Aká je investícia do kávovaru ?

Pre milovníkov neobyčajnej a chuťovo vynikajúcej kávy nemôže nastať krajší okamih než ten, kedy ochutná prvú šálku tohto životobudiča z kvalitného kávovaru. Pripadáte si, ako by vám práve pripravili kávu v tej najluxusnejšej kaviarni sveta, a pritom stačila chvíľka strávená vo vašej vlastnej kuchyni. Čo by v nej ešte nemalo chýbať, aby vaša spokojnosť dosiahla dokonalosť?

Trochu počtov pri varení kávy

Aj keď ste kúpu naozaj kvalitného a štýlového kávovaru naozaj zvažovali a cena vyššia než 540 € vás každú chvíľu odradzovala, môžete byť na svoje rozhodnutie zaobstarať si tento skvost pyšný. Zanedlho sa vám totiž investícia vráti späť.

V bežnej kaviarni dnes stojí značková a naozaj dobrá káva zhruba 1.35 – 1,90 €, pričom pri výhodnej kúpe kávy do vášho nového kávovaru ušetrite a jedna šálka vás vyjde na 0.15 – 0.35 € pri štandardnom množstve 7 g kávy na šálku v závislosti na tom, akú lahôdku si doprajete.

Pokiaľ v domácnosti dvaja ľudia pravidelne pijú kávu a dajú si ju 2x denne, napríklad k raňajkám pre príjemný začiatok dňa, a po príchode z práce na podporu relaxácie, kávovar, ktorý ste si po nejednej chvíľke váhania zaobstarali napríklad za 540 €, sa vám už za 3 mesiace užívania vyplatí. Počítajte s nami:

– Cena kávovaru = 540 €
– 1 kg kávy nadštandardnej kvality = 19.90 €
– Porcia kávy (7 g) z kávovaru = 0,15 €
– 120 dávok, ktoré priemerne vypijú 2 ľudia v domácnosti za mesiac = 18 €
– Cena kávy v kaviarni = 1,90 €
– Cena kávy v kaviarni za mesiac = 228 €
– Úspora za šálok kávy pripravenej v kávovare = 1,75 €
– K umoreniu čiastky za kávovar a kávu je potrebné uvariť 301 šálok kávy. To znamená, že keď za mesiac 2 ľudia v domácnosti vypijú 120 káv, za necelé 3 mesiace sa investícia do kávovaru vráti.

Tip na kávu, na ktorú sa budete tešiť viac než obvykle

Aby sme vám uľahčili výber náplne do vášho kávovaru, rozhodli sme sa vybrať pre vás dva tipy. Je nim siedma najlepšia káva Európy podľa prestížnej Coffe Review vhodná pre gurmánov v štvťkilovom elegantnom balení a kilová Elicsire Signatura Alpha Classica. Zmes chuti dostupných kávových zŕn z takých veľmocí, ako je Brazília a Kolumbia, prispôsobená chuti, ktorú my Stredoeurópania milujeme, vás ráno povzbudí k perfektným pracovným výkonom a popoludní si ju môžete vychutnať ako zaslúženú odmenu za odvedenú prácu. Kvalita a cena sú u tejto kávy dokonale v rovnováhe. Ochutnajte a presvedčte sa o tom, že ide o úplne iný zážitok, než akým je káva zo supermarketu. Inú než túto už chcieť nebudete!

Do čoho si kávu dať?

Aby pitie kvalitnej kávy malo naozaj vysokú úroveň, môžete si ju pripraviť napríklad do pohárov vyrobených z borosilikátového skla DeLonghi v objeme vhodnom pre malé ristretto až po veľké latte. Tieto ručne fúkané poháre s dvojitými termo stenami sa príjemne držia a dlho uchovávajú kávu (aj ostatné nápoje, ktoré si do nich pripravíte) teplé či studené.

Riešenie máme aj pre tých z vás, ktorí majú zmätočné a uponáhľané rána a kávu si doma vypiť nestíhajú. Coffe to Go, opakovane použiteľné hrnčeky na kávu, v ktorých môžete svoj mok prenášať napríklad z domova do električky, metra, vlaku alebo autobusu, vás plne uspokoja svojou funkčnosťou aj skvelým dizajnom. Vylievanie kávy pri dobiehaní prostriedkov hromadnej dopravy aj pri nerovnostiach, ktoré dopravný prostriedok prekonáva, zabráni odolný uzáver, vašu ruku pred horúcim nápojom ochráni silikónový prstenec. Pohárik, ktorý vám spríjemní aj nenávidenú cestu do práce, je vyrobený z temperovaného sodnovápenatého skla veľmi odolného voči mechanickému poškodeniu. Je dosť možné, že pád na dlažobné kocky nevydrží, odolný však tento skvost je.

Ďalšou jeho výhodou je to, že keď si budete chcieť dopriať kávu z kaviarne (v prípade že práve nestojíte pri svojom úžasnom kávovare), môžete obsluhe podať svoj KeepCup a vychutnať si kávu z neho namiesto z kelímka. Vyberte si svoj KeepCup od veľkosti XS-XL vo vami milej farebnej kombinácií a začnite si užívať aj chvíle v preplnenej električke, ktoré ste nemali radi.

Doplnky ku kávovaru, ktoré musíte mať

Kávovar, to je stroj, ku ktorému je vhodné dokúpiť aj niekoľko drobností, ktoré vám jeho používanie uľahčia a spríjemnia. My by sme vám radi odporučili filtračnú nádobu na vodu Laica Stream Mechanical, pretože kávovary sú citlivé na tvrdosť vody. Obyčajne bývajú nastavené na najtvrdšiu vodu, najvhodnejšie je však použitie odvápnenej vody, ktorú táto filtračná kanvica zaistí. Spotrebiteľ si to neuvedomuje, ale práve automatický kávovar je vystavený veľmi agresívnym vplyvom – tvrdej a horúcej vode, zrniečkam kávy, rozkladajúcim sa úbytkom mlieka, vysokej teplote. Nad tým si samozrejme šúchajú ruky servisy drobných spotrebičov. Vy ale môžete niekoľkokrát násobne ušetriť, pokiaľ investujete už do filtrácie vody a naučíte sa pravidelne podľa signalizácie, kávovar ošetrovať.

Aby nedošlo k problémom so zanesenými trubkami kávovaru, dovoľujeme si vám odporučiť aj obstaranie sady pre zmäkčenie vody alebo odvápňovača. Jedným príkladom za všetky môže byť vodný filter pre zmäkčovanie vody DeLonghi DLSC002, ktorý znižuje usadzovanie vodného kameňa a zvyšuje kvalitu vody a výkon stroja. Kvalitný kávovar, do ktorého ste investovali si zaslúži starostlivosť, aby vám dlho a dobre slúžil.
Vychutnajte si špičkovú kávu v pohodlí domova

Pripraviť si doma luxusnú kávu, na ktorú ste niekedy chodili do kaviarne, je s modernými kvalitnými kávovarmi jednoduché, rýchle a úsporné. Vaša peňaženka sa pri ďalšej vypitej šálke už nemusí prehýbať a vy si môžete o to viac vychutnať každý dúšok tejto povzbudzujúcej delikatesy. Doprajte si ku kávovaru vynikajúcu zrnkovú kávu, krásne poháre na doma, či hrnček na vonku a nejaký ten podporný prostriedok pre samotný mechanizmus kávovaru a užívajte si dlhé a intenzívne okamihy prevoňané kávou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: