DeLonghi ESAM 6900

Úžasný kávovar DELONGHI ESAM 6900.M PrimaDonna použiteľný na prípravu výbornej zrnkovej a aj mletej kávy s farebným displejom s možnosťou nastavenia až šestich profilov pre šesť osôb s ich obľúbeným nápojom. Tlak prístroja je 15 barov. Zásobník na vodu má objem 1,4 litra. Ponúka 13 možností pre výber hrubosti kávy. Kapacita zásobníka na zrná je 250 gramov. Odtok kávy je možné nastaviť pre veľkosť šálky 88 – 140 mm. Celkový príkon prístroja je 1450 W.

DeLonghi-ESAM-6900

Stručný popis

automatický kávovar • pripravíte espresso, cappuccino, latte, macchiato, horúcu čokoládu • príkon 1 450 W • tlak 15 bar • 1,4l nádržka na vodu • integrovaný mlynček • 13 nastavení hrubosti mletia • nádoba na mlieko • parná tryska • vodný filter • systém predohievania šálok • dotykový farebný displej • individuálne profily • funkcia „Cappuccino jedným stlačením“ • príprava čokolády • automatické čistenie

Predstavujeme vám DeLonghi ESAM 6900

DeLonghi ESAM 6900 PrimaDonna je automatické espresso. Má dokonalé a elegantné telo. Je spojením luxusu a maximálnej výbavy. Tento prístroj určite ocenia aj tí najnáročnejší užívatelia. Milovníci kávy budú naozaj milo prekvapení. Kvalitná káva, profesionálne pripravená, je snom snáď každého smrteľníka. Dizajn prístroja dokonale doplní moderné zariadenie vašej kuchyne. Vďaka tomuto prístroju si ľahko pripravíte cappuccino, horúcu čokoládu, espresso, caffe latte, latte macchiato a dokonale vyšľahané mlieko.

Mliečne špeciality a kvalitné mlieko pripravíte jedným stlačením. Stačí položiť šálku pod trysku a stlačiť tlačidlo s požadovaným nápojom. Horúcu čokoládu si tiež môžete pripraviť na vysoko profesionálnej úrovni v špeciálnej nádobke. Môžete si zvoliť požadovanú hustotu čokolády a potom už si len vychutnať lahodné krémové potešenie. Nádoba na mlieko je opatrená kovovým termoobalom, ktorý udrží mlieko teplé. Hustotu mliečnej peny je možné regulovať podľa potreby a chuti. Veľa drobných detailov oceníte až pri bežnom užívaní kávovaru. Odkladacia plocha na šálky je vyhrievaná a káva tak vydrží dlhšie teplá. V prípade neočakávanej návštevy zvládne kávovar naraz vypracovávať 2 espressa. Tryska je nastaviteľná až do výšky 14 cm a pojme tak aj váš obľúbený veľký hrnček.

Funkcie a nastavenia

Espresso obsahuje farebný displej, vďaka ktorému je používanie veľmi prehľadné a jednoduché. Do pamäti prístroja si môžete uložiť individuálny pomer a tak si každý deň vychutnať svoju obľúbenú kávu. Nikto vám ju neurobí lepšie. Celkovo je možné nastaviť až 6 profilov používateľov. Vďaka tlačidlu Long je dávka kávy zomletá na dvakrát a vydávaná po impulzoch. Aj túto voľbu máte k dispozícii. Kávovar je možné plniť zrnkovou aj mletou kávou. Nie ste tak nijak limitovaný. Množstvo vody a kávy je nastaviteľné. Zabudovaný mlynček na kávu je z kvalitnej ocele. Kávovar je konštruovaný pre čo najjednoduchšiu obsluhu. Toto je dosiahnuté integrovaným mlynčekom s nastaviteľnou hrubosťou mletia, termo zásobníkom na mlieko, zásobníkom na kávovú usadeninu a na vodu s objemom 1,4 litra. Funkcia plánovania prevádzky, úspory energie a stand-by znižuje spotrebu na minimum. Iste oceníte jedinečnú funkciu prípravy horúcej čokolády, kávovar umožňuje aj nastavenie hustoty čokolády. K príprave slúži špeciálna nádoba, ktorá je súčasťou balenia.

Cappuccino jedným stlačením

Vďaka tejto unikátnej patentovanej funkcii dokáže kávovar pripraviť bez vášho zásahu nielen klasické espresso, ale aj kávy s mliekom. Funkcia „Cappuccino jedným stlačením“ pripraví:

• espresso
• cappuccino
• latte macchiato
• caffe latte
• horúce mlieko

Kávovar ukazuje zostávajúce množstvo kávy a vody. Nutnosť čistenia, odvápňovanie a preplachovanie sa automaticky pripomeniúi podľa prednastavenej tvrdosti vody. Sparovacia jednotka je vyberateľná pre jednoduché čistenie. Kontrolka vás upozorní na nutnosť vyčistenia cappuccino systému a nádobky na mlieko. Odkvapkávacia mriežka má indikátor hladiny.

Hodnotenie

Ako príkon, tak kapacita zásobníka na kávu a nádržka na vodu kávovaru značky De’Longhi patrí k tým menším. V praxi to znamená napríklad pomalší zahrievanie prístroja alebo častejšie dopĺňanie kávových zŕn či vody. Ani v jednom prípade však nejde o nijak malú hodnotu a záleží len na vás, či je takýto príkon a objem pre vás dostačujúce. Objemom odpadového zásobníka naopak kávovar niektoré konkurentmi prekonáva, nemusíte sa tak báť jeho častého vynášanie. V prípade parného tlaku opäť narazíme na referenčnú hodnotu 15 bar, v tomto ohľade teda tiež nie je čo vytknúť. Pri používaní kávovaru De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive môžete voliť z trinástich hrubosťou mletia kávy. Podľa vašich predstáv môžete nastaviť aj teplotu vody, silu kávy a tvrdosť vody. Prístroj vám umožní použiť aj už namletú kávu, nemusíte sa preto obmedziť len na kávové zrná. Navyše zvládne pripraviť dve šálky kávy naraz, čím šetrí váš čas.

Ani na poli funkcií nemôžeme tento model nijako kritizovať, žiadna mu totiž nechýba. Kávovar vám ušlahá mliečnu penu na želanie z príslušnej nádobky na mlieko. Vďaka parnej tryske vám ale umožní aj manuálne šľahanie, ak vám také vyhovuje viac. Okrem páry vám vydá aj horúcu vodu, napríklad na čaj. K jeho ovládanie slúži displej v prednej časti, čistenie aj odvápňovanie zvláda automaticky. A keď ho zrovna nebudete potrebovať, prepne sa do úsporného režimu.

Záver

Luxusný dizajnový kávovar uspokojí potreby celej rodiny. Do pamäti je možné vložiť individuálne nastavenie veľkosti, intenzity arómy a teploty kávy až pre 6 osôb. Nielen deti ocenia funkciu na prípravu horúcej čokolády. Vďaka integrovanému mlynčeku máte úplnú voľnosť vo výbere mletej alebo zrnkovej kávy. Majitelia tohto kávovaru si ho väčšinou chvália. Vyhovuje im široká ponuka funkcií, napríklad možnosť prípravy čokolády, ktorú tento prístroj tiež ponúka. V negatívnych ohlasoch zmieňujú najmä vysokú cenu, niektorým tiež nevyhovuje menší objem nádobky na vodu. Nebyť malých kapacít, umiestnil by sa kávovar De’Longhi ESAM 6900 PrimaDonna Exclusive na vyššej priečke. Objemovo ale patrí k najmenším v našom teste a aj jeho užívatelia označujú vo svojich recenziách objem nádobky na vodu ako nevyhovujúce. Kávovar teda nebude ideálny pre veľmi frekventované pitie kávy, napríklad v kancelárii. Naopak vďaka funkcii varenia čokolády a ďalším možnostiam by sme ho odporučili skôr pre rodiny s deťmi, kde dobre poslúži ako rodičom, tak ich ratolestiam.

Ak máte radi kávové nápoje každého druhu, je tento kávovar ideálnym pomocníkom. Nápoje vyrábané týmto automatom sú veľmi chutné, čo tiež záleží na použití kvalitných surovín, najmä kávy. Hoci cena je pomerne vysoká, k dispozícii máte celý rad najrôznejších druhov kávy. Vyrobiť možno pochopiteľne aj ďalšie nápoje na obdobnom základe. Postačí napríklad pred prípravou do pohára nadávkovať príslušný alkohol a potom dozdobiť šľahačkou či kakaom. Nápoje vyrábané týmto automatom sú veľmi chutné, čo tiež záleží na použití kvalitných surovín, najmä kávy. Cena zodpovedá typu stroja i tomu, čo vie.

Výhody

široká ponuka funkcií
funkcia horúcej čokolády
voľnosť vo výbere mletej alebo zrnkovej kávy
krásny dizajn
energeticky úsporná prevádzka
kvalitné prepracovanie
super mlynček – na pravé ristreto, espresso
vela možnosti mliečnych nápojov
dostatočná plocha na ohrev šálok
výborné kapučíno
výborná manipulácia a perfektná káva

Nevýhody

relatívne malá nádrž na vodu
cena

Recenzie zákazníkov

S kupou som spokojny, nelutujem vyssiu cenu za tento stroj kedze som sa rozhodoval medzi Prima donnou a Elletou Capucino Top.

Som veľmi spokojný, skvelý dizajn, káva i latte machiato sú proste skvelé.
kvalitne prepracovanie

super mlyncek – na prave ristreto, espresso

vela moznosti mliecnych napojovsuper nadoba na horucu cokoladu, rychly postup pripravy
dostatocna plocha na ohrev salok

nadoba na vodu by mohla byt vacsia

privital by som moznost polohovat salku pri kave ale aj mliecnych napojoch – niekedy trochu frka kava mimo salky, pokial si robite male espresso alebo ristreto

pri kapucine a aj mliecnych napojoch mlieko ma tendeciu frkat aj mimo
uspora casu-rychla priprava kavy, mnozstvo variacii, ovládanie jednym tlacidlom na volbu roznych druhov kav…, v ktoromkolvek okamihu sa da pristroj zastavit tlacidlom stop, moznost volby intenzity chute kavy ako aj teploty,ako aj velkosti peny… fantasticka cokolada, jednoducha udrzba…. jednoducho stoji za tie peniaze.

Jednoduchá obsluha
Výborná káva
Výborná mliečna pena
Výborná čokoláda

Jestliže máte rádi kávové nápoje všeho druhu, je tento kávovar ideálním pomocníkem. Vyrobit lze pochopitelně i další nápoje na obdobném základě. Postačí například před přípravou do skleničky nadávkovat příslušný alkohol a poté dozdobit šlehačkou či kakaem. Nápoje vyráběné tímto automatem jsou velmi chutné, což také záleží na použití kvalitních surovin, zejména kávy. Cena odpovídá typu stroje i tomu, co umí.

Doporučuji, po 3/4 roce bezproblémový chod.

jednoznačně nejlepší mašinka, Delonghi umí se starším typem mám zkušenosti léta. Doporučuji

Kdo si chce pochutnat na výborných nápojích, tak tento přístroj splní jeho očekávání.

Přístroj umožňuje přípravu celé škály vynikajících nápojů.

Každý nápoj lze individuálně specifikovat dle chuti pro několik uživatelů.
Každý zvolený nápoj je také možné ve svých parametrech individuálně nastavit.Rychlá příprava každého nápoje.Komfort samočištění.

Přehledný, vypovídající a srozumitelný display s bezchybnou češtinou.
Snadná obsluha.

Pro tento produkt jsem se rozhodl na základě recenzí, technických parametrů a šíře škály nápojů.

Přístroj funguje dle očekávání, je vhodný pro každou příležitost a považuji nákup za vhodnou koupi.

Vzhledem k pořizovací ceně přístroje ho lze považovat za dražší.

Design přístroj a kvalita zpracování je na vysoké úrovni.

Cílovým uživatel je zákazník, který požaduje širší spektrum nápojů, vysokou kvalitu (100 % chuť), komfort obsluhy a skvělý design.

„Prokousat“ se návodem je přece jen trošku složitější.

Plně automatizovaný proces, pokud chcete dobrou kávu a bez pracnosti je to dobrá volba, za kterou si ovšem připlatíte.

ve zkratce : produkt bych nazvala elegantním počítačem na kávu s výborným výsledkem !

Výborná mašinka! Řadu Primadonu jsme již v minulosti měli, takže jsme se rozhodli pro koupi tohoto stroje, jelikož jsme s ní byli nadmíru spokojeni.

6900 má lepší funkci napěnění mléka a navíc vyrábí čokoládu :).

Nelitujeme a věříme, že nám bude dlouho sloužit, jako předchozí stroj.
Rozhodně doporučuji!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: