Electrolux EEA 111 

Electrolux EEA 111 je moderné pákové easy espresso, ktoré vám počas chvíle profesionálne pripraví kávu plnú bohatej arómy a skvelej chuti. Stačí vložiť šálku, zapnúť prístroj, pohnúť s páčkou a potom si už len v kľude vychutnávate luxusnú kávičku. Spolu s tlakom 15 bar sľubujú užívateľovi rýchle zahriatie a kvalitné espresso. 

Electrolux-EEA-111

Stručný popis

Dizajn skrine: voľne stojace, Typ produktu: Espresso machine, Farba: čierna, nerezová oceľ. Kapacita vodného zásobníka: 1,25 L, Kapacita v pohároch: 1 šálok, Typ náplne kávy: Mletá káva. Dĺžka šnúry: 1 meter. Šírka: 220 mm, Hĺbka: 260 mm, Výška: 220 mm

Predstravujeme kávovar Electrolux EEA 111

Unikátny kávovar ponúka príkon 1470 Wattov a pracuje pri tlaku 15 barov. Disponuje zásobníkom na mletú kávu a transparentnú vyberateľnú nádržku na vodu s objemom 1,25 litrov. Vďaka špeciálne vyhrievanej hornej doske bude vaša šálka príjemne predhriata a káva si tak dlhšie udrží svoju teplotu. Vrchný plášť tohto kávovaru je vyrobený z kvalitného plastu v štýlovom prevedení šedo-čiernej farby a pod ním sa ukrýva bezchybnosť a pravá spoľahlivosť. Výdavky za energiu ušetríte vďaka efektívnemu systému automatického vypínania po 30 minútach. Vždy čistú plochu okolo kávovaru zaistí odnímateľná odkvapkávacia miska.

Kávovar nie je kompatibilný s E.S.E. pody, ale zvláda prípravu dvoch šálok kávy súčasne. Objem zásobníka na vodu je jeden z najmenších v našom teste, kávovar pojme 1,25 l vody. Rozmery kávovaru Electrolux EEA 111 patrí k najmenším v našom teste. Na výšku meria 29 cm, na šírku 22 cm a jeho hĺbka je 26 cm. Malá je tiež hmotnosť kávovaru 4,18 kg. Pokiaľ predpokladáte, že budete s prístrojom častejšie manipulovať, tento by vám mohol celý proces vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom relatívne uľahčiť.

Funkcie a nastavenia

Jednoduchý, ale napriek tomu luxusný dizajn sa snúbi s profesionálnymi funkciami. Ľahkým ovládaním, pomocou páky, si za mimoriadne krátky čas pripravíte vynikajúce horúce cappucino alebo espresso. Okrem klasických funkcií domácich kávovarov má tento kávovar aj mnoho ďalších. Vďaka vyhrievanej hornej doske máte možnosť predhriať si vašu šálku a pohyblivá dýza na napenenie mlieka spraví z vášho cappucina skutočné umelecké dielo. Pomocou funkcie horúcej vody a pary, ktorá sa zohrieva v bojleri, tlaku 15 bar a mnohým ďalším dosiahnete profesionalitu a chutnosť v každej šálke vášho obľúbeného nápoja.

Vyberateľná nádoba na vodu, dodávaná s týmto kávovarom má objem až 1,25 litra. Nechýbajú, samozrejme ani bezpečnostné prvky. Kávovar Electrolux sa sám vypne po 30 minútach nečinnosti a jeho podstavec je špeciálne vytvarovaný tak, aby sa bezpečne udržal na každom kuchynskom povrchu. Kávovar Electrolux ponúka užívateľovi veľmi limitovanej možnosti z hľadiska nejakých nastavení. V jeho prípade nenastavíte ani množstvo vody, ani jej teplotu či tvrdosť. To je obmedzujúce ako pri hľadaní dokonalého šálke, tak z hľadiska údržby, nezměkčená voda bude kávovar viac zanášať. Nie je tiež najpohodlnejšie stáť pri kávovare a sledovať správny okamih, kedy vypnúť výdaj vody, aby vám šálku nepretiekol.

Pri modeli značky Electrolux pochopiteľne nenájdeme ani automatické šľahanie mlieka, ani integrovaný mlynček, teda funkcie u pákových kávovarov skôr raritné. Ak sa zameriame na funkcie štandardné, zistíme, že má kávovar takmer plný počet, postráda iba odvápňovací program. To nepredstavuje nijak veľké obmedzenie, znamená to len, že odvápňovanie tohto kávovaru bude o niečo zložitejší proces, než pri modeloch so špeciálnym programom. Čo sa týka funkcií, ktoré kávovar má, tešiť sa môžete na nahrievacia plochu pre šálky i parnú trysku na šľahanie mlieka. Tá vám navyše v prípade záujmu dodá aj horúcu vodu. Doplňovanie vody do kávovaru je hračkou vďaka odnímateľnej nádobke a ak trváte aj na energetickej úspornosti prístroja, poteší vás automatickým vypnutím. S čistením nebudete mať problém vďaka jednoduchému dizajnu a odnímateľnej odkvapkávacej miske.

Záver

Vysokokvalitný a nesmierne praktický kávovar známej švédskej značky domácich spotrebičov Electrolux je prístroj skutočne na úrovni. Ak stále váhate nad kúpou pákového kávovaru, daný model môže byť vašou prvou voľbou, ktorú neoľutujete. Na prvý pohľad jednoducho vyzerajúci prístroj, ktorý však dokáže zastať pekný kus práce. Electrolux EEA 111 predovšetkým ponúka dostatočný tlak s hodnotou 15 barov, pomocou ktorého si milovníci peny prídu na svoje. Ak hľadáte kompaktný model do menšej kuchyne a nemáte vysoké nároky na objem nádržky a možnosti nastavenia, bude kávovar EEA 111 ten pravý pre vás. Nedočkáte sa s ním však použitie E.S.E. podov a pri odvápňovanie sa možno trochu zapotíte. Na druhej strane vám ponúkne rad príjemných funkcií, okrem iného nahrievanie šálok alebo výdaj horúcej vody.

Kávovar splnil očakávania. Bezproblémový chod, bohatá pena. Rezonancia čerpadlá sú minimálne oproti iným v tejto cenovej relácii. Dajú sa robiť dve šálky kávy naraz. Max výška hrnčeka, ktorý sa pod výtokové hrdlo zmestí je 85 mm. Mlieko taky pekne napení. Ovládanie je plne manuálne, dávkovanie vody tiež – tj, že to musíte strážiť. Prípravy dvoch káv naraz zaberie niečo cez pol minúty (po nahriatí prístroja cca 1min). Za túto cenu skvelá voľba. Oproti iným v tejto a vyššej cenovej relácii absolútna spokojnosť.

Výhody

nízka cena
dobrý tlak
predohrev šálok
rýchle nahriatie
rýchla príprava kávy
výborná pena
dobra káva za pár sekúnd
jednoduchá obsluha
výborna káva
ľahké čistenie
pekný dizajn a dobré spracovanie
zvláda prípravu dvoch šálok kávy súčasne
malé rozmery
parná tryska na šľahanie mlieka

Nevýhody

bez výškového nastavenia (iba malé šálky)
citeľné vibrácie počas prevádzky
lacné plasty
nenastavíte ani množstvo vody, ani jej teplotu či tvrdosť
malý zásobník na vodu 1,25 l
nemá automatické šľahanie mlieka, ani integrovaný mlynček,
postráda odvápňovací program

Recenzie zákazníkov

Za tuto cenu skvělá volba. Oproti jiným v této a vyšší cenové relaci absolutní spokojenost.

Doporučuji, jsem velmi spokojená.

V jednoduchosti je síla a hlavně spolehlivost. Electrolux mě opět příjemně překvapil a je podstatně kvalitativně lépe zpracován než jiné značky. Doufám, že vydrží.

Kávovar splnil očekávání. Bezproblémový chod, bohatá pěna. Rezonance čerpadla jsou minimální oproti jiným v této cenové relaci. Dají se dělat dva šálky kávy najednou. Max výška hrníčku, který se pod výtokové hrdlo vejde je 85 mm. Mléko taky pěkně napění. Ovládání je plně manuální , dávkování vody také – tj, že to musíte hlídat. Přípravy dvou káv najednou zabere něco přes půl minuty (po nahřátí přístroje cca 1min)

Snadná obsluha a údržba.

Škoda, že se nevejde větší hrnek.

Produkt som dostal na odporucenie od kamarata. To je vzdy najlepsie ako citat recenzie. Zatial ma nesklamal. Osobne ma tiez tento produkt. Predchadzajuci model bol super stale mu funguje.

Značce Electrolux fandím již dlouhá léta, zatím mě její výrobky nezklamaly. Zatím funguje jak má, bohatá pěna.

V minulosti jsme měli jednoduchý espressovač zn. Concept, který dělal výborné espresso s hustou pěnou. Sloužil nám několikrát denně zhruba 6-7 let a už si své dosloužil. Proto jsme hledali náhradu. Obdobný typ stejné značky se už zřejmě nevyrábí, proto jsme hledali, hledali a našli. Elektrolux EEA 111 máme krátkou dobu (cca 10 dní), ale zatím splňuje naprosto naše očekávání. Dělá výborné espresso s velmi hustou pěnou. Kávu kupujeme pouze zrnkovou a vždy si jí trochu předmeleme do zásoby, aby byla vždy čerstvá a příjemně voňavá.Trochu jsme museli poladit stupeň hrubosti mletí kávy, aby espresso mělo následně lahodnou chuť, přesně tak akorát. Vřele doporučuji. Nepotřebujeme žádný drahý přístroj, který toho umí mnoho zbytečného, abychom si připravili kvalitní espresso. V jednoduchosti je krása a hlavně spolehlivost.

Velmi slušná cena/kvalita Rychlost přípravy espressa Výborné espresso s velmi hustou pěnou Dostatečný tlak 15 barů pro přípravu espressa Jednoduchost ovládání

Větší hlučnost Pohyb hrnečku při přípravě kávy

Pro uživatele kteří hledají jednoduchost a rychlost nahřátí vody v kávovaru a super pěnu na kávě, ideální.

Nahřátý a připravený za cca 10sec po zapnutí přístroje, perfektní pěna, jednoduchý- pouze 2.funkce. Nerezový rošt pod hrnky.

Hodně vybruje. Hrnky po něm cestují, než se zaplní.

Nízká cena, pěkně vypadá, jednoduchá obsluha, ale skvěle napění mléko. Má mít funkci horké vody, to jsem vůbec neobjevila, protože při stisknutí tlačítka páry, která má horkou vodu dodat, vychází z trysky pořád jen pára (celkem logicky), ale ne horká voda – tak nevím.

Káva je slabá, vzhledem k malému sítku tam nejde dát víc kávy, aby byla silnější, takže mi tato káva nechutná. Pěnu na kávě sice vytvoří, ale ta skoro hned opadne. Pressovač jsem kupovala s ohledem na dobré recenze, ale jsem hodně zklamaná a ve 14ti denní lhůtě jej vracím. Předchozí presso jsem měla jinou značku, ve stejné ceně, kávu dělalo skvělou s úžasnou pěnou, bohužel po 2 letech přestalo dělat pěnu, i když káva je z něj chuťově pořád o dost lepší než z nového Elektroluxu. Raději si koupím dražší model než toto.

pěkně napěněné mléko, to je důvod, proč jsem jej kupovala, dobrá cena
Nezmesti sa vacsia salka. Celkom s pristrojom trase – citelne pri dvoch malych salkach naraz

Silně kolísá kvalita kávy. Někdy tlačí kafe dobře, někdy mám na něj vztek. Příště už bych asi připlatil a koupil bych něco lepšího. Je dobré si odzkoušet jeden druh kávy, který vyhovuje a příliš neexperimentovat. Když příliš kávu utemujete, tak už to neprotlačí. Spíše to chce kávu v dávkovači jen urovnat

Výborný poměr cena, kvalita. Sice ho máme chvilku, ale od té doby se nezastavil a dělá naprosto úžasné kapucino. Dopřeje mi kávu spousty druhů jako z kavárny doma.

Cena/výkon
Vše pasuje přesně
Káva chutná se slušnou pěnou
Luxusní pěnění mléka
Pro mě výborná věc, že jde vidět nádržka na vodu a velký obsah
Rozměry
Díky nerezu a černé ladí v každé kuchyni
Nahřívací plocha nahoře taky fajn
Dělám i do dvou šálků najednou

Napěnovač mléka pracuje výborně – když se naučíte, jak správně mléko šlehat…

Dobře se udržuje, ale trysku na mléko je třeba čistit častěji

Velikost páky na mletou kávu taky super

Kávu dělá výbornou – kupuji zrnkovou kávu od www.milota.com nebo zn. Segafredo

Dělá kávu krásně napěněnou

Poměr cena výkon je super

Dělám doma na něm 2 kávy denně
Tryska na mléko jde polohovat

kávovar je cenově dostupný a se značkou Electrolux mám dobré zkušenosti.Kávovar mám teprve týden,ale když se použije dobrá káva je i výsledek dobrý. s jinými kávovary nemám zkušenost

Dobre peni kavu. Lahko sa ovlada. Pekny a prakticky dizajn. Lahko sa doplnuje nadrzka. Jednoduchost a praktickost. Nizka cena.

Mam skusenosti s viacerimi pakovymi presovarmi od, ale v danej cenovej kategorii je to vynikajuci stroj, ktory predci vsetky ostatne pakove presovary. Jedine co si treba zakupit je dobry mlyncek na kavu a z ranneho pitia kavy sa stava ukludnujuci ritual s perfektnou kavou na jeho konci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: