Krups XP 562030

Kávovar Espresso Krups XP 562030 je pákový poloautomat z brúsenej nerezovej ocele s patentovaným Thermoblockom. Je určený ako pre mletú kávu, tak pre prípravu všetkých druhov porciovanej kávy vo vrecku. Maximálny prevádzkový tlak je 15 barov.

Krups-XP-562030

Vďaka jednoduchej manipulácii môže tento šikovný spotrebič obsluhovať naozaj ktokoľvek, preto sa hodí do každej domácnosti. Prístroj disponuje Perfectpress systémom, ktorý aktívne stlačí kávu, a vy už nebudete potrebovať žiadne sitká. Stlačením tlačidla ľahko vyhodíte použitú kávu z držiaka. Nerezový vnútrajšok napomáha k ľahkej údržbe. Robustný prístroj jednoducho rozoberiete a vyčistíte pre ďalšie použitie.

Voda sa ohreje približne za 40 sekúnd, takže budete mať naozaj horúce espreso už od prvej šálky. Po príchode z práce aj po prebudení si budete môcť dopriať voňavú kávu úplne bez čakania. Ak máte radi v káve mlieko, iste oceníte viacsmernú parnú trysku nového typu, ktorá krásne našľahá mlieko až na 160 % objemu.

Krups XP 562030 je vybavený funkciou Termoblock a zabezpečovacím systémom proti prehriatiu. Nemusíte sa báť, že prístroj zabudnete vypnúť – bezpečnosť vám zabezpečí funkcia automatického vypnutia po 9 minútach. Dlhú životnosť prístroja zaručuje znížená tvorba vodného kameňa. Samozrejmosťou je plocha na nahrievanie šálok, odmerka a odkladacia plocha pre šálky. Súčasťou balenia je aj vyberateľná nádržka na vodu s objemom 1,1 l, ktorá sa ľahko čistí vďaka svojmu tvaru a hladkým stenám.

Záver

Tento kávovar je slušný a spoľahlivý stroj, ktorý ponúka vynikajúcu hodnotu za peniaze a profesionálny dojem s minimálnym úsilím. Má veľa šikovných funkcií.

Výhody

Ľahká obsluha
Chutná káva, dobrá pena (predpokladom je samozrejme kúpa kvalitnej kávy

Nevýhody

Napeniť mlieko nie je také jednoduché

Recenzie zákazníkov

Kávovar používam 3-ti rok a som max-spokojný, je to síce Espresso Krups XP552030 ale tento Espresso Krups XP562030 je odvodený od XP55……… Rozhodol som sa pre tento espresso kávovar len pre jeho páku ktorá sa doťahuje cez zubný systém a preto sa páka počas prípravy kávy neuvolňuje a tlak je záruka dobrej peny a kávy. Predošlí espresso kávovar som bol nútený vyhodiť pre tento nedostatok. Denne zhotovím 3-4 kávy a mašika fachá ako má. Cena nového Espresso Krups XP552030 bola 129,-eur. Kávička je ukážková aj pena vzorová ak sa použije kvalitná zmes kávy. (Nečakajte od kávy 250g za 3,- eurá kvalitu chuti, vône a peny.) Ale to len tak na okraj a pre tých čo si myslia že stoj dokáže všetko. Dobre nahreje vodu, nemusím nahrievať šálky a podobne ako počúvam iných čo sa trápia pri lacnejších plnoautomatoch.

Vďaka systému Perfectpress optimálne stlačí dávku kávy, akú si zvolíte, napr. 1,5 dávky, nemusí to byť presne 1x 7 alebo 2x 7 g ako u kávovarov so sitkami, kde vždy ostáva trochu vzduchovej medzery a tlak potom nie je dostatočný.

Napeniť mlieko nie je také jednoduché, ale to je problém aj u iných kávovarov, treba sa to naučiť. Šálky na kávu si rýchlejšie nahrejete horúcou vodou z rýchlovarnej konvice

Snadná údržba, vzhled a rychlá připravenost k použití.

Málo napěňuje, na kávě se nevytvoří pěna.

Kladné stránky tohto výrobku som nenašiel. Možno pekné balenie s atraktívnymi obrázkami.Totálne sklamanie, mal som 6 rokov predchodcu vyrobeného v Nemecku, robil perfektnú kávu s hustou penou ako s profi presovaru. Totálne sklamanie, mal som 6 rokov predchodcu vyrobeného v Nemecku, robil perfektnú kávu s hustou penou ako s profi presovaru. Jeho následovník made in China – to je iná káva. A treba povedať, že veľmi slabá.Takmer žiadna pena jednu šálku tlačil asi 3 minúty. Pri skúšobnom pretlačovaní (podľa návodu) vodou bez kávy nebol schopný pretlačiť celý objem nadržky. Možno som mal „zlú ruku“ pri výbere. Neodporúčam bez vyskúšania kupovať.

manuálny
výborná kontrola nad výsledkom
kvalitné spracovanie (okrem povrchovej úpravy podtácky)
dá sa ľahko urobiť výborné espresso
nedostatočná povrchová úprava miesta, kam sa kladú šálky – po niekoľkých kávach na nej vidno ryhy od šálok

Parná tryska zamiešává do mlieka hneď aj vzduch a často mlieko napení až príliš – vysledok nie je úplne perfentný

dobrý kávovar do domácnosti za rozumnú cenu, ale nie je dokonalý
S Krups mám velmi dobré zkušenosti

Zatím se mi nepodařilo uvařit ani jednu dobrou kávu.

Dle návodu jsem uvedla kávovar do provozu a zatím z něj vytéká jen páchnoucí tekutina. Něco jako plast, nebo něco podobného. „Káva“ protéká různými netěsnostmi filtru, takže celkový dojem se pohybuje v záporných hodnotách. Nebýt toho, že jsme podobný kávovar léta používali bez problémů, řekla bych, že tento výrobek se zrovna nepovedl. Již jsem ho odvezla k reklamaci. K dalším otázkám se z pochopitelných důvodů nebudu vyjadřovat. Jak jsem již sdělila, poživatelné kávy jsem se zatím nedočkala.

Výhodné za příznivou cenu, proti staršímu pákovému espresu dokonalejší technologie- stlačení, předspaření, výsypka kávy stisknutím. Nezabere moc místa a design je pěkný.

Za léta už třetí kus…Jsem na něho zvyklý a spokojený s ním. žŽvotnost tak 3 roky.

Dobrá káva, rychlé ohřátí, dostatečně vysoký prostor pro hrnek

Kávovar jsem si vybrala znovu, protože ostatní mi připadaly příliš nízké a s kvalitou uvařené kávy jsem byla spokojená, snad tento kus bude kvalitnější

Jednička-držák filtru,velmi jednoduchý výhoz kávové sedliny, která je téměř suchá, žádné odkapávání z filtru po vypnutí,
snadný přístup k nádržce na vodu, rychlá příprava espressa,
ověřila jsem si, že nedělá skvělou pěnu, což uváděly i jiné recenze
prozatím jsem nenašla fígl na kvalitní napěnění mléka

Po zkušenostech s jinými výrobky, kdy kávovou sedlinu musíte vyškrabovat v horším případě vylévat a vyplachovat, jsem maximálně spokojena se systémem výhozu v držáku filtru. Cenová relace je přijatelné a pro domácí použití výrobek splnil mé očekávání.

Nejedná se o preso,káva překapává dlouhou dobu-tím je skoro nepoživatelná, bez pěny.

Po spuštění extrakce kolem filtru na kávu odkápne vždy několik kapek čisté vody. Vyčištění hlavy nebo dotažení filtru větší či menší silou nepomáhá. Při množství kávy jedné zarovnané odměrky je káva po extrakci mokrá a nepomůže ani silné dotažení.

Tento kávovar jsem koupil, protože jsem již dříve vlastnil stejnou značku přístroje, která mi vydržela mnoho let. Předchozí generace se mi ale zdála lepší – rychleji a možná i kvalitněji připravovala kávu. Chce to určitě hruběji mletou kávu, aby průtok byl rychlejší.

Bytelná konstrukce, snadné ovládání a údržba, nic se při přípravě kávy netřese. Káva z tohoto presovače je vynikající.

Je to jednoduchý přístroj s jednoduchou obsluhou – prostě vaří kafe a vaří ho dobře. Jsem maximálně spokojený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: