DeLonghi EC 156

Kávovar DeLonghi EC 156 B je navrhnutý pre prípravu pravého espressa pre každý Váš deň, a zároveň poskytuje perfektné cappuccino s bohatou a krémovou penou vďaka dokonalému miesenia pary, vzduchu a mlieka.

DELONGHI-EC-156-B

Stručný popis

pákový kávovar • pripravíte espresso, cappuccino • príkon 1 100 W • tlak 15 barov • 1l nádržka na vodu • parná tryska • systém predhrievania šálok • filter Disco Crema • 2 termostaty • na mletú aj porciovanú kávu • Cappuccino systém s nastaviteľným prúdom pary • vyberateľná odkvapkávacia mriežka • funkcia automatického vypnutia

Rozpustná káva vás už omrzela a usadenín z tureckej kávy máte doslova plné zuby? Lenže si bez svojich kávových rituálov nedokážete predstaviť deň. Takže vám nasadil chrobáka do hlavy krásny kávovar, ktorý ste zahliadli vo výklade cestou z práce a podvedome tušíte, že toto bude láska na prvé ochutnanie. Do espressa DeLonghi EC 156.B je totiž ťažké sa nezamilovať.

Espresso DeLonghi vám bude dlhoročným spoločníkom, lebo má nerezový bojler pre dlhú životnosť. Keď vás náhle prepadne chuť na kávu, nebudete musieť dlhé minúty čakať – vďaka systému samostatnej prípravy je kávovar ihneď pripravený na použitie. Starostlivosť o prístroj je tiež nemenej dôležitá, z toho dôvodu je odkvapkávacia mriežka odnímateľná, čo vám uľahčí čistenie.

Pákový kávovar DeLonghi je prispôsobený pre každodennú prípravu espressa priamo u vás doma. Okrem toho zvládne aj výborné cappuccino, ktoré si veľmi rýchlo obľúbite. Jeho „cappuccino systém“ perfektne premieša mlieko, paru a vzduch a vy si vďaka tomu môžete vychutnať krásne nadýchanú, bohatú penu, ktorá ozdobia každú šálku.

Espresso DeLonghi disponuje novým držiakom filtra, takže kávu môžete pripraviť tak z klasicky namletej kávy, tak z porciované kávy, tzv. E.S.E pody. Ak preferujete jednoduchosť a praktickosť, je pre vás druhá varianta to pravé. Naopak pri príprave espressa z namletej kávy príde vhod vstavané vtláčadlo na kávu, takže nebudete musieť hľadať vo všetkých priehradkách kuchyne, čím kávu stlačíte.

Kávovar je navrhnutý pre prípravu pravého espressa pre každý Váš deň, a zároveň poskytuje perfektné cappuccino s bohatou a krémovou penou vďaka dokonalému miesenia pary, vzduchu a mlieka.

Recenzia – Test

Súhrnné údaje

Príkon kávovaru De’Longhi bol v čase vzniku teste (jún 2017) trochu podpriemerný a môže sa tak stať, že bude kávovaru chvíľku trvať, než sa zahreje. Nejde však o nijako veľký prístroj a tak by k dlhému rozohrievanie ani nemuselo dôjsť. Kapacita jeho nádržky je totiž len 1 l, teda jedna z najnižších v našom teste. V ohľade k parnému tlaku ale nezostáva veľkým kávovarom nič dlžný drží sa referenčnú hodnotu 15 bar. Dobrého štandardu sa drží aj v prípade počtu šálok, rovnako ako väčšie prístroje, aj tento model zvládne uvariť dva súčasne. Ako jeden z mála lacnejších modelov umožňuje tento kávovar aj použitie E.S.E. podov. S nastavením vody si ale v jeho prípade nijako nevyhráte. Nedovolí vám nastaviť množstvo, teplotu ani tvrdosť, o stopercentnom komforte teda nemôže byť reč.

Vybavenie a funkcie

Z ponuky štandardné pre pákové kávovary chýba modelu značky De’Longhi funkcia automatického vypnutia a odvápňovací program. V praxi to znamená, že sa pri odvápňovanie budete musieť trochu viac zapojiť. Čo sa týka automatického vypnutia, mnoho používateľov ho nepreferuje, záleží teda na vašich konkrétnych požiadavkách. Pokiaľ ide o vzácnejšie funkcie, tejto cenovej kategórii samozrejme nie je prítomnosť mlynčeku alebo automatického šľahanie mlieka príliš reálna. Počítať však môžete s výdajom pary aj horúcej vody, mlieko si teda našľaháte bez problémov manuálne. Kávovar vám tiež nahreje šálky a dopĺňanie vody bude hračkou vďaka odnímateľnej nádržke.

Hodnotenie ďalších užívateľov

Ako negatívum väčší počet užívateľov zmieňuje najmä silnejší vibrácie pri požívaní kávovaru, ktoré sa dajú prípadne riešiť výstelkou. Úplne im nevyhovuje ani nízka výpust, pod ktorou sa nezmestí vyššia riadu. Do tretice ako nevýhodu zmieňujú aj vstavané vtláčadlo kávovaru, ktoré nemusia zaručiť perfektné stlačenie kávy. Vo všeobecnosti ho ale hodnotí skôr pozitívne, najmä vďaka priaznivej cene.

Naše hodnotenie a záver

Kávovar De’Longhi EC 156 bude vhodný skôr pre nenáročných užívateľov alebo pre tých, ktorí s pákovými kávovary len začínajú. Patrí k najmenším modelom v našom teste a tiež do najnižšej cenovej kategórie. Napriek tomu umožňuje aj použitie E.S.E. podov a ponúka väčšinu štandardných funkcií. Ak hľadáte jednoduchý skladný model do menšej kuchyne a nepatríte ku skúseným používateľom, ktorí hľadajú sofistikovanejšie prístroj, môžeme vám tento model odporučiť. Ak ale chcete o niečo lepšie vybavený kávovar, môžete sa pozrieť napríklad na model Sencor SES 2010 BK z rovnakej cenovej kategórie.

Ako napovie už jeho kapacita, model De’Longhi EC 156 patrí k najmenším kávovarom v našom júnovom teste. Na výšku meria 28,5 cm, na šírku 19,5 cm a jeho hĺbka je 24 cm. Váži 4,8 kg a ide teda o pomerne skladný model, s ktorým sa ľahko manipuluje.

Recenzia od zákazníkov

Tento kávovar sme si kúpili s manželom, lebo sme obaja silní kávičkári a hľadali sme taký dobrý pomer kvality a ceny. Nechceli sme investovať príliš vysokú sumu, ale na druhej strane zase ani byť ochudobnení o kvalitu. Značku Dé Longhi už poznáme a máme s ňou skúsenosti, tak padla voľba na model kávovaru práve od tohto výrobcu. Tento model zaujal aj cenou. Používame ho už dosť dlhú dobu a môžem ho hodnotiť pozitívne aj keď pár múch má.

Kompaktné rozmery

Kávovar mi rozmermi vyhovuje, zmestí sa aj na kuchynskú linku a dizajn je skôr taký klasický. V čierno nerezovom prevedení vyzerá pekne, ale tie nerezové časti sú náchylné na odtlačky. Napriek tomu, že kávovar pôsobí dojmom profesionálneho kávovaru poskytuje iba základné funkcie.

Kvalita kávovaru vs kvalita kávy

Spracovanie kávovaru je v dobrej kvalite a rovnako aj funkčnosť je stopercentná. V hornej časti je nádoba na vodu, ktorá má mierku na ten presný podiel vody na jednu alebo dve šálky. Pri jednej šálke sa mi však už stalo, že trochu kávy pretieklo. Nie je to však žiaden problém, lebo v spodnej časti pod šálkou je priestor na vodu pred začatím alebo na kvapky, ktoré ešte kvapkajú po odobratí šálky. Čistí sa to jednoducho. Kávovar kávu nemelie, čo môže niekomu chýbať. Po nadávkovaní je hneď v pravo okrúhly prvok na utlačenie kávy. Potom už stačí naozaj len veľmi jednoducho páku s dávkovačom kávy poriadne dotiahnuť a môžete spustiť.

Osobne si to sledujem aj keď sa dá voda presne naliať zo šálky do zásobníka. Kávovar nemá automatické nastavenie množstva jednej šálky. Ale ako som už spomenula, tých pár kvapiek má kam odtiecť. Na ľavej strane je napenovač mlieka, ktorý sa tiež manuálne ovláda. Pohár s mliekom sa priloží k tryske a zapne sa napeňovanie. Musím povedať, že tie prvé dni si to proste treba odsledovať, koľko vody a koľko mlieka. Ale keď to robím každý deň mám už presne tie miery v oku. S kvalitou kávy som veľmi spokojná. Kupujem jeden typ kávy zomletú na hrubosť, ktorá sa mi najviac osvedčila. Neviem, ako to majú iné kávovary ale pri tomto si to treba všetko odsledovať a potom už človek vie presne s ako zomletou kávou je to najideálnejšie. Pre mňa osobne je asi najväčším mínusom maximálna výška šálky. Som zvyknutá na kávu do vyššieho hrnčeka a ten sa nezmestí. Ja som to vyriešila tak, že dám dole mriežku na spodnej strane a vojde mi tam. Bohužiaľ dvakrát esteticky to nevyzerá.

Plusy
Jednoduché ovládanie
Kompaktné rozmery
Kvalitné spracovanie
Káva dobrej kvality
Priaznivá cena

Mínusy
Malá výška pre šálku
Nemá mlynček na kávu
Chyba automatické nastavenie na šálku

 

Záver

Je to jednoduchý kávovar a nenáročnému užívateľovi, ktorý má čas si ráno v pokoji kávu pripraviť ho odporúčam. Asi najväčším plusom je dobrý pomer výkon a cena. Pri nákupe som osobne hľadala niečo jednoduché a v dobrej cene. Ale ako to už býva, keď máte niečo už doma dlhšie zvažujete už niečo vo vyššej triede s viac funkciami. Možno keby si znova vyberám, tak siahnem po drahšom modeli. Nie preto, že by som s týmto nebola spokojná, ale skôr s viacej funkciami. Každopádne kávovar Dé Longhi EC156B môžem odporúčať, ak hľadáte jednoduchý prístroj od overeného výrobcu a v dobrej cene.

Výhody

bohatá pena
pomer cena-kvalita veľmi dobrý
veľkosť (nezaberie polovicu kuchynskej doske)
dobré technické vyhotovenie
jednoduchá manipulácia
espresso aj cappuccino chuťovo výborné
káva dobrej kvality
zvládne dve šálky naraz
nahrievanie šálky
cappuccino systém
kávu môžete pripravovať z klasickej alebo namletej kávy
2 oddelené termostaty
nastavenie prúdu pár
systém automatického vypnutia pri nečinnosti

Nevýhody

pre niekoho možno trochu vyššia hlučnosť
nezmestí sa vyššia šálka
mala zásoba na vodu, kávičkáry ju budú dolievať často
nerezové časti sú náchylné na odtlačky
nemá mlynček na kávu
chýba automatické nastavenie na šálku
kapacita jeho nádržky je totiž len 1 l

 

Recenzie zákazníkov

 

Zatiaľ som s výrobkom veľmi spokojná.Recenzie zákazníkov sú pravdivé.Robí takú kávu,akú som si predstavovala.Dúfam že bude dlho slúžiť.Odporúčam kúpu výrobku aj mojim priateľom.

Zvažovala som drahší kávovar tejto značky, ale káva z tohto kávovaru je výborná a hlavne sa dá vybrať spodná mriežka a zmestí sa mi aj väčšia šálka. Jednoduchá obsluha.

sme spokojní, výborná kávička. má len jednu chybičku – nezmestia sa tam väčšie šálky. Ale dá sa to poriešiť vybratím nádobky na odkvapkávanie vody.

Za danú cenu nemám čo dodať.Dobrá kávička…

Robi co ma robit – dobru kavu. Skvely kavovar, za malo penazi. Salky sa vsak trasu, akokeby makarenu tancovali – je potrebne ich pridrziavat.

Celkovo som viac menej spokojný. Viac preto, lebo je to môj prvý kávovar a dokáže urobiť presso s ktorým som spokojný. Menej preto, lebo doň na ru kovovú platničku nevojde žiadna normálna šálka, ale to som vyriešil že si tu „mriežku“ dávam preč, aj tak sa ten kávovar trasie tak, že tie maličké šálky mi utekali preč… Časom si určite skôr doplatím za niečo trošku lepšie. No nie som žiaden profi barista, takže som okej. Cena odpovedá tovaru.

Podľa očakávania. Akurát neviem prečo musia šálky pohybovať počas vytekania kávy, mali by tam dať asi iný povrch, musí sa na to dať pozor, nedá sa pripravovať cukor a pod. za ten čas.

Toto bol už v poradí tretí kávovar tejto značky a v tejto triede, no som dosť sklamaný. Životnosť sa postupne skracovala – prvý takmer 8 rokov (odišlo čerpadlo), druhý menej ako 5 rokov (odišlo/prasklo vnútorné kĺbove rameno). Tento posledný kus mám asi mesiac (koľko vydrží je otázne) a musím iba konštatovať, že manipulácia oproti predchodcom je horšia. Veľmi málo priestoru pod držiakom, teda použiteľné sú skutočne iba klasické nízke presso šálky. Pri nasadzovaní alebo odnímani držiaka/páky s kávou sa naráža na cappucino trysku. Cappucino systém je horší, kedže pri miešaní mlieka, pary a vzduchu vytečie vačšie (ako by bolo vhodné) množstvo vody/pary a to aj v prípade ak sa na začiatku nechá z trysky nejakú tu prvotnú paru „odfuknúť“ mimo nádobu s mliekom. Rovnako krkolomné je vyklepnutie použitej mletej kávy z držiaku – jednoducho káva tam drží ako prilepená. Pri predchodcoch to išlo na jedno klepnutie. Jediné pozitívum je aspoň to, že kvalita pripraveného espressa je na dobrej úrovni. Hoci snahu výrobcu o isté vylepšenia je badať, ale celé to má nie najlepší dosah na pohodlnú prácu s kávovarom.

Celkové hodnotenie dobré.trošku hlučný kavovar, ale kava je dobra, pekna pena, rychlo zohreje stroj, aj vypne sam, kym sa nepouziva.nadobka na kavu dostatocne velka. kapucino sa da pekne vyslahat pri dodrzani teploty mlieka a spravnom slahani, ako v kaviarni 🙂 cena +kvalita = vyhovuje

S kávovarom zatiaľ nie som spokojná. Nefunguje správne, asi ma výrobnú vadu. Mam podobný kávovar inej značky a ten funguje výborne preto som si kúpila tento. Budeme posielať na reklamáciu.

Káva je výborná, má krásnou pěnu a chutná skoro jak od profesionála. Při přípravě dvou šálků najednou hrnečky poskakují, narážejí do sebe a musím je přidržet. Poměr cena výkon je dobrý.

Maly,nezabere misto Jednoduche ovladani Napenena kava

Mala vyska mista pro hrnek, ale vzhledem k cene a dobremu vykonu az tak nevadi

Super kavovar – velmi chutna kava

Trosku viac vrci

Tento produkt mně zaujal již dříve, ale byl dražší a když byla sleva tak jsem neváhala. Na tuto značku jsem slyšela samou chválu.

Vše je super, to se umývá tak se dá rozebrat je to úžasné

Menší prostor na šálky

Za ty peníze je to super kávovar, který udělá velmi dobrou kávu s pěknou krémou. Cena/výkon určitě super. Vzhled elegantní, hodí se skvěle do kanceláře. Škoda, že je tak malý prostor pro šálky. Pěchovač je napevno na kávovaru, což mě nevyhovuje a raději jsem si pořídil pěchovač zvlášť.

Som spokojná

Káva je vinikajúca, pena je krásna

Vojde len maličká šálka, trochu vyšší, keby bol. Je ľahúčky, preto s ním trasie, keď sa robí káva

tento produkt ma oslovil vzhľadom a cenou,ku kvalite sa môžem vyjadriť až po dlhšom užívaní.

malý

jednoduché ovládanie

dobrá káva

hlučný

vibruje – šálku (y) treba držať, inak odíde (u) spod kávovaru

Funčnosť.

Trocha väčšia hlučnosť. Menšie šálky sa vojdú pod výtok.

Chutna kava bohata pena

Len nizke salky sa zmestia

Inac super je to moj prvy kavostroj

malý, štandardný , pomer cena-kvalita veľmi dobrý

šmýkajú sa trochu šálky, keď sa robí káva, nezmestí sa vyššia šálka

Dobrá kvalita za za danú cenu, nezaberie veľa miesta na linke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: