Jura Impressa F8 TFT – Popis a Recenzia

Milujete kávu ? Tak pri automatickom kávovare Jura Impressa F8 TFT si prídete na svoje. Otestovali sme tento prístroj a tak sa s vami chceme podeliť o našu skúsenosť.

Jedna vec, ktorú sme zistili, o Impressa F8 je, že každá šálka kávy chutila rovnako , či už to bola malá alebo veľká šálka . Na displeji Jura Impressa F8 TFT má pekný vzhľad a dobre spolupracuje s otočným prepínačom na pomoc užívateľom, aby ich výber a zobrazenie rôznych nápojov a nastavení bolo jednoduché a zrozumiteľné . Kávovar tiež prichádza s funkiou s automatickým vypnutim a schopnostou pomenovať si nápoje, ktoré si robite častejšie. Kávovar je na ovládanie veľmi jednoduchý s množstvom programov či funkcií. Má krásny LCD displej. Na ktorom je možné si nastavit 4 predvoľby pripravy kávy či nápoje , čo Vám umožní môcť si rýchlosťou blesku pripraviť Vašu obľúbenú kávu v podstate kedykoľvek.

Jura-Impressa-F8-TFT

Čo sa nám páčilo

Nápoje Možnosti: F8 je vybavený radom skvelých možností nápojov, patrí latte, espresso a cappuccino nápoje. Použitie TFT displej umožňuje nastaviť silu každého nápoja .

Farebný displej Grafické prevedenie aktívneho LCD displeja je skvelé a zároveň zábavné

Po niekoľkých jednoduchých otázkach (jazyk, tvrdosť vody) a rýchlom naplnení vodného a kávového zásobníka je Jura Impressa F8 pripravená
Každý šálka pripravená šálka mala sú správnu teplotu.

Pri testovaní tohto kávovaru, sme pri príprave čerstvého espressa namerali 84°C. Priemerná teplota espressa v šálke bola približne 80°C. Rýchlosť prípravy nás taktiež veľmi prekvapila.

Jednoduchý začiatok Po niekoľkých jednoduchých otázkach (jazyk, tvrdosť vody) a rýchlom naplnení vodného a kávového zásobníka je Jura Impressa F8 pripravená dať sa do práce !

Aj keď to nerobí taký skvelú prácu pro ohrievaní mlieka ponúka rôzne možnosti peny. Jeho jemná pena technológia pomáha získať správne množstvo peny pre akomkoľvek type nápoja.

Kávovar más viaceré i prispôsobené funkcie , ako iné modely a umožňuje skutočne nastaviť na displej štyri vaše obľúbené a najviac používané nápoje . Môžete tiež zmeniť teplotu vody, typ peny použité i ďalšie vlastnosti týchto nápojov.

Inovatívny mlynček Aroma+ zaručí, že Vaša veľká raňajková káva bude rovnako neodolateľná ako intenzívne espresso, klasická café crème či trendové latte macchiato. Dokáže totiž zrnká kávy pomlieť dvojnásobnou rýchlosťou, no zároveň šetrne, čo sa odrazí na pôžitku z kávy i na hotovej explózii aróm v ktorúkoľvek dennú či nočnú hodinu.

Určite nás potešilo aj nastavenie v slovenčine

 

Čo sa nám nepáčilo

Pri teplte mlieka bola teplota nižšia, než by sme si priali. Že vlažné mlieko môže skutočne znížiť teplotu vašej kávy o niekoľko stupňov.
Napriek tomu, horúce espresso a vlažné mlieko vytvára lahodné late macchiato či cappuccino.

 

Výhody

Farebný TFT displej
Jednoduchá príprava espressa, cappuccina aj samostatnej mliečnej peny
Výškovo nastaviteľná výpusť kávy/mliečnej peny 65 – 111 mm
Veľký zásobník na zrnkovú kávu 310 g
Voliteľná teplota sparovania kávy, sila kávy, hrubosť mletia
Nový typ mlynčeka s technológiou Aroma+
Zero Energy switch pre nulovú spotrebu energie v stand-by režime
Možnosť prípravy 2 espresso káv súčasne
Atraktívne dizajnové prevedenie v kombinácii matnej a lesklej čiernej
Počítadlo porcií, slovenské menu
Veľa druhov kávy či nápojov
Možnosť naprogramovania automatického vypnutia a automatického preplachu pri zapnutí

 

Nevýhody

Vlažné mlieko
Latte machiato je do výšky cca 12 cm
Vyššia cena , ale stoji za to

 

Konečný verdikt: mali by ste si kúpiť tento model?

Ak vám nevadí, že nedostatok dotykovej obrazovky , mali by ste si kúpiť určite tento model. Jura Impressa F8 prichádza s jasným TFT displejom, ktorý pracuje bez námahy s jednoduchým otočným ovládačom. Naozaj rýchlo si nastavíte čo potrebujete , či už druhy nápojov alebo dokonca vyberiete do čistiaci cyklus. Samozrejmosťou je automatické čistenie.

Objem nadržky na vodu je dostatočne velký aj na kávový odpad. Veľkou prednosťou tohto kávovaru , je aj to , že dokáže obslužit aj menšiu rodinnu oslavu bez toho aby ste vysypavali 3x odpad . Oceňujeme aj nastavenia peny. Kávovar Jura Impressa F8 TFT robí skvelú kávu ,kremové presíčko , latte a iné nápoje. Samozrejme podmienkou je , aby ste do tohto stoja dali aj kvalitnú kávu.

Pripravíte si či už expresso alebo cappuccino a to dokonca aj rovno dve naraz. Páči sa nám že je možné si nastaviť na automatické vypnutie po spravení káv. Pri tomto kávovare si viete nastaviť presný pomer kávy a mliečnej peny. Kávovar nemá chybu. Kavá je vynikajúca obslucha jednoduchá, mlieko šľahá perfekne. Dá sa nastaviť množstvo namletej kávy, množstvo vody celkovú teplotu a všetko sa dá upraviť pre každý nápoj zvlásť.

Hoci je cena vyššia oproti konkurencii, investícia stojí za to.. Tento kávovar Jura je dobrá voľba. Každý by mal ale zvážiť, či využije (11 druhov) volieb z možnej prípravy káv alebo mu stačí 4 základné. Jura Impressa F8 ľahko predbehne niektoré zo svojich konkurentov. Ak máte naozaj rádi chutnú kávu tak Jura Impressa F8 TFT stojí určite za to , aj za tú možno vyššiu cenu.

 

Jura Impressa F8 TFT –  Popis 

 

Skvelý dizajn

Dokonalý kompaktný dizajn kávovaru JURA IMPRESSA F8 TFT bude luxusným doplnením každej kuchyne. Pri výrobe boli použité kvalitné materiály a spolu s čiernym prevedením doplneným pochrómovanými doplnkami pôsobí kávovar skutočne dokonalým dojmom. Ovládacie prvky sú zastúpené TFT farebný displejom a ovládačom RotarySwitch.

Inteligentné ovládanie

Plnoautomatické espresso JURA IMPRESSA F8 TFT je ovládané pomocou moderných ovládacích prvkov, ktoré zahŕňajú dokonalý farebný TFT displej, použitý v tejto triede kompaktných kávovarov prvý krát. Stačí otočiť ovládačom RotarySwitch a na 2.8palcovom displeji sa zobrazí zoznam kávových špecialít. Potom už stačí len potvrdiť výber a zvolený druh bude pripravený. Štyri najobľúbenejšie druhy káv môžete individuálne naprogramovať na úvodnej obrazovke, priradiť k nim ľubovoľný názov a pripraviť tak obľúbený nápoj okamžite a kedykoľvek cez deň.

Bohatý sortiment

Luxusný kávovar JURA IMPRESSA F8 TFT ponúkne možnosť pripraviť najrôznejšie druhy káv aj v pohodlí domova a vychutnať si tak dokonalý pocit z chutnej kávy. Keď preferujete lungo, café crème alebo espresso ale niekedy dostanete chuť aj na cappuccino alebo latte macchiato, oceníte tento dokonalý kávovar, ktorý sa o všetko postará.

Mlynček Aroma+

Základom dobrej šálky kávy je kvalitná zrnková káva, ktorá je čerstvo pomletá. Preto kávovar ponúka mlynček s technológiou Aroma+. Ten sa postará o kvalitné pomletie kávy. Po zdokonalení rezného uhla vo vnútri brúsneho kotúča sa podarilo zvýšiť efektivitu a rýchlosť mletia. Takže nedochádza k zahrievaniu kávových zŕn a teda ani k negatívnemu ovplyvneniu chuti kávy. Zrnková káva, ktorá je pripravená na mletie je uskladnená v zásobníku, ktorý má utesnený aróma kryt pre udržanie vône kávy.

Revolučná FineFoam technológia

JURA IMPRESSA F8 TFT je vybavený automatickým systémom speňovania mlieka. S pomocou jedinečnej technológii Jura Fine Foam pripravíte jemnú mikropenu pre Cappuccino. Dokonalé kompletné Cappuccino alebo Latte pripravíte tak veľmi jednoducho a hlavne automaticky. Pomocou profesionálnej automatickej trysky môžete napríklad ohriať aj mlieko na prípravu horúcej čokolády. Kávovar obsahuje v balení hadičku na mlieko, ktorá sa ponorí do nádobky s mliekom (nádobka na mlieko nie je v balení). Odporúčaná teplota mlieka na prípravu peny je 4 – 7 stupňov C. Výtok na kávu i výtok na mlieko možno plynulo nastavovať.

Jednoduchá príprava cappuccina

Kávovar Jura F8 Vás prevedie jednoduchou prípravou cappuccina. Vďaka technológii jemnej mliečnej peny pripravíte cappuccino s dokonale jemnou mliečnou mikropenou. Do pamäte kávovaru je možné uložiť presný pomer kávy a mliečnej peny. Tiež silu kávy, teplotu sparovania. Všetko jednoducho a prehľadne vďaka farebnému TFT displeju

Príprava nápojov stisnutím tlačidla

V kávovare Jura Impressa F8 TFT je možné uložiť 3 rôzne velikosti kávy – ristretto, espresso, veľkú kávu. Pre každý nápoj sa dá potom aj samostatne nastaviť silu kávy (voliteľne v piatich krokoch 5 – 16 g) alebo teplotu sparovania.

Vyšší výkon kávovaru

Kvalitná konštrukcia kávovaru Jura F8 umožnuje aj vyššiu záťaž prístroja. Tomu napomáha aj väčší zásobník na zrnkovú kávu s kapacitou 310 g. Zrnková káva je v zásobníku chránená dokonale utesneným aróma krytom.

Jednoduché použitie

Hoci to vyzerá zložito je Impressa F8 je vlastne jednoduché. Pri prvom zapnutí počítača, môžete si vybrať jazyk, teplota, pitie a ďalšie nastavenia alebo predvolieb. To udrží všetky tieto informácie pre budúce použitie.

11 nápojov | SK menu | pre strednú záťaž | ovládanie pomocou farebného LCD displeja a jednoduchá príprava mliečnych špecialít

Kávovar Jura IMPRESSA F8 TFT má už nainštalované SK menu. V základnej cene je uvítací balíčok s výbavou pre údržbu Vášho kávovaru (čistiace tablety, filter Claris…), Cappuccinátor FineFoam, tlačený manuál v českom jazyku. Nádoba na mlieko nie je súčasťou základnej výbavy kávovaru, je možné samostatne si ju dokúpiť. Na vyžiadanie Vám kávovar nainštalujeme priamo u Vás, naučíme Vás s ním pracovať, ukážeme Vám prípravu kávových špecialít, naplníme Vám ho tou najlepšou kávou.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: