Jura E 6 

Tento kávovar Jura E 6 od renomovaného švajčiarskeho výrobcu Jura dokáže pripraviť espresso, ktoré je svojou kvalitou zrovnateľné s tou z profesionálnych kaviarní. Model E6 vyniká predovšetkým svojím výkonom a jednoduchým ovládaním.Vysokú kvalitu kávy vám zaistí predovšetkým vysoký tlak čerpadla, ktorý predstavuje 15 barov a revolučná technológia extrakčného procesu P.E.P. Aj napriek tomu , že na Heuréke nie je až tak známy . my sme mu dali dobrú známku 9,7.

Stručný popis

automatický kávovar • pripravíte espresso, cappuccino, latte, macchiato • príkon 1 450 W • tlak 15 barov • 1,9l nádržka na vodu • 280g zásobník na kávu • integrovaný Aroma+ mlynček • parná tryska s funkciou napeňovača mlieka z externej nádoby (nie je súčasťou) • LCD displej • 7 individuálne programovateľných nápojov • impulzný extrakčný proces P.E.P. • filtračné patróny Claris Smart • systém predsparenia • ohrev termoblokom • 8 úrovní sily kávy • 10 úrovní teploty mlieka a peny • programovateľný objem vody • automatické čistiace programy • nastaviteľná tvrdosť vody.

Predstavujeme vám kávovar Jura E 6

Model E6 je ideálny pre všetkých, ktorí svoju obľúbenú kávu majú radi rýchlo pripravenú. Tlačidlo pre espresso, kávu, cappuccino a mliečnu penu sú všetky umiestnené na prednej strane prístroja kvôli maximálnemu pohodliu. E6 dokonca dokáže pripraviť dve espressa alebo kávy súčasne. Vďaka modernému farebnému TFT displeju je ovládanie prístroja dobre zrozumiteľné. Vodný filter Claris Smart v kombinácii s inteligentným vodným systémom I.W.S. zase zaisťuje dokonale čistú vodu a optimálne nastavenie kávovaru, aby mohla vyniknúť kvalita vami zvolených kávových zŕn. Impulzný extrakčný proces P.E.P. vyvinutý spoločnosťou JURA optimalizuje dobu extrakcie. Počas prípravy espressa dávkuje kávovar v krátkych intervaloch horúcu vodu, ktorá potom preteká mletou kávou. Tento proces umožňuje plné rozvinutie všetkých chutí kávy. Prostredníctvom ôsmich rôznych úrovní si milovníci kávy navyše môžu svoj nápad prispôsobiť podľa svojho vkusu.

Funkcie a nastavenia

Kávovar umožňuje nastavenie ôsmych úrovní sily kávy (množstva zomletej kávy na jednu dávku). Nastavte si tú svoju silu kávy. Jura E6 dokáže pripraviť dve kávy naraz jedným mletím. Inteligentný vodný systém I.W.S. s automatickou detekciou vodného filtra Claris zabezpečí kvalitnú vodu pre dokonalú chuť kávy a zároveň ochráni kávovar pred vodným kameňom a tým predlžuje jeho životnosť. Filter a kávovar navzájom komunikujú a tým sa uľahčuje sledovanie životnosti filtra a intervalu výmeny. Všetky procesy a nastavenia sú prehľadnejšie vďaka integrovanému displeji. Pri väčšom či menšom šálky môžete zahýbať s výškou výpuste kávy. Prístroj automaticky obstará čistenie aj odvápňovanie a keď ho práve nepotrebujete, prepne sa do úsporného režimu.

Našli sme aj zopár mínusov. V čom málinko zaostáva za niektorými konkurentmi, sú možnosti. Prístroj neumožňuje použitie mletej kávy, nezostáva vám než siahnuť po kávových zrnách. Oproti niektorým iným prístrojom ponúka aj menej úrovní hrubosti mletia, konkrétne šesť. Stále vám ale zostáva priestor pre nastavenie optimálnej teploty, sily kávy i tvrdosti vody, presne podľa vašich predstáv. Pre viac ľudí tiež môžete pripravovať kávu po dvoch šálkach naraz. Jediná súčasť vybavenia, ktorú kávovar Jura postráda, je nádobka na mlieko. Možno vás to prekvapí, ale automatické šľahanie mlieka zostáva zachované. Prístroj má totiž hadičku, ktorú ponoríte do mlieka v samostatnej nádobe alebo krabicu a on ho pri šľahaní nasáva. Pre niekoho môže byť tento spôsob nevyhovujúci, záleží na vašich požiadavkách. Samozrejme nie je problém ušľahať mlieko manuálne, za pomoci parnej trysky.

Údržba kávovaru je veľmi jednoduchá, pretože kávovar disponuje funkciou automatického preplachovania, ktorá zaisti dokonalú čistotu vnútorných systémov. Občas sa, samozrejme, stane, že sa vám vyleje trochu kávy. S týmto kávovarom to ale nie je žiadna tragédia, vyberateľná odkvapkávacia mriežka je ľahko umývateľná a údržba vám tak zaberie len malú chvíľu. Dokonalá hygiena je základom pre dokonalý pôžitok z kávy. Kávovar Jura E6 je vybavený automatickým čistiacim programom (čistenie kávových usadenín), automatickým odvápňovacím programom (odstránenie vodného kameňa) a čistením mliečnych ciest.

Záver

Tento kávovar od renomovaného švajčiarskeho výrobcu Jura dokáže pripraviť espresso, ktoré je svojou kvalitou zrovnateľné s tou z profesionálnych kaviarní. Model E6 vyniká predovšetkým svojím výkonom a jednoduchým ovládaním. Ďalej sa môže kávovar Jura E6 pochváliť praktickou tryskou na cappuccino, funkciou inteligentného predohrievania, možnosťou preplachovania a v neposlednom rade svojím veľmi pohľadným dizajnom. Kávovar značky Jura zaujme na prvý pohľad pomerne veľkým objemom zásobníka na vodu i odpadového zásobníka. Vody pojme až 1,9 l a zmestí sa do neho aj cca 16 šálok kávy. Ide teda skôr o model pre častejšie varenie kávy. Objem zásobníka na kávu 280 g už nepatrí k najväčším, ale stále je ešte nadpriemerne veľký. Parnému tlaku 15 bar nemáme čo vytknúť, príkon 1 450 W je tiež u týchto prístrojov pomerne obľúbený, v našej recenzii však nájdete aj prístroje s vyšším príkonom. Kávovar Jura E6 je zaujímavý najmä špecifickým spôsobom prípravy mliečnej peny. Ten však nemusí úplne každému vyhovovať. Kávovar by sme odporučili do kancelárie alebo domácnosti s väčším počtom osôb, kde sa uplatní väčší objem jeho nádržky na vodu a odpadového zásobníka. Body stratil najmä v kategórii možností a nastavení, napríklad s mletou kávou u neho skrátka nepochodíte.

Výhody

skvelý kávovar
ľahká obsluha
perfektná káva
výborná ponuka rôznych druhov nápojov
mliečna pena na capucino je úžasná
tichý mlynček
veľký objem zásobníka na vodu i odpadového zásobníka 1,9l
vhodné pre kávové zrná aj mletú kávu
nastavenie optimálnej teploty, sily kávy i tvrdosti vody
môžete pripravovať kávu po dvoch šálkach naraz
automatické šľahanie mlieka
prístroj automaticky obstará čistenie aj odvápňovanie
špecifický spôsob prípravy mliečnej peny
vhodný pre väčší počet osôb

Nevýhody

poloautomat u mliéčnych nápojov
prístroj neumožňuje použitie mletej kávy,len zrnkovej
menej úrovní hrubosti mletia, konkrétne šesť
chýba nádobka na mlieko

Recenzie zákazníkov

Plne automatický kávovar, len ak robíte cappuccino, tak môžete prepínať kolieskom na výdaj peny. Funguje perfektne. Káva je dokonalá .

dokonalý kávovar na profesionálnej úrovni za prijateľnú cenu

výborná ponuka rôznych druhov nápojov

mliečna pena na capucino je úžasná

vyrovná sa káve podávanej v kaviarniach

tichý mlynček

bola som zvyknutá,že kávovar čo sme mali bol aj na zrnkovú aj na mletú kávu,ten je iba na zrnkovú, čo som si pri nákupe nevšimla ale v podstate mi to ani nevadí….

splnil moje očakávanie

maximálna spokojnosť

určite odporúčam aj ostatným

predtým sme mali delonghi Magnifica,2x bol v oprave a permanentne tiekol,takže uvidíme ako sa bude správať tento kávovar….

Fantastická káva

Mléčna pěna v cappucinu i latte je dokonalá

Hezký design.

Kávu mele opravdu rychle.

Jednoduché a intuitivní ovládání.

Čekali jsme, že bude ještě o něco tišší. Otázka je, jestli je to technicky ještě vůbec možné. Hledali jsme něco opravdu hodně tichého, protože kávovar je umístěn nesťastně v kanceláři, kde je potřeba klid na práci.

Kvalitní značkový kávovar s velice jednoduchou obsluhou a velmi snadným čištěním.

Kvalitou a způsobem přípravy kávy je JURA E6 na hranici profesionálních kávovarům. Pro využití v menších kancelářích a domácnostech skoro bez konkurence.

vynikající káva

jednoduchost přípravy

snadné čištění

Dlouho jsem se rozhodovala, vybírala a porovnávala různé značky. Nakonec jsem zvolila Juru a vůbec nelituji. Je to opravdu vynikající kávovar. Vřele doporučuji.

Kvalita spracovani.

Opravdu vynikající káva.

Jednoduchá obsluha.

Zatím nic.

Kdo má rád opravdu dobrou kávu. Doporučuji koupit tento výrobek.

velmi dobrá kvalita

jemná, hustá pěna

výborné mletí kávy

displej

vše v českém jazyce

rychlost přípravy

častý proplach

pouze na zrnkovou kávu, nelze používat mletou

Dlouho jsme zvažovali zda jít do takové investice. Na trhu jsou i daleko levnějši kávovary. Zatím jsme ale maximálně spokojeni a v porovnání např.s DeLonghi je to opravdu vyšší třída.

Dříve jsme chodili na dobrou kávu do kavárny, teď už si ji dopřejeme raději doma.

Pokud si koupite i kvalitní kávu, je to hotový požitek, ať už z espressa nebo cappucina.

Rychlost připravy, snadná obsluha, dobrá hygiena a skvělá hustá, jemná pěna, to JURA E6

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: