DeLonghi EC 680 – Popis – Podrobná recenzia 

Tento kávovar Delonghi EC 680 je finalista súťaže ProduktRoku 2016, ktorá vyhlasuje najpopulárnejšie produkty podľa preferencií spotrebiteľov. Prečo práve tento pákový kávovar je taký populárny ? Medzi jeho hlavné výhody sú minimálne rozmery , čo ocenia hlavne tí , kde priestoru nie je dosť. No , ak chcete pripravovať kávu či nápoje pre viac ľudí doporučujeme si zvoliť väčší model. Skvelý dizajn je doplnený výbornými funkciami. Povrch z nehrdzavejúcej ocele vyzerá veľmi moderne, ľahko sa čistí a celkový dojem z kávovaru je maximálne pozitívny. Robí naozaj chutné espresso s vrstvou príjemnej smotany. Netreba ale zabúdať, že je dôležité, aké zrná používate. Neočakávajte skvelé výsledky ak nepoužívate kvalitné zrná. Čo si chvália aj zákazníci ? No hlavne nádherný dizajn , veľkosť , snadné ovládanie , možnost naprogramovat si velikost kávy , možnosť nastavenia teploty či množstvo vody a množstvo dalších výhod.

Samozrejme, že Delonghi EC 680 sa nedá porovnať so surovými výrobnými schopnosťami profesionálnych kalibrovacích strojov. Napríklad, stroj, ktorý má spoľahlivejšiu kontrolu teploty ako jeho lacnejšia konkurencia v žiadnom prípade nebude bezchybný. Podobne, veľmi jemné zrná, ktoré prenášajú drahšie espresa do dokonalej kávy určite dostávajú Dedicu na kolená.

DeLonghi EC 680 – obľúbený kávovar

DeLonghi EC 680 je najobľúbenejším pákovým kávovarom talianskej značky DeLonghi na Slovensku aj Českej republike. Jedná sa menší pákový kávovar, ktorý vám pomôže naučiť sa pripravovať kávu ako barista. Cenovo veľmi dostupný prístroj poteší všetkých nenáročných zákazníkov, ktorým záleží na pomere cena / výkon. V tejto cenovej kategórii nemá podľa nás takmer žiadnu konkurenciu.

Kávovaru Delonghi EC 680 nemáme veľmi čo vyčítať. Jeho tlak je pre domáce použitie úplne zodpovedajúce, príkon je tiež úplne dostačujúce. Umožňuje nastavenie množstva, tvrdosti a teploty vody, s ktorým sa často nestretneme ani u drahších modelov. Z funkcií chýba iba tie, ktoré sú pre pákové kávovary skôr neobvyklým bonusom, teda mlynček a automatické šľahanie mlieka. Jediným podstatnejším negatívom teda môže byť jeho šírka, vzhľadom k tomu, že nie je dostatočná pre použitie dvoch štandardných šálok. Pre niektorých užívateľov je ale naopak jeho menší rozmer veľkou výhodou a tak záleží úplne na vašom uvážení, či malú šírku kávovaru vnímate ako pozitívum alebo negatívum. Tento kávovar je kvalitný, robí skvelú kávičku, nezaberie veľa miesta a cena je tiež prijateľná , preto ho určite doporučujeme.

Podrobnejšiu recenziu , ako aj výhody či nevýhody tohto kávovaru , si možete prečítať nižšie.

Delonghi EC 680

Stručný popis

pákový kávovar • pripravíte espresso, latte, macchiato, cappuccino • príkon 1 350 W • tlak 15 barov • odnímateľná nádržka na vodu • parná tryska • nahrievač šálok • cappuccino systém • Flow stop funkcia • ovládací panel • maximálna výška šálok 8 cm • indikátor hladiny vody 

 

Delonghi EC 680 – Cena


Delonghi EC 680 je možné kúpiť cc od 159 eur. Kedže tento kávovar je už na trhu dlhšiu dobu , tak ponúka ho už len zopár obchodov. Preto , ak sa vám páči dlhšie neváhajte. Pripadne si zakúpte jeho nemenej vydareného nástupcu DeLonghi Dedica EC 685


Delonghi EC 680 – Modely


Delonghi EC 680 je v červenom prevedení , model Delonghi EC 680 BK je v čiernom prevedení a model Delonghi EC 680 W v sivo- bielom prevedení.
 

Výhody

kvalitný výrobok za dobrú cenu
dajú nastavit ako tvrdost vody, teplota vody atd
velmi chutná káva
finalista súťaže ProduktRoku 2016,
pekný dizajn
menší rozmer
jednoduchá obsluha
nahrievanie šálky
odvápňovací program
automatické vypnutie
hmotnosť len 4 kg
kvalitne pripravená káva s hustou penou
dobrá parná tryska
vysoko kvalitný filtrovací systém
použitie zrnkovej aj mletej kávy

Nevýhody

nemá integrovaný mlynček
nemá automatické šľahanie mlieka

 

Delonghi EC 680 – Podrobná recenzia

Kávovar Delonghi EC 680 je atraktívny stroj, ktorý je k dispozícii v červenej alebo striebornej farbe. Preskúmali sme červený model, ktorý pridal pekné farby oproti strieborným malým spotrebičom na našom pulte. Aj keď by ste to nepovedali, stroj je konštruovaný prevažne z plastu a  váži len 4kg.

Pri rozmeroch 15 x 33 cm EC680 nezaberá veľa priestoru. Na zadnej časti stroja je umiestniteľný odnímateľný kontajner na vodu, ktorý pri plnom nasadení pojme osem espriess. Parná tyč sa nachádza na pravej strane stroja aj s  otočným gombíkom na nastavenie peny; čiastočne ponorte trubicu do poloplnej šálky mlieka a zvoľte nastavenie, koľko peny potrebujete na parný kotúč. Akonáhle si na to zvyknete, pena vychádza perfektné zakaždým. Aj keď trubica môže byť horúca na dotyk, nemali by ste sa popáliť, ak by ste sa jej náhodou dotkli.

Predná časť espresa má držiak kovového filtra, ktorý vyzerá rovnako ako profesionálny filter. Stroj obsahuje tri filtračné vložky, ktoré vám pomôžu určiť, koľko mletej kávy pridávať pri vytváraní šálky java. Otočte filtračnú vložku, aby ste zistili, koľko pohárov bude robiť . Ak by ste chceli veľké cappuccino, použite filter s 2 šálkami. Ako bolo uvedené, De’Longhi EC680 dokáže pripraviť dva espressa súčasne. Hroty sú pomerne blízko, takže budete musieť použiť súčasné šálky espresa (dve štandardné kávové šálky sa nezmestia).

Je to štíhlejšia verzia klasického kávovaru. Dedica chce uplatniť všetko, čo je dobré na tomto type kávovaru, ale v  menšej a  prívetivejšej verzii s  rôznymi vymoženosťami. Je takmer o  polovicu užší ako väčšina strojov poháňaných čerpadlom, no napriek tomu sa mu darí umiestniť veľký ohrievač pre šálky na vrchu a  dostatočnú nádrž na vodu vzadu.


Okrem mletej kávy môže Delonghi EC 680 používať aj kapsule ESE (easy serving espresso) čo zjednodušuje proces varenia s menším množstvom neporiadku. Dodáva sa s  tromi elegantnými povrchmi – z nehrdzavejúcej ocele, červenej ocele alebo čiernej ocele s  robustným kovovým telom.


DeLonghi Dedica – Dizajn a vlastnosti


Delonghi EC 680, vzhľadom na svoj kompaktný dizajn musela odstúpiť od bežného štýlu čerpadlového stroja a  spraviť to po svojom. Funkcie, ktoré by boli zvyčajne vpredu, ako napríklad ovládanie parnej tyče, boli presunuté na okraj.


Tlačidlá pre výber jednoduchého alebo dvojitého espressa, rovnako ako pary (ktoré sa zvyčajne nachádza na prednom paneli) boli vyvýšené na chrómovanom pruhu okolo hornej časti, zatiaľ čo tlačidlo napájania je skryté na spodnej strane. To všetko zlepšujú aj elegantné línie a minimalistický vzhľad stroja pri zachovaní profesionálneho štýlu.


Skvelý vzhľad Delonghi EC 680 pri pohľade zboku – jeho atraktívnosť spočíva v tom, že dokáže produkovať druh nápoja, ktorý oslovuje znalcov kávy. Existuje veľa vlastností, ktoré potvrdzujú tento fakt. Pomocou tlačidiel môžete nastaviť tvrdosť, ako má byť káva horúca a  ako dlho má držať svoju teplotu – a  to ešte predtým, ako ste začali prispôsobovať rôzne možnosti varenia kávy a množstvá kávy samotnej, alebo veľkosť vášho espressa.


K dispozícii je aj ochrana, ktorá zabraňuje spáleniu kávy, a odnímateľná odkvapkávacia miska, ktorá umožňuje väčšie šálky pod výtokom tak, že môžete použiť dlhšie nápoje za pomoci parnej tyče.


DeLonghi Delonghi EC 680 – Ako pohodlne sa používa?


Zatiaľ čo dizajn značky Dedica je jednoduchý, proces varenia je zložitejší. Rovnako ako ostatné stroje poháňané čerpadlom, výroba kávy je viac zložitejšia ako pohodlná, pretože je určená na hodnotenie výsledku skôr ako rýchlosti varenia.


Proces začína výberom jedného alebo dvojitého filtra alebo ESE filtra – každý je pomaly vyrazený na spodnej strane, aby sa zabránilo zmiešaniu – potom ho vložte do držiaka, ktorý je naplnený mletou kávou a stláčaný dole pomocou prítlaku, teda ak ste samozrejme nepoužili kapsulu ESE. Ak preferujete menej neporiadku, odporúčame vám kapsule ESE. Ak nie, vyberte si mletú kávu.


Stlačte tlačidlo raz alebo dvakrát a  káva potečie rýchlo a  hladko s  takmer žiadnymi kvapkami na konci Pri väčších nápojoch môže byť parná tyč na boku použitá na penenie mlieka na pevnú, krémovú konzistenciu pre capuccino. Keďže sa vyžaduje čistenie priamo po použití, vonkajší kryt sa oddelí, aby sa odhalil výtok, čo zjednodušuje vyhľadávanie a odstránenie zvyškov.


Jedným z našich problémov bolo, že kotol bol po dlhšom používaní príliš horúci, čo zabraňuje, aby stroj pokračoval vo výrobe kávy. Existuje však jednoduché riešenie. Vypustenie horúcej vody cez parnú tyč.


Delonghi EC 680– Ako dobrá je káva?


Použitie čerpadlového stroja je pravdepodobne najbližšia skúsenosť, ktorou sa môžete dostať k  tradičnej remeselníckej káve, a to je skúsenosť, ktorú získate s Dedicou. Espresso je plné, s hustou krémou, povzbudzujúcou arómou a zdôraznenými prirodzene sladkými chuťami. Dokonca aj keď nie ste fanúšik espressa, rozdiel, ktorý robí oproti jednoduchému capuccinu je výrazný. Pokúste sa pomocou Dedici uvariť svoju bežnú kávu a odhalíte bohatšiu chuť.


Chutné nápoje za menej ako minútu


Pokiaľ ide o kávovary, naozaj nám záleží len na tom, ako rýchlo sa dá urobiť skvelý kávový nápoj. De’Longhi nesklamal ani pri jednom z nápojov, ktoré vyrábame. Testovali sme veľa kávovarov, a považujeme javu z tohto modelu ako najlepšiu. Používali sme obyčajnú kávu a len si predstavujeme kvalitu z gurmánskych bôbov a  už sa nám zbiehajú sliny.
Príprava espressa je jednoduchá a vopred namerané filtre pomáhajú zabezpečiť, aby ste použili správne množstvo mletej kávy na jeden alebo dva poháre. Cítili sme sa trochu ako barista, robili sme tieto espressa s  ľahkosťou. Výroba cappuccina bola trochu zložitejšia. Nechcem vás strašiť, milujeme vstavaný parný výtok, ale vyžiada si to pár omylov, aby sa nastavil správne.


Ako dlho to bude trvať?


Vzhľadom k tomu, že espresso sa nezmenilo za viac ako sto rokov, nebudete musieť inovovať túto verziu na novší model v dohľadnej dobe. Ak naozaj milujete espresso a rád by ste si robili cappuccino pre hostí, tento stroj vás nesklame Aj keď je vyrobený z plastu, nie je tenký a mal by byť pomerne odolný.

Čo si vlastne kupujete?


Delonghi Dedica EC680 je vybavený profesionálnym čerpadlom s kapacitou 15 barov, ktoré dokáže poskytnúť dokonalé množstvo tlaku, aby ste vždy pripravili kvalitné espresso.


Ak ste niekedy museli zaobchádzať s  nekvalitným kávovarom, viete, aké nepríjemné môže byť neustále kontrolovať šálku. Našťastie, Dedica je elegantne navrhnutá tak, aby produkovala hotový produkt, ktorý je bohatý, plný a dokonale zakončený krásnou penou.


Delonghi EC 680 tiež ponúka veľa pohodlia, pretože má jednoduché programovateľné rozhranie, ktoré vám umožní vybrať si medzi dodaním jedného alebo dvoch porcií espresa na jedno použitie. Ďalšie tlačidlá vám umožňujú určiť tvrdosť vody, ktorá zodpovedá vašej konkrétnej oblasti a môžete tiež ovládať, ako horúca má byť vaša káva, a aj ako dlho chcete, aby stroj zostal zapnutý po jeho použití.


Dedica je vybavená ochranou kotla, ktorá zabráni spáleniu vašej kávy, rovnako ako odnímateľnou odkvapkávacou miskou, ktorá umožňuje mať väčšiu šálku pod výtokom. Jedným zo silných bodov značky Dedica je jeho kompaktnosť, ktorá z neho robí ideálny stroj pre ľudí, ktorí majú v kuchyni obmedzený pracovný priestor.


Navyše, štýl a dizajn stroja sú úplne unikátne, pretože pozostávajú z pozoruhodných odchýlok od tradičných návrhov kávovaru. Napríklad pomocou bočného ovládania parnej tyče a tlačidiel, ktoré sú umiestnené na hornom chrómovom páse stroja oproti prednému panelu.


Ako ľahko sa používa?


Myslím, že Delonghi Dedica EC680 je mierne zložitý na použitie. Proces varenia pre tento stroj je pomerne jednoduchý: Stačí vybrať jeden alebo dvojitý filter (alebo filter použiteľný pre ESE kapsule) a potom vložte preferovaný filter do držiaka. Podľa môjho skromného názoru je to miesto, kde sa veci stávajú trochu „zložité“, pretože montáž je trochu tesná, čo znamená, že budete musieť vedieť, kde sú vaše prsty po celú dobu.


Akonáhle je držiak filtra zabezpečený, stačí si vybrať, či chcete jeden alebo dva porcie a sledovať, ako zariadenie začne dávkovať espresso. Spenenie sa zdá byť trochu jednoduchšie s týmto strojom oproti ostatným kávovarom ktoré som otestoval; nielenže parná tyč pení vaše mlieko na pevnú, bohatú a krémovú konzistenciu pre vaše capuccino, ale ľahko sa aj čistí, čo je podľa mňa veľké plus.


Ďalším silným bodom značky Dedica z hľadiska jednoduchosti použitia je skutočnosť, že tento stroj je vybavený odnímateľnou nádržou na vodu namontovanou na zadnej strane, s  čím sa pracuje omnoho ľahšie ako kávovarmi, ktoré majú integrovanú nádrž na vodu.


S odnímateľnou nádržou na vodu značky Dedica je náplň hračkou a nebudete musieť náhodne nalievať vodu. Okrem toho je Delonghi Dedica pozoruhodne ľahko čistiteľná, čo znamená menej ťažkostí, akonáhle skončíte používanie zariadenia.


Aké doplnky sú pribalené?


Delonghi Dedica EC680 sa dodáva s veľmi šikovným kombinovaným náradím, ktoré môžete použiť na meranie a následné prispôsobenie kávy, a to všetko v  jednom balení.


Tiež by sme odporúčali novým používateľom, aby v plnej miere využili návod na obsluhu, ktorý je súčasťou tohto stroja, pretože hoci Delonghi EC 680 je z hľadiska svojej prevádzky celkom jednoduchý, existujú určité veci, o ktorých budete musieť byť informovaní.


Obzvlášť tri tlačidlá na hornej strane buď blikajú, alebo zostávajú stabilné v závislosti od toho, čo sa pokúšate robiť. Toto môže byť pre neskúsených používateľov mierne mätúce, takže sa uistite, že ste si prečítali návod na obsluhu, aby ste pochopili, ako fungujú tieto funkcie. Návod na použitie ponúka tiež niekoľko naozaj pekných receptov, ktoré vás uvedú do sveta prípravy espressa.


Ešte niečo čo by ste mali vedieť?


Je dôležité poznamenať, že aj keď Delonghi Dedica EC680 vyrába fantastickú kávu, nie je to stroj, ktorý by ste použili na výrobu veľkého množstva kávy kvôli tomu, že sa kotol niekedy po dlhodobom používaní príliš prehrieva. Tí, ktorí hľadajú stroj, ktorý dokáže variť veľa dávok espressa v  krátkom čase pravdepodobne nebudú s  Dedicou spokojný. Avšak pre menšie množstvá kávy je ťažké nájsť stroj, ktorý to dokáže lepšie ako Dedica.

Záver


Zatiaľ čo je to nádherný stroj, ktorý produkuje vynikajúcu kávu, Delonghi EC 680 je vhodnejšia pre fanúšikov alebo pre pohodlné víkendy. Našťastie, schopnosť používať kapsuly ESE minimalizuje neporiadok keď to potrebujete, čo je výhodnejšie pre rána cez pracovné dni. Nie je to kávovar s  veľkým objemom kvôli tomu, že sa niekedy prehrieva, ale jeho veľkosť určite osloví súčasných majiteľov kávovarov, ktorí považujú svoj prístroj za príliš objemný. V  dnešnom uponáhľanom svete Dedica odmeňuje investovaný čas a  úsilie výbornou kávou, ale vyžaduje si tréning na denné používanie.


DeLonghi EC 680 je najobľúbenejším pákovým kávovarom talianskej značky DeLonghi na Slovensku aj Českej republike. Jedná sa menší pákový kávovar, ktorý vám pomôže naučiť sa pripravovať kávu ako barista. Cenovo veľmi dostupný prístroj poteší všetkých nenáročných zákazníkov, ktorým záleží na pomere cena / výkon. V tejto cenovej kategórii nemá podľa nás takmer žiadnu konkurenciu. Kávovaru De’Longhi EC 680 nemáme veľmi čo vyčítať. Jeho tlak je pre domáce použitie úplne zodpovedajúce, príkon je tiež úplne dostačujúce. Umožňuje nastavenie množstva, tvrdosti a teploty vody, s ktorým sa často nestretneme ani u drahších modelov. Z funkcií chýba iba tie, ktoré sú pre pákové kávovary skôr neobvyklým bonusom, teda mlynček a automatické šľahanie mlieka. Jediným podstatnejším negatívom teda môže byť jeho šírka, vzhľadom k tomu, že nie je dostatočná pre použitie dvoch štandardných šálok. Pre niektorých užívateľov je ale naopak jeho menší rozmer veľkou výhodou a tak záleží úplne na vašom uvážení, či malú šírku kávovaru vnímate ako pozitívum alebo negatívum.


Delonghi Dedica EC680 je ideálnym kávovarom pre ľudí, ktorí chcú robiť jednoduché, ale veľmi chutné nápoje na báze espressa v štýle domáceho baristu.


Tento stroj neustále dodáva spenené, bohaté espresso. Pre ľudí, ktorí dávajú prednosť pridávaniu mlieka do ich káv, Dedica má aj ručný systém cappuccino, ktorý dokáže vytvoriť ideálnu penu s použitím presnej kombinácie vody, mlieka a vzduchu. Ak ste fanúšikom Long Blacks, Americanos alebo dokonca čaju a  horúcej čokolády, Delonghi Dedica tiež nalieva horúcu vodu, aby vám pomohla vytvoriť nápoj podľa vášho výberu, keď espresso práve nie je to, na čo máte chuť.


Či už dávate prednosť použitiu mletej káve alebo ESE (Easy Serving Espresso), Dedica dokáže spracovať obidve metódy rovnako kvalitne a navyše vyzerá skvele – v skutočnosti si môžete vybrať medzi červenou, čiernou alebo nerezovou oceľou.


Dobrý, kompaktný a  atraktívny. De’Longhi Dedica spoľahlivo a automaticky pripravuje špičkové espresso. Kávovar tiež podporuje mlieko pre nápoje a má šikovný ohrievač pohárov.


De’Longhi Dedica stojí oveľa viac než lacné kávovary, ktoré sa často upchávajú kávovými zrnami a  nevedie pripraviť tak dobré espresso ako práve Dedica.


Ak by som to mal zhrnúť, ak to myslíte s  espressom vážne a  chcete posunúť varenie kávy na vyššiu úroveň, potom De’Longhi Dedica je pre vás to pravé, ale budete musieť stráviť oveľa viac času a  tréningu pre dosiahnutie dokonalého výsledku.


Takže, aký je verdikt? Je to naozaj jednoduché – Delonghi Dedica EC680 je elegantný, dobre navrhnutý stroj, ktorý dokáže nepretržite produkovať fantastické espresso aj pre náročných. Ak hľadáte stroj, ktorý vám poskytne vynikajúcu kávu spolu s bezproblémovou prevádzkou, Delonghi Dedica EC680 je určite pre vás.


Tento kávovar je kvalitný, robí skvelú kávičku, nezaberie veľa miesta a cena je tiež prijateľná , preto ho určite doporučujeme.

Recenzie zákazníkov

preso zcela splnilo moje očekávání, je opravdu minimalistické co se týče zabraného prostoru v kuchyni, super! káva z něj je výborná, příprava rychlá.

Design, velikost, snadné ovládání, možnost naprogramovat si velikost kávy (zde nechápu recenze, že je to složité. stačí číst návod), ovládání na tlačítko a ne na točení páčkou. Dobrá páka – dobře drží při vyklepávání.
Kvalitní. Možnost nastavení teploty, množství vody.

profi kava, maly, dokonaly strojcek, dizajn super cool

Celkově lze doporučit, dobrý poměr výkon-cena

elegantní, dobře funguje, výborná káva

Poněkud náročnější programování parametrů

Výborná káva
Ľahká manipulácia
Zaberie málo miesta
Elegantný vzhľad
Krásne vie napeniť mlieko na capuccino
Trochu málo miesta pre vyššie šálky – treba improvizovať

Relatívne ľahký a preto treba páku manipulovať pri pridržiavaní kávovaru druhou rukou, ale nič strašné

Výborná káva, sme nadmieru spokojný

Perfektní stroj, po více jak roce experimentování s různými druhy kávovaru (italský mocca, švédský presovače, český turek) jsem už zoufale toužil po dobré kávě ala Costa, Patisserie Valerie, Starbucks. Po několika recezních a googování jsem skončil u tohoto DeLonghi EC 680.BK. A musím říct, že i z docela obyčejné kávy co používá moje i vaše babička kávovar vykouzlí zázrak. Už se těším až si koupím pořádnou kávu a umelu si ji doma. Doporučuju!

musí se pravidelně čistit (ale to je dáno systémem výroby kávy)
tym ze je maly, dostat tam vacsiu salku, resp. dve trosku rozmerjnesie ako 1dcl, je narocnejsie a trosku neprakticke
rozmery, kvalita spracovania, jednoducha priprava

tym ze je maly, dostat tam vacsiu salku, resp. dve trosku rozmerjnesie ako 1dcl, je narocnejsie a trosku neprakticke

Vybíral jsem na základě hodnocení dTestu, kde EC680 dopadl nejlépe z pákových kávovarů, kdy se hodnotily i ty za 20 tis. Kč. Naprostá spokojenost. Pro domácí účely bezvadný. Jednoduché ovládání

Můj první espressovač a jsem s ním velice spokojen. Káva je velice lahodná jen koupit tu pravou. Nastavení přístroje podle návodu hračka
Kouzelná mašina, děla výborně presso

malá odkapávací plocha, na kterou se dva hrníčky nevejdou (ale to je daň za malé rozměry, které jsem preferoval)

Malý a šikovný

malý a šikovný, ale hlavně je to o kávě, kterou si koupíte. Je to pro gurmány, kteří nejsou líní udělat pohyb navíc a to dobré kafe si nasypat do páky a tu pak umýt.

Ty nemehla , co si dávají do kafe cukr a mléko si mohou koupit cokoliv, co jim bude ladit do bytu.

Čtěte D-test než si něco koupíte.

Ten kdo je pečlivý ve výběru není zklamán.

Naprosta spokojenost, vyuzivam denne jiz pres pul roku. Nenasel jsem dosud zadnou vadu k vytknuti. Naprosto vyrobku duveruji a doporucuji. Velikost idealni do male kuchyne. Navic skvely design, ktery kazdy oceni 😉

Přístroj mám více než rok. Celou dobu bez jediného problému. Když chtěl odvápnit, sám si o to řekl blikáním. Káva je z něj výborná s krásnou pěnou. Výborný do malé kuchyně. Jasně, když chcete vařit kafe pro šest lidí, tak si chvíli postojíte. Ale za tu kvalitu a minimální rozměry to stojí.
rychlé nahřátí
malé rozměry
stabilní i při utahování páky
krásná pěna
hezký design
relativně tichý
jednoduchá údržba
dostatečně velká nádoba na vodu

programovanie je trocha kostrbate, lebo sa robi len cez 3 tlacitka
ma len jeden kotol, ak pouzijete najprv paru a potom chcete robit kavu tak treba cakat alebo pouzit proceduru na ochladenie kotla
nikde v navode nie je aky typ odvapnovacieho filtra pasuje do nadobky na vodu a ako ho nainstalovat

Mohu jen doporučit, mám jej 6 měsíců a funguje báječně – káva z něj je vždy dobrá, parní tryska napěňuje mléko tak jak má, jednoduchá obsluha, nezabírá příliš mnoho místa a i cena je přijatelná.

Naprostá spokojenost. Kvalita a chuťový výsledek vs. cena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: