Krups KP110131 NESCAFÉ DOLCE GUSTO Oblo

Kávovar Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo je praktický espresso kávovar na kapsule, ktorý vám pomôže priamo u vás doma pripraviť tú najlepšiu kávu, akú si viete predstaviť. Je ideálnym spoločníkom pre každého milovníka kávy a nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. S jeho pomocou si môžete pripraviť vynikajúcu kávu podľa vlastného výberu a vychutnávať si jej skvelú chuť v pohodlí vášho domova. Či už máte radi espresso, latte macchiato alebo capuccino, kávovar je ideálnou voľbou na ich prípravu. Môžete na ňom pripraviť aj rôzne iné horúce či studené nápoje ako napr. čaj, horúcu čokoládu či Nesquik, ktoré potešia aj vaše deti.

Krups-KP110131-Nescafé-Dolce-Gusto-Oblo

Stručný popis

kapsulový kávovar pre domáce použitie • Tlak čerpadla: 15 bar • Displej: Nie • Objem zásobníka na vodu pre espresso: 0.8 l • Nahrievanie šálok: Nie • Maximálny počet pripravovaných šálok: 1 • Varenie espressa: Áno • Varenie cappuccina: Áno

Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo je špičkový kávovar v nevšednom modernom dizajne. Tento cenovo dostupný prístroj ponúka zaručenú kvalitu značky Krups a možnosť pripravovať ako studené, tak aj teplé nápoje. Vďaka kompaktnému prevedeniu nájde miesto aj v tej najmenšej kuchyni. Výhodou tohto kávovaru je extrémne rýchla, čistá a šetrná prevádzka.

Vďaka svojmu modernému dizajnu sa kávovar hodí do všetkých moderných i tradičných kuchynských priestorov. Jeho povrchové prevedenie je v elegantnej bielej farbe, ktorá ideálne dotvorí vašu kuchyňu. Kávovar pracuje pri príkone 1460 W a tlak jeho čerpadla je 15 barov. Prispôsobený je aj energeticky úsporný režim, vďaka ktorému sa kávovar po 5 minútach automaticky vypne.

Unikátny kapsulový systém vám umožní vychutnať si krémovú arómu a znamenitú chuť 100% Arabiky. Vybrať si môžete zo širokého spektra horúcich aj studených nápojov. V priebehu chvíľky tak pripravíte talianske Latté Machiatto, Capuccino, Cortado a ďalšie. Pre deti môžete ľahko pripraviť obľúbené nápoje ako Nesquik, horúcu čokoládu, Nestea a mnoho iných. Káva je hermeticky uzatvorená v kapsule tak, aby z nej neunikala aróma. Káva tak je vždy zaručene stopercentne kvalitná. V kapsule je v mletom stave 100% arabica (okrem nápojov, kde je kapsula zmiešaná už s pravým sušeným mliekom či kakaom a pri nápojoch pripravovaných na studený spôsob).

Disponuje funkciou automatického vypnutia, vďaka ktorej významne šetrí energiu. Odnímateľná nádržka na vodu ponúka objem 0,8 l. Rovnako ako pri všetkých moderných prístrojoch podobného typu, ani tu nechýba overený systém rýchleho ohrevu vody Thermoblock.

Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo je užívateľsky veľmi prívetivý, vďaka čomu jeho obsluhu zvládne naozaj každý. Využíva klasické manuálne ovládanie, takže stačí vložiť akúkoľvek kapsulu NESCAFÉ Dolce Gusto do plastového držiaka a pomocou páčky zvoliť, či má byť použitá teplá alebo studená voda. O tom, či je kávovar práve v prevádzke vás bude vždy spoľahlivo informovať LED indikátor. Pre maximálne pohodlnú obsluhu si odkvapkávaciu tácku môžete nastaviť do 3 polôh podľa veľkosti šálky. Vychutnať si šálku lahodnej kávy nikdy nebolo jednoduchšie!

Hodnotenie 

Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo je veľmi rozšírený a medzi užívateľmi kapsulových kávovarov známy pojem. Model Krups KP 110 patrí do najľavejšiu cenovej kategórie, ktoré sme určili v manuáli venovanom výberu kapsulových kávovarov. To však neznamená, že by malo ísť o podpriemerné a nepoužiteľné prístroje. Konkrétne tento model má stále uspokojujúce objem nádoby na vodu, 0,8 l postačí menšie domácnosti bez väčších ťažkostí, ide o priemernú hodnotu všetkých testovaných kávovarov v júni 2017. Hanbiť sa Krups KP 110 nemusí ani za parné tlak, 15 bar je veľmi slušná hodnota ais nej možno pripraviť espresso plnej chuti.

Príkon a rýchlosť nahriatie je potreba trošku rozviesť. Malo by platiť čím vyšší príkon, tým kratšia doba nahriatie prístroja. V tomto prípade však aj cez to, že príkon je ľahko nad priemerom a činí 1 460 W, sa kávovar nahreje za 40 sekúnd. To je vôbec najdlhšia doba nahriatie Vzdialenosť môže medzi testovanými kávovary nájsť. Najčastejšie mali testované kávovary dobu nahriatie 25 sekúnd, čo je znateľný rozdiel.

Čo je tiež odlišné oproti väčšine testovaných kávovarov, je pákové ovládanie. To samo o sebe ničomu nevadí, my však z hľadiska jednoduchšie údržby uprednostňujeme ovládanie dotykovej. U neho je minimálna možnosť zanesenia zle odstrániteľnú špinou.
Nakoniec musíme spomenúť kapsule, ktoré sa do kávovaru Krups KP 110 používajú. Kapsule Nescafé Dolce Gusto ponúka veľmi pestrú ponuku nielen káv, ale aj iných nápojov, napríklad horúcich čokolád a čajov. Samozrejmosťou je potom individuálna voľba medzi rôzne silnými kávami, ktoré môžu byť dokonca dochutené.

Vybavenie a funkcie

Na vybavenie a funkciách sa najviac podpisuje nízka cena. Tomu, že kávovar nemá možnosť napeniť mlieko a užívateľ si tak musí vystačiť so sušeným z kapsule, sme čelili aj u oveľa drahších konkurenčných modelov – napríklad funkcie Cappuccino jedným stlačením chýba u väčšiny testovaných prístrojov. Ani displej nás toľko neprekvapuje, ten nie je vlastne vôbec potrebné a taktiež ho nemala väčšina modelov v teste. Čo však chýba naozaj, to je funkcia odvápňovanie. Tá vám bude schádzať vtedy, ak nebudete chcieť sami prístroj zvnútra čistiť ručne. Avšak pri absencii tejto funkcie vám nič iné nezostane, maximálne si môžete pomôcť rôznymi čistiacimi prostriedkami špeciálne na to určenými. Všimnúť si v tabuľke nižšie môžete aj toho, že kávovar nemá zásobník na použité kapsule, čo je niečo, čo pre niekoho môže byť úplne zbytočná vec, a naopak pre niekoho skvelý parameter navyše.

Ďalšie funkcie a vlastnosti kávovar má, rovnako ako všetky prístroje z testu. Jedná sa o odnímateľnou nádobku na vodu, nastaviteľnosť výšky tácke a automatické vypnutie. Spomenúť musíme aj rozmery; ty si postrážte, ak šetríte každý centimeter v kuchyni. Krups KP 110 nie je žiadny obor, ale nie je ani najmenší. Patrí však k najľahším modelom, váhu ale neberieme príliš do úvahy, kávovary majú zvyčajne svoje stále miesto.

Hodnotenie ďalších užívateľov

Kapsľový kávovar Krups KP110131 Nescafé Dolce Gusto Oblo je medzi užívateľmi rozšírený a obľúbený. Používatelia, ktorí s ním majú dlhodobú alebo krátkodobú skúsenosť, kladne hodnotí design, rýchlosť prípravy kávy a hlavne kapsule, v ktorých si každý nájde to svoje. Pretože chceme byť úplní, spomenieme aj negatíva, ktoré používatelia zaznamenali. Po prvé je to hlučnosť, ktorá sa často v recenziách opakovala. Pokiaľ bude kávovar blízkosti spálne a niekto si bude chcieť pripraviť nápoj skoro ráno alebo neskoro v noci, spiace v spálni to pravdepodobne zaznamenajú. U niekoľkých prevedení kávovaru (na trhu zoženiete 4 rôzne farebné prevedenia) si užívatelia sťažovali na červený prívodný kábel. Ten sa veľmi nehodí, zvlášť ak cielene vyberáte neutrálne farebný prístroj a kábel nemáte kam schovať.

Naše hodnotenie a záver

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110 nie je dokonalý a neuspokojí náročných užívateľov. Nepripraví napenené mlieko do nápojov, jeho nahriatie môže trvať o niečo dlhšie, nemáte ani možnosť nechať prístroj, aby sa sám odvápnil. Je však potrebné brať ohľady na to, že kávovar patrí do najnižšej cenovej kategórie a aj cez to, že mu niečo chýba, stále vie pripraviť dobré espresso a mnoho ďalších nápojov z pestrej ponuky kapsúl Nescafé Dolce Gusto. Možno len poradíme, aby ste zvážili hlučnosť prístroja, na ktorú sa sťažovali používatelia vlastniaci tento kávovar, inak ho môžeme vrelo odporučiť nenáročným domácnostiam.

Výhody

moderný dizajn
priemerná hlučnosť
perfektná káva
jednoduchá obsluha
lacný, malý, spoľahlivý
nádoba 0,8 l postačí menšie domácnosti
ponúka veľmi pestrú ponuku nielen káv, ale aj iných nápojov
odnímateľná nádobka na vodu
nastaviteľnosť výšky tácky
automatické vypnutie
rýchlosť prípravy kávy
krásny dizajn

Nevýhody

kávovar nemá možnosť napeniť mlieko len z kapsule
červený kábel
cena kapsul
chýba funkcia odvápňovanie
nemá zásobník na použité kapsule
hlučnosť

 

Recenzie zákazníkov

Velmi spokojna splnil moje ocakavanie

som spokojny, jedná sa o kvalitný výrobok, rýchlo sa naštartuje a je na ňom ľahká údržba

Pěkný, funkční. Hvězdu jsem sundal za trochu obtížnější manipulaci s horním „šupletem“ na kapsle, občas se přilepí díky zaschlé kávě a jde hůře odtrhnout. To samé platí pro spodní odkapávací šuplíček. Ale není to zásadní, jsem celkem spokojen.

+ Jednoduché ovládání, pěkný vzhled. + Výborná káva. – Obtížnější manipulace při dolévání vody do zásobníku, ale dá se zvládnout. Fajn přístroj za rozumnou cenu.

Naprostá spokojenost, již máme jeden stejný výrobek a potřebovali jsme další do práce, proto jsme si ho pořídili. Doporučuji koupit.

Spokojenost, pracuje dobře, rychle se zahřeje, kávu máme bez dlouhého čekání. Dobrá cena. Zajímavý je červený kabel u černobílého výrobku.

Kafe Ok, barva bila Ok, červený kabel a plastové provedeni nic moc (proti předchozímu modelu nemá opravdu ani kousek kovu/nerezu/osvětlení LED)

Zatím zkoušíme, ale pokud opět čerpadlo vydrží pouze 3 roky, tak jak tomu bylo u předcházejícího modelu, tak firmu Krups zavrhnu a zvolím konkurenci. Proto dávám zatím 3 hvězdy.

Naprostá spokojenost.

Spokojenost, oproti starším produktům lepší.

Výborná káva, snadná obsluha, příjemný design. Jen škoda, že celý kávovar je plastový.

Káva je moc dobrá!

Muj druhy Krups Dolce Gusto (predtim Circolo) – ve srovnani s nim: – vice plastu, zpracovani na nizsi urovni, chybi miska na pouzite kapsle – jinak funguje jak ma a snad vydrzi aspon 3 roky?

Perfektní a stylový kávovar, vřele doporučuji. Káva za pár minut v pohodlí domova. Jen takové malé mínus – bílý přístroj má červený kabel do zásuvky

spokojenost, uz jsem mela i jiny typ, jen jsem nepochopila, proc je u bieho kavovaru cervena snura:))

100% spokojenost, krásný design, hodí se do malé kuchyně…..malý ale šikovný jak se říká =o)))

Chutná káva, přístroj nezabírá příliš mnoho místa na kuchyňské lince…

Zajímavý design, vyhovuje mi, že si mohu připravit tolik nápoje, jak dlouho držím páčku , kterou se spouští tlaková pára…

Nedá sa plniť vodou zhora,ale treba prístroj otáčať,pre vybratie nádobky

mala som už štyri kávovary kapsulové zn.Krups,ale tento sa mi v pomere s cenou zdá najskladnejší a až na to plnenie vodou je vynikajúci

Už tretí kávovar od krups, mala som drahšie, ale pokazili sa, myslím , že aj tento poslúži rovnako ako predchádzajúce. Ma pekný dizajn a káva je dobrá.

Pekný vzhľad, bezproblémový chod prístroja, väčší zásobník na vodu a hlavne je vidieť množstvo vody v zásobníku!!

Dlho som túžila po „kávovare! Dolce Gusto
Po prezretí si ponuky na vašej web stránke ma najmä dizajnom zaujal Krups KP 1101
Sklamanie prišlo pri varení hneď prvej kávy keď som si musela určiť dávku vody sama. Ako pomerne pravidelný konzument rôznych druhov káv som čakala že káva sa mi urobí v takom pomere aby chutila tak ako má. Pri popise kávovaru chýbala táto informácia resp. upozornenie že kávovar nedisponuje funkciou automatického dávkovania.

Kávovar síce nie je automatický ale za tú cenu je výborný. rýchla príprava kávy. veľa druhov náplní aj pre deti.

max spokojnost, iba neviem preco ma cerveny privodny kabel 😉

Super kávovar, paleta kapsúl od nestle je naozaj veľmi široká,
je veľmi jednoduchý, tichý, rýchly.
Cena je v niektorých obchodoch prehnaná, preto treba vyberať

Perfektny, vyborny produkt pre Vianoce. Kúpila som mamicku na Vianoce . Nádherne prekvapenie !!!Odporúcam vsetkych !!! 🙂

Kavovar je super, kava je vyborna. Mala som DG circolo, ktory sa pokazil tak som ho vymenila za tasimo, no kava jacobs mi nechuti. Velmi rada sa vzdy vratim k DG a kupim si tento kavovar aj do prace 🙂 skvela cena, dizajn aj kvalita 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: