Jura Z 6

Kávovar Jura Z6 spája progresívne technológie s funkčnosťou a kompaktnými rozmermi (Šírka 32 cm × Výška 37,5 cm × Hĺbka 45 cm). Všetky ovládacie prvky sú pohodlne dostupné na prednej strane prístroja. Nádobu na vodu je možné z prednej časti kávovaru vybrať a zásobník na kávové zrná sa pohodlne dopĺňa aj spredu. Farebný TFT displej je prehľadný, pomocou textov, obrázkov a animácií Vás prevedie prípravou kávy aj programom údržby. Ovládanie je jednoduché pomocou rotačného tlačidla. Najobľúbenejšie kávové špeciality môžete individuálne naprogramovať podľa chuti a umiestniť na úvodnú stránku menu. Nápoje si môžete pomenovať podľa Vašej fantázie.

Jura-Z-6

Stručný popis

automatický kávovar • pripravíte espresso, cappuccino, latte, macchiato, ristretto • príkon 1 450 W • tlak 15 barov • 2,4l nádržka na vodu • 280g zásobník na kávu • integrovaný Aroma+ mlynček • parná tryska s funkciou napeňovača mlieka z externej nádoby (nie je súčasťou) • LCD displej • 12 individuálne programovateľných nápojov • impulzný extrakčný proces P.E.P. • filtračný systém CLARIS • systém predsparenia • ohrev termoblokom • 10 úrovní sily kávy • 10 úrovní teploty mlieka a peny • programovateľný objem vody • automatické čistiace programy • nastaviteľná tvrdosť vody

Vrcholný model Jury Z6 v luxusnom hliníkovom prevedení predného a horného panelu, ktorý tomuto modelu neopozeraný dizajn a štýl, navyše je praktický na údržbu. Svetová novinka P.E.P. © od spoločnosti JURA Impulzné extrakčný proces pre dokonalé espresso.Najnovšia generácia kávovarov je impozantný prehliadkou švajčiarskej inovácie. Dosahuje prvotriednej úrovne kvality naprieč celým spektrom kávových špecialít, od krátkeho, žeravého ristretta až po obľúbené, jemné flat white. Bonusom pre Vás, je smart kábel, pomocou ktorého môžete prepojiť kávovar s mobilným telefónom alebo tabletom a nádoba na čistenie mliečnych ciest. Špeciálne navrhnutá dvojkomorová nádoba maximálne uľahčuje proces čistenia.

Navigácia a ovládanie kávovaru Jura Impressa Z6 sú výsledkom dlhoročných skúseností a poznatkov v oblasti ergonómie. Vaše najobľúbenejšie nápoje si môžete premenovať a umiestniť na hlavnú obrazovku prístroja. Prípravu kávy i údržbu stroja vykonáte iba jedným stlačením tlačidla. Vybratie nádoby na vodu ako i plnenie zásobníka na zrnkovú kávu možno pohodlne vykonať z prednej časti kávovaru. Ovládanie automatického kávovaru JURA pomocou smartfónu alebo tabletu je teraz jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

Vďaka systému JURA Smart Connect môžete komunikovať s kávovarom prostredníctvom zariadení smart. Tento systém ponúka kompletne nové programovacie možnosti. Umožňuje naprogramovať a uložiť si v smartfóne/tablete svoje vlastné preferencie kávy: objem v ml., silu kávy či teplotu – a to u všetkých druhov káv. Nový systém JURA Smart Connect využíva technológiu komunikácie cez Bluetooth®, čo umožňuje zariadenie Smart Connect – vložené do kávovaru. Pomocou aplikácie JURA Coffee App (ktorá je k dispozícii zdarma) môžete bezdrôtovo ovládať a programovať kávovar. A potom stačí jeden dotyk a želaná káva bude prúdiť do šálky.

Z6 Vám pripraví mliečne špeciality ako je cappuccino alebo latte machiato jedným stlačením. Kávovar automaticky prepína medzi mliekom a mliečnou penou. Vysu výpuste môžete plynule nastavovať podľa výšky zvoleného šálky či pohára. Novinkou je funkcia prispôsobenie teploty mlieka podľa osobného vkusu. Vyberať môžete až z 10 úrovni teploty mlieka a 10 úrovní teploty mliečnej peny. P.E.P. alebo pulzný extrakčný proces Vám zaručí prípravu dokonalého espressa. Pri jeho vývoji sa JURA inšpirovala postupmi tých najlepších baristov. Výsledkom je revolučná technológia, ktorá optimalizuje čas lúhovania, vďaka čomu bude docielená potrebná intenzita a aróma pri všetkých druhoch nápojov. Kávovar ponúka možnosť nastavenia až 10 rôznych stupňov sily kávy. Aj vďaka technológii I.P.B.A.S., ktorá pred samotným procesom lúhovania kávu najprv navlhčí.

Kávovar sa medzi výrobou mlieka a výrobou mliečnej peny prepína automaticky. Zároveň umožňuje meniť teplotu mlieka v pripravovanom nápoji podľa vašich požiadaviek. Gramáž porcie kávy možno nastaviť: 5 – 16g pomletej kávy. Nastaviteľná výška výpuste kávy vám ešte viac uľahčí a spríjemní výrobu vášho obľúbeného nápoja. Teraz môžete pripravovať kávu do šálky o výške 80 mm, ako aj do pohára vysokého 153 mm. Čerpadlo má tlak 15 barov. Kapacita zásobníka na vodu je 2,4 litra a kapacita zásobníka na zrno 280 gramov. Filter CLARIS zabezpečí, že voda na prípravu kávy bude mať tie najlepšie vlastnosti.

Vodný filter CLARIS zaručuje tú najlepšiu kvalitu vody pre prípravu Vašej kávičky a ochranu Vášho stroja pred vodným kameňom. JURA vyvinula inteligentný vodný systém (I.W.S.®) s cieľom maximalizovať využitie a kapacitu filtrov. Filter a kávovar sú navzájom bezdrôtovo spojené vďaka modernej technológii RFID (Radio-frequency Identification). Prebieha tak automatická detekcia filtra. Používanie filtra sa tak stáva omnoho ľahším a spoľahlivejším než kedykoľvek predtým.

Záver

Jura Impressa Z6, automatický kávovar prestížneho švajčiarskeho výrobcu, okamžite vzbudí záujem u tých, ktorí majú v obľube špeciálne kávové nápoje. Predstaví Vám neprebádaný svet, v ktorom sa príprava originálnych káv opäť posúva o úroveň vyššie, od ristretta až po populárne flat white. Kávovar Z6 je to najlepšie, čo JURA IMPRESSA môže ponúknuť. Spája neuveriteľný výkon s kompaktným dizajnom. Stroj je vybavený hneď niekoľkými novinkami, systémom pulzného extrakčného procesu, inteligentným vodným systémom, prehľadným farebným displejom, či možnosťou nastavenia rôznych úrovní teploty mlieka a mliečnej peny. Okrem toho predný a horný panel kávovaru je vyrobený z hliníka, čo mu dodáva nádych luxusu a nadčasovosti.

Iba jednoduchým stlačením tlačidla Vám Jura Impressa Z6 vyčaruje tú najbohatšiu mliečnu penu na rôznych kávových špecialitách. Isto Vás nadchne, že prístroj dokáže automaticky prepínať medzi mliekom a mliečnou penou a nastaviť až 10 rôznych úrovní teploty mlieka a mliečnej peny podľa Vášho gusta. Pri Z6 sme do stroja kompaktných rozmerov zabalili neuveriteľné výkony. Všetky obslužné prvky sa ovládajú pohodlne spredu. Aj nádržka na vodu a zásobník zrnkovej kávy sa napĺňajú a vyberajú pohodlne spredu. Používatelia si môžu rôzne kávové špeciality premenovať a premiestniť ich na základnú obrazovku. Predstavivosti medze nekladieme. Údržba je rovnako ľahká ako príprava kávy – vždy Vám postačí stlačiť jedno tlačidlo.

Kávovar Z6 tak objavuje nepoznané svety a posúva automatické kávovary na prípravu špeciálnych káv opäť o priečku vyššie, na úplne novú úroveň. Túto generáciu kávovarov, koncipovanú v súlade s najnovším vývojom technológií, možno právom považovať za výkladnú skriňu švajčiarskeho umenia inovácie. Ponúka totiž absolútne nový štandard kvality pre celé spektrum kávových špecialít, počínajúc drobným, ohnivým ristrettom a končiac obľúbeným, jemným flat white.

Vysoká kvalita kávy, užívateľsky príjemné ovládanie a očarujúci dizajn, to všetko v sebe ukrýva plnoautomatické espresso JURA Z6. Je určený aj pre najnáročnejšieho zákazníka, ktorý vie oceniť vysokú kvalitu. Pripraví nielen kvalitné aromatické espresso ale aj dokonalé cappuccino. Švajčiarsky výrobca Jura prišiel na trh s luxusným plne automatickým kávovarom Z6. Kávovar patrí k absolútnej špičke vo svojej kategórii a navyše je aj veľmi dizajnovo podarený. Zárukou kvality je aj prestížna švajčiarska certifikácia Swiss Made.

Výhody

Pulzný extračný proces (P.E.P.)
Inteligentný vodný systém (I.W.S.) s filtrom CLARIS Smart
Viacstupňový mlynček Aroma
Jednoduchá koncepcia obsluhy
Moderný farebný TFT displej
Menu v slovenskom jazyku
12 individuálne programovateľných nastavení Moja káva
Ukladanie, kopírovanie a personalizácia nápojov
Naprogramovateľná teplota mlieka: 10 stupňov
Naprogramovateľná teplota mliečnej peny: 10 stupňov
Naprogramovateľná úroveň sily kávy: 10 stupňov
Modré nasvietenie nádržky na vodu
Dvojfarebné osvetlenie šálok pre mimoriadny estetický zážitok
Odhlučnená prevádzka
Skvelá káva

Nevýhody

Cena

 

Recenzie zákazníkov

Predčil všetky očakávania – je dokonalý
Luxusný kávovar, káva oveľa lepšie ako v kaviarni, ľahká údržba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: