Jura E 60

Pomocou plnoautomatického espresso kávovaru Jura E60 si môžete vašu obľúbenú šálku kávy pripraviť jednoduchým stlačením tlačidla. Okrem kávy podľa vlastného výberu si môžete pripraviť aj rôzne mliečne špeciality. Stačí, keď si jednoducho vyberiete druh nápoja, ktorý si chcete zhotoviť a stlačíte tlačidlo. Nastaviť si tiež môžete silu vašej kávy či teplotu sparovania. Všetky nastavenia ľahko, rýchlo a prehľadne nájdete na prispôsobenom TFT farebnom displeji. Vaša káva tak bude hotová za veľmi krátky čas.

Jura-E-60

Stručný popis

Tlak čerpadla: 15 bar • Displej: Áno • Objem zásobníka na vodu pre espresso: 1.9 l • Nahrievanie šálok: Nie • Mlynček na kávu: Áno • Maximálny počet pripravovaných šálok: 2 • Varenie espressa: Áno • Varenie cappuccina: Áno • Tryska na cappuccino: Áno

Mlynček Aroma G3

Zomelie zrnká kávy vždy priamo pred prípravou, čo zaistí zachovanie skvelej arómy. Máte možnosť nastavovať mlynček s cieľom voľby správnej hrúbky mletia kávy podľa svojich predstáv. Konzistencia mletej kávy má vplyv na čas prietoku vody kávovým koláčom, čiže na takzvanú dobu lúhovania. Čím je mletá káva jemnejšia, tým intenzívnejšia býva jej chuť. Zdokonalili sa rezné uhly mlecích kužeľov mlynčeka AromaG3. Inžinieri spoločnosti JURA pritom dokázali výrazne zvýšiť jeho výkonnosť. Vo výsledku tak teraz získate dokonalú arómu kávy s neobmedzenou plnosťou odtieňov už za polovičný čas mletia.

Pulzný extrakčný proces (P.E.P.®)

Pulzný extrakčný proces sa využíva na dosiahnutie maximálnej arómy aj pri veľmi malých kávových špecialitách, ako je espresso alebo ristretto. Voda je pritom cez pomletú kávu pretláčaná v krátkych, ale prudkých intervaloch, čo vedie k optimalizácii času extrakcie. Prostredníctvom ôsmich rôznych úrovní intenzity si milovníci kávy môžu svoj nápoj uspôsobiť podľa svojho vkusu.

Inteligentný vodný systém (I.W.S.®) pre automatickú detekciu filtra

Vodné filtre CLARIS Smart poskytujú vodu dokonalej kvality pre najlepšiu možnú chuť kávy. Chráni tiež kávovar pred vodným kameňom a odstraňujú z vody látky, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na chuť a arómu (ako sú ťažké kovy alebo chlór). Aby bolo možné maximálne využiť kapacitu filtra, vyvinula spoločnosť JURA funkciu inteligentného vodného systému (I.W.S.®). Filtračná patróna a kávovar sú bezdrôtovo spojené technológiou RFID (Radio-frequency Identification). Filter je detekovaný automaticky. Použitie filtra nikdy nebolo jednoduchšie a spoľahlivejšie.

Perfektná hygiena

Údržba tohto moderného automatického kávovaru je rovnako jednoduchá ako príprava lákavých kávových špecialít. Stlačením tlačidla možno spustiť integrované programy preplachovanie a čistenie, ktoré sa starajú o dokonalú hygienu prístroja. Výpust na mlieko, ktorú možno vkladať do umývačky riadu, môže užívateľ bleskovo vymeniť. Absolútna hygiena a dokonalá mliečna pena sú vždy zaručené.

Model JURA E60 je totožný ako model JURA E6, líšia sa iba vo farebnom prevedení. Model E60 je v prevedení čierna, mat, model E6 v kombinácii čierna, chróm.

Základné parametre

Značka: Jura
Šírka: 28 cm
Výška: 35,1 cm
Vstavaný displej: Áno
Kapacita vodného zásobníka: 1,9 ml
Max. tlak: 15 bar
Spôsob prípr.peny: nádoba na mlieko
Typ kávovaru: Espresso – plnoautomat
Vstavaný mlynček: Áno
Ďalšie vlastnosti
Značka: Jura
Technológia výroby kávy: Espresso machine
Kapacita v šálkach: 2 Kus
Kapacita vodného zásobníka: 1,9 ml
Max. tlak: 15 bar
Spôsob prípr.peny: nádoba na mlieko
Objem nádoby na kávové zrná: 280 g

Funkcie

Druhy nápojov: Cappuccino, Espresso, Káva, horúca voda
Časovač: Áno
Odvápňovací systém: Áno
Typ kávovaru: Espresso – plnoautomat
Typ náplne kávy: zrná
Vstavaný mlynček: Áno
Počet teplotných nastavení: 3
Fyzické vlastnosti a farba
Farba: čierna
Šírka: 28 cm
Výška: 35,1 cm
Hĺbka: 43,9 cm
Hmotnosť: 12 Kg
Display/Grafika
Vstavaný displej: Áno
Energetické údaje
iSpotreba el.energie: 1450 W
Dizajn
Dizajn skrine: voľnestojací

 

Záver

Voda pre espresso je dávkovaná v rýchlo po sebe idúcich krátkych prerušovaných intervaloch, teda pulzne. Vďaka tomu je optimalizovaná doba prípravy espressa. Káva má plné a silné telo. Navyše tento proces umožňuje viac rozvinúť všetky chuťové zložky. Intenzita kávy je voliteľná v ôsmich rôznych stupňoch. Kávovar JURA Impressa E6 je vybavený novou funkciou detekcie vloženého filtra vody Claris. Filtračná patróna je prepojená s kávovarom technológiou RFID. Vďaka tomu kávovar vždy spoľahlivo upozorní na nutnosť výmeny filtra, či pri jeho absencii sám prepne do režimu odvápnenia.

Kávovar JURA E6 je vybavený prehľadným farebným displejom, vďaka ktorému je nastavenie i príprava nápojov naozaj hračkou. Tlačidlá rýchlej voľby na prednej strane kávovaru umožňujú okamžitú voľbu Vášho obľúbeného nápoja. Výpusť kávy navrhnutá pre prípravu jednej či dvoch šálok má možnosť výškového nastavenia. Tryska pre mliečnu penu je jednoducho vyberateľná a umývateľná. Kávovar je navyše vybavený plne automatickými procesmi čistenia a odvápnenia, ktoré udržujú Váš kávovar v tej najlepšej kondícii. Samozrejmosťou je potom automatické prepláchnutie pri zapnutí kávovaru.

Kávovar má veľmi pozitívne hodnotenia od používateľov. Śkoda len , že nie je až taký populárny ako napr kávovary od inej značky Delonghi. Tento kávovar vám určite odporúčame. 

 hlavné vlastnosti:

Jednoduché ovládania vďaka farebnému displeju
Príprava dvoch espresso káv súčasne
Voliteľná sila kávy 6-15 g až v ôsmich stupňoch
Možnosť jednoduchej prípravy Cappuccina a mliečnej peny
Veľmi ľahká obsluha, plne SK menu
Technológia FineFoam pre zamatov jemnú mliečnu mikropenu
RFID technológia pre detekciu vodného filtra Claris
Zásobník zrnkovej kávy má utesnený aróma kryt pre udržanie vône čerstvej kávy
Energetická trieda A s výraznou úsporou spotreby

 

Výhody

skvelá káva
tichý chod
rýchla príprava nápojov
rýchly ohrev od zapnutia po nahriatie
jednoduché a intuitívne ovládanie
lahodné mliečne špeciality

Nevýhody

zatiaľ nič

 

Recenzie zákazníkov

 

Pre naše domáce používanie naprosto ideálny kávovar. Perfektné crema v espresse Tichý chod a rýchla príprava nápojov

Vedel som, čo kupujem, otázka je ako dlho to vydrží. Na hodnotenie je ešte skoro, používam ho len týždeň. Varí dobrú kávu, možnosti nastavenia pri varení mi vyhovujú.

Veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie kávovaru Lahodne mliečne špeciality i káva samotná

Vyborna,chutna kava

Je super
Tlacitka vedla dispeja by mohli byt v striebornom prevedeni, zvadza to na dotykovy displej

Výborný kávovar. Jednoduché ovládanie, rýchly ohrev od zapnutia po nahriatie na prevádzkovú teplotu. Jednoduchá príprava cappucina.

Na automat dokaze luxusni espresso

Jednoduché ovládání, rychlá příprava, dobrá káva

Velmi snadné ovládání, špičková kvalita nápojů. Doporučuju všem.

Nakoupeno dle info od kolegy – 5 let bez problémů.
Provoz , údržba a čištění dle displeje – výborné.

rychlá příprava kávy
snadná obsluha
snadné čištění
Snad jen trochu vyšší cena.
Rozhodně doporučuji i pro domácí použití,
Káva je vynikající, jen pro přípravu cappuccina je nutné najít správné mléko aby se docílilo vynikající pěny.

jednoduchá, intuitivní obsluha, navíc v češtině, výborná káva

švýcarská kvalita, prodloužená záruka
očekávaná životnost delší než 15000>> 5000 šálků u jiných výrobců.

Rychlá příprava
Jednoduché ovládání
Jednoduchost nastavení
Přehledný návod na obsluhu
Časté čištění (ale to u kvalitního přístroje nejspíš bude standard)
Manžel měl původně pákový přístroj, kde si mléko šlehal zvlášť. Pro mne byl moc složitý na přípravu. Nyní zvládám bez problému sama obsluhovat kávovar ,takže už jinou kávu ani nepřipravuji. U přístroje je vyžadováno časté čištění. Na to jsem si ale také po týdnu zvykla a už vše dělám automaticky. Káva je z přístroje lahodná, mléko perfektně vyšlehané (šlehám z polotučného mléka).

Kávovar nemá chybu-káva vynikající,obsluha jednoduchá,mléko našlehá perfektně (trochu jsem měla obavy z „hadičky na mléko“,ale na údržbu bude opravdu ideální),krásný design.Neumím ale porovnat s jinými kávovoary,tento je náš první

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: