latte macchiato. Zvyšných 7 nápojov (ako napr. Doppio +, long, caffee latte, flat white alebo horúce mlieko) nájdete v nápojovom menu. Pre každú kávu si jednoducho zvolíte jej intenzitu a veľkosť, prípadne pomer mlieka a kávy. Vďaka funkcii „MY“ si jednoducho nastavte každý z týchto nápojov presne podľa svojej chuti a uložte do pamäte kávovaru, tak aby ste si zakaždým pripravili svoju obľúbenú kávu. Pre úsporu Vášho času je možné pripraviť dve šálky espressa naraz. Funkcia horúca voda, Vám umožňuje uvariť čaj aj bez rýchlovarnej kanvice.

V pamäti kávovaru sa automaticky ukladá štatistika vydaných nápojov. Tiež si v menu môžete nastaviť tvrdosť vody, nainštalovať vodný filter aj nastaviť úsporu energie. Veľká kapacita nádobky na kávovú usadeninu umožňuje skladovanie usadeniny až z 14 šálok alebo až 72 hodín. Pri zapnutí a vypnutí kávovaru sa sám kávovar automaticky prepláchne. Pri potrebe odvápnenia Vás kávovar sám upozorní. Príkon kávovaru je 1450 W. Hmotnosť prístroja je 9,5 kilogramov.

Ak milujete vôňu čerstvo pomletej kávy potom iste využijete praktický zabudovaný kávový mlynček. Pri príprave kávy je ideálne používať čerstvo pomletú kávu a to pre vás s týmto mlynčekom nebude problém. Pri každom mletí vám bude kuchyňa nádherne rozvoniavať čerstvo pomletou kávou. Mlynček sa dá nastaviť na 13 stupňov hrubosti mletia a dá sa nastaviť aj sila arómy. Voľba závisí od druhu pripravovanej kávy. Zásobník na kávu má kapacitu až 300 gramov. Vďaka perfektnej tryske si doma ľahko a rýchlo pripravíte dokonalú mliečnu penu. Vychutnajte si obľúbené cappuccino, caffe latte alebo latte macchiato. Bohatú, nadýchanú a hustú mliečnu penu si vytvoríte za pár sekúnd. Uspokojenie vašich rôznych chutí na rôzne kávy vám zabezpečí sortiment volieb rôznych káv od espressa až po Lattemacchiato. Zásobník na vodu s držadlom a s možnosťou vyberania má objem 1,8 litra.

Pri údržbe kávovaru oceníte možnosť vybrať sparovaciu jednotku a komfortne ju umyť, bez toho by bolo nutné zložito manipulovať s celým kávovarom. Veľa času tiež ušetrí odnímateľná mriežka na odkvapkávaciu kávu, ktorú možno v prípade potreby umyť v umývačke. Pravidelný proces odstraňovania vodného kameňa predlžuje životnosť vášho kávovaru. Kávovar vás nielen upozorní na potrebu jeho vyčistenia ale aj automaticky odstráni vodný kameň, keď je to potrebné. Starostlivosť o čistotu espresso kávovaru je naozaj veľmi jednoduchá.

Záver

V prípade, že netrváte len na čerstvo namletej káve z kávových zŕn, môžete v tomto prístroji použiť aj kávu vopred mletú. Nápoje presne podľa vašich predstáv dosiahnete vďaka možnosti nastavenia teploty vody, sily kávy a tiež hrubosti mletia, u ktorej môžete vyberať z trinástich úrovní. Pre varenie kávy vo väčšom množstve hovorí aj možnosť uvariť dve šálky naraz. Údržbu kávovaru vám zase uľahčia možnosť nastaviť tvrdosť vody.

Ak si okrem samotného espressa radi vychutnáte aj nápoje s mliekom a mliečnou penou, iste oceníte možnosť automatického šľahanie mlieka, v kombinácii s pripojenou nádobkou na mlieko. Okrem kávy si môžete uvariť napríklad aj čaj, vďaka funkcii výdaja horúcej vody. Na ručné šľahanie mlieka má navyše kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B tiež parnú trysku. Pri používaní rôzne objemných šálok iste oceníte nastaviteľnú výšku výpuste. Nemusíte sa tak báť, že by ste nemohli použiť vysoký pohár na latté, alebo by vám naopak pri varení ristretta káva zbytočne špliechala všade okolo. Ovládanie prístroja je veľmi prehľadné vďaka displeju, pre nižšiu spotrebu má kávovar tiež úsporný režim. Nemusíte sa báť ani zložitého čistenia, to prístroj robí automaticky, poradí si tiež s odvápňovaním.

Kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B nemá zásadné nedostatky ani v kategórii parametrov, ani v prípade nastavenia či funkcií. Jeho parný tlak je optimálny, má pomerne slušní objem nádobky na vodu i zásobníkov na kávu a kávovú usadeninu. Iba jeho príkon patrí k tým trochu slabším, avšak čo sa týka nastavenia i funkciou, nestratil jediný bod. Odporučiť ho teda môžeme takmer univerzálne, pri jeho posudzovaní záleží hlavne na vašich individuálnych požiadavkách, napríklad na rozmery prístroja alebo objemy zásobníkov.

Tento model multifunkčného kávovaru od renomovanej talianskej značky De’Longhi vás iste zaujme. Design kávovaru kombinuje klasický tvar s moderným elektronickým ovládacím panelom. Kvalita celkového spracovania a dielčích materiálov je na vysokej úrovni, čo zaisťuje dlhú životnosť a vysokú odolnosť. Chromované detaily príjemne obzvláštňuje zovňajšok a dodávajú kávovaru luxusný dojem.

Najväčšou prednosťou tohto kávovaru je vysoký štandard kvality pripravovanej kávy. Pred samotným zahájením prípravy kávy môžete využiť vstavaného nahrievača šáliek, ktorý zaistí že vaša káva bude mať za každých okolností tú správnu teplotu. Pumpa ktorá pretlačí horúcu vodu skrz mletú kávu vo filtry dosahuje tlaku 15 barov, čím dokáže behom krátkeho okamihu extrahovať plnú chuť a bohatú arómu. Vysoký tlak navyše zaisťuje, že sa káva nestihne pripáliť a nedôjde tak k prípadnému znehodnoteniu chuti kávy. Pokiaľ si potrpíte aj na iné typy kávy, než je klasické espresso, tak iste oceníte technológiu LatteCream System. Táto funkcia dokáže pomocou pary vytvoriť z mlieka hustú a jemnú penu, ktorú následne kávovar použije k výrobe kávového nápoja na mliečnej bázy, ako je napríklad cappuccino alebo latte macchiato.

Výhody

jednoduchá obsluha
minimálna údržba
individuálne nastavenie nápojov
karafa na mlieko
hustota peny
Káva latte macchiato má naozaj bohatú penu a chutí ako v kaviarni možno aj lepšie
výborná chuť kávy

Nevýhody

absencia nahriatia hrnčekov
zle udržiavateľný povrch

Recenzie zákazníkov

S kávovarem jsme velmi spokojeni. Obsluha je lehká a údržba téměř minimální. Oceňujeme možnost uložení karafy na mléko do lednice a možnost individuálního nastavení nápojů. Káva latte macchiato má opravdu bohatou pěnu a chutná jako v kavárně možná i lépe.

Použil jsem kávovar pouze na přípravu pressa, ostatní kde je zapotřebí použití mléka jsem nezkoušel, tak zkušenosti pouze takové. Pro: snadná obsluha a údržba, moderní design, paměť na oblíbenou kávu pro několik uživatelů, káva byla dobrá, nastavení hrubosti mletí. Proti: absence nahřátí hrnků, lehký únik malého množství vody do zásobníku na kávovou sedlinu

Velmi pozitivně hodnotím ,,mymenuˇˇ s nastavením kávy na členy rodiny. Dále kladně hodnotím karafu na mléko a hustotu pěny. Výborná chuť kávy. Jediné co pro mě je negativní je neustálé vyplachování, ale chápu, že je to nezbytné.

Kávovar používá celá rodina s maximální spokojeností. Za hlavní plus považuji jednoduchou obsluhu a výbornou kávu s hustou pěnou, která vydrží i delší dobu po uvaření. Líbí se mi, že nádrž na vodu je umístěna vpředu, takže je možné kávovar umístit i do prostorů v kuchyňské lince. Vyzdvihnul bych také rychlost čištění proti konkurenčním kávovarům. Malé mínus je složitější první instalace, jakmile se např. při výběru jazyka jednou spletete, obtížně se vrací zpět a chvíli trvá, než se kávovar zahřeje.

To že Delongi patří k velmi kvalitním výrobcům jsem věděla již dávno a to předvším ze zkušeností mých známých. Ale teprve plně přesvědčit jsem se mohla až když jsem si přístroj od tohoto výrobce donesla domů.Protože jsme kávová rodina , hned se přístroj ujal.

Kompletně v češtině, snadné ovládaní, nastavení síly kávy, výborná pěna, karafa na mlékorychlé rozehřátí, snadná údržba, vytvoření výtečného kakaa (ocení rodiče s dětmi)

S kávovarem jsem spokojena, nejvíce jsme využívala latte, velká hustá pěna, jednoduché ovládání, maximální spokojenost…Až budeme měnit současný kávovar, bude ECAM 350.55B velkým kandidátem…

Jedná se o můj první kávovar, ocenila jsem jednoduché ovládání a užitky jako například různé druhy kávy jedním stiskem, dále automatické čistící pochody a široké možnosti nastavení – hrubost mletí, síla aroma, pěna, vlastní hrníčky, díky čemuž má káva výbornou chuť i vzhled. Jedná se o vybavený kávovar s moderním designem. Výtku mám k nerezové odkapávací misce, která se po určité době poškrábe. A také, že se i při zapnutí nejdříve spustí čištění, přestože se kávovar čistil před vypnutím a tím se prodlužuje doba přípravy kávy.

Jednoduché intuitivní ovládání; vždy hustá a stabilní pěna

Používám často. I přátelé se rádi stavují na kávu, díky velkému množství typu káv, co přístroj umí udělat. Líbí se mi možnost přeprogramovat jednotlivé nápoje dle své volby. Pro používání několikrát denně se mi zdá nádoba na odpadní vody trošičku menší. Pro přípravu kávy ráno se mi zdá přístroj lehce hlučný. Přístroj se mi ovládal velmi intuitivně a i návštěvy, co s ním přišly poprvé do styku, neměly problém si kávu připravit. V případě že jsem chtěl udělat kávu v nějaké mléčné variaci, musel jsem použít sklenice od výrobce, do jiných bylo nutné přesouvat sklenici mezi výdejníkem mléka a kávy.

– Špatně udržovatelný povrch

Velký výběr variant kávových nápojů – Intuitivní ovládání – Pohodlí přípravy kávy – Kvalitní pěna na mléčných variantách kávy
intuitivní příprava kávy, mnoho možností nastavení, obsluha a čištění jednoduché

plná spokojenost a doporučujeme všem co rádi funkční a na údržbu jednoduché věci

lehké škrábance na nerezové desce od šálků

Jsem velice spokojena a doporučuji ostatním-je super=hodně funkce+jednoduchí+super cena a dostala k tomu darek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: