Nivona NICR 1030

Nová Nivona NICR 1030 alebo ak chcete NIVONA CafeRomatica 1030 je ponúkaná prvýkrát zákazníkom s veľkou vášňou pre kávu, je väčšia, rýchlejšia a je vybavená najmodernejšími technickými zlepšeniami, ako je systém pre novú bilanciu chuti. Spĺňa všetky požiadavky a potreby domácnosti, kancelárskych priestorov alebo malých firiem. V kancelárii, v ordináciách alebo v kozmetických a kaderníckych salónoch si viete upraviť až 18 individuálnych nastavení „moja káva“ pre kolegov a zákazníkov, rodinných príslušníkov a vytvoriť pre nich osobitú chuť obľúbenej kávy a pripraviť ju v každom okamihu, s novou CafeRomatica 1030th je to jednoduché a rýchle.

Nivona-NICR-1030

Stručný popis

čierna/chróm │nádoba na vodu 3,5 l │nádržka na kávu cca 600 g │“moja káva“ 18 nápojov │OneTouch, 2 nápoje naraz │Aroma Balance System (3 profily) │intenzita kávy (5 stupňov) │displej plnofarebný, dotykový │Bluetooth │automatický preplach napeňovacej trysky │hlava výpuste až do výšky 16,5 cm │tlak 15 bar

Aroma Balance System

Všetko pre dokonalú kávu. Dôkazom je osvedčený systém Aromatica a úplne nový Aroma Balance System. Princípom nového Aróma Balance Systému je prispôsobenie času a tlaku, ktorý pri sparovaní prejde namletou kávou v preddefinovanej vlne. Zaručí tým optimálnu extrakciu a výsledkom sú tri rôzne úrovne arómy kávy. Všetko za použitia jedného druhu zrnkovej kávy a rovnakého množstva kávy aj vody. Touto technológiou dosiahnete ideálne vyváženie (Aróma Balance) a úplne dokonalú kávu.

Ďalšie prednosti

Kávovar NIVONA 1030 je určený pre milovníkov klasického espressa aj mliečnych nápojov, ktoré vďaka funkcii one touch, pripraví ľahko, jedným stlačením. Výroba mliečnych nápojov, ako cappuccino alebo latte je zaistená pomocou samonasávacej napeňovacej trysky, ktorá dokáže vyrobiť nielen paru, ale aj horúcu vodu. Tryska je umiestnená priamo v hlave s tryskami na kávu, takže už nemusíte presúvať pohár či šálku. Stačí len ponoriť nasávaciu hadičku do mlieka a vybrať nápoj. NIVONA 1030 má dvojitý kapučinátor – môžete teda pripraviť 2 latte či 2 cappuccina naraz!

Ďalšou prednosťou tohto modelu značky NIVONA, je automatické čistenie nasávacej hadičky horúcou parou. Funkcia, ktorá výrazne uľahčuje údržbu. Nie je potrebné hadičku dávať dole a preplachovať. S použitím samostatnej násypky pre mletú kávu môžete pripraviť jednu šálku z rôznych druhov kávy.

Kávovar NIVONA 1030 je vybavený extrémne tichým, kužeľovým mlynčekom z kalenej oceli – inovované odhlučnenie.

Model 1030 nie je nutné pripájať na pevný prívod vody, je vybavený naozaj veľkými zásobníkmi na vodu, zrnkovú kávu aj odpad. Zásobník na vodu s objemom 3,5 litrov, je vybavený senzorom, ktorý kontroluje výšku vodnej hladiny. V prípade nutnosti doplnenia sa objaví upozornenie na displeji. Pred usadením vodného kameňa uchránite prístroj použitím vodného filtra Claris, alebo odvápňovacích tabliet.

Kávovar sa ľahko ovláda, komunikácia prebieha pomocou textu a symbolov na farebnom LCD displeji. Samozrejmosťou je aj elektronický návod v prístroji. Vďaka detailnému nastaveniu si môžete zvoliť množstvo vyrobenej kávy 20 – 240 ml, možno nastaviť aj jedinečnú silu arómy každej šálky 7 -11 g. Ďalej kávovar umožňuje nastavenie hrubosti mletia v troch krokoch a vďaka výkonnému čerpadlu je schopný vyvinúť tlak 15 bar, nutný pre správne preparenie kávy, aj výrobu dvoch šálok súčasne. Nastaviť môžete aj výšku výpuste až do výšky 165 mm. Použitá káva je zhromažďovaná do samostatného zásobníka odpadu. Celková obsluha modelu je veľmi jednoduchá a intuitívna, rovnako ako jeho čistenie. Väčšinu častí možno ľahko demontovať, pre ešte ľahšiu údržbu.

Jedinečný systém Aromatica značky NIVONA sa vie postarať o ešte intenzívnejšiu arómu pripravovanej kávy.

Dávkovanie mletej kávy: Integrovaný mechanizmus kónického mlynčeka CafeRomatica zomelie kávové zrná presne podľa zvoleného individuálneho nastavenia. Mletá káva potom v odmeranej dávke prejde do komory, kde bude následne sparená horúcou vodou.

Stlačenie kávy: Mletá káva sa vo varnej komore patrične natlačí.

Sparenie kávy: Do komory sa prečerpá vriaca voda. Pôsobením tlaku vody sa varná komora zväčší – umožňuje to veko varnej komory, ktoré je uložené na pružinách. Voda a mletá káva sa tak ocitnú vo vírivom pohybe a z kávy sa uvoľní silnejšia lahodná aróma.

Vyberateľná sparovacia jednotka

Nivona má prepracovaný systém hygieny celého kávovaru. Vyberateľná sparovacia jednotka (pod pravým bočným krytom) sa dá po vybratí celá prepláchnuť vodou. Tým je zaručené, že nikde v kávovare nezostávajú zbytky kávy ktoré by po čase začali plesnivieť (ako sa to stáva v rade konkurenčných presovačov).

Parný preplach mliečnych ciest

Parný preplach (preparenie) mliečnych ciest prebieha buď automaticky (po časovej odmlke od poslednej prípravy mliečneho nápoja), alebo ho môžete spustiť manuálne. Hadičku na mlieko zasuniete do otvoru v pravej časti odkvapkávacej misky -všetko ostatné urobí kávovar automaticky za Vás. Čistenie je teda nadštandardne komfortné, ale hlavne zamedzí retencii zvyškov mlieka v hadičke (čo je často Achillova päta konkurenčných prístrojov a zdroj problémov s kvalitou podávaných nápojov).

Nový kávovar CafeRomatica 1030 je väčší, rýchlejší a vybavený najnovšími technickými novinkami, ako moderný systém Aroma Balance. Spĺňa všetky predstavy a požiadavky veľkej domácnosti, zamestnancov úradu alebo malej firmy. V úrade, v kancelárii, v lekárskej praxi alebo kozmetickom či kaderníckom salóne môžete na novom kávovare CafeRomantica 1030 nastaviť obľúbenú kávu až pre 18 zamestnancov a zákazníkov a pripraviť ju rýchlo a úplne jednoducho.

Novinka: systém Aroma Balance. Tri profily intenzity arómy pre maximálnu arómu a ideálnu mieru vylúhovania

Cappuccino-Connaisseur: Možnosť nastaviť tri varianty prípravy podľa vlastnej chuti: 1.najskôr káva, potom mlieko (mliečna pena); 2. najskôr mlieko (mliečna pena), potom káva;3. káva aj mlieko odrazu

MOJA KÁVA: nastavenie až 18 nápojov. Okrem štandardného nastavenia možnosť individuálneho nastavenia podľa vlastnej chuti

Skutočne jediným dotykom: funkcia OneTouch Spumatore Duo na prípravu dvoch šálok Cappuccino odrazu jediným dotykom, teraz aj na dotykovej obrazovke

Dva termobloky: Kratšia doba prípravy vďaka súčasnej príprave pary pre mlieko a mliečnu penu aj vody na kávu

Hlavné vlastnosti

vyberateľná, umývateľná varná jednotka
farebný TFT dotykový textovo-symbolový displej
funkcia OneTouch Spumatore Duo
Aróma Balance systém: 3 aróma profily
nastaviteľný objem kávy cca 20 – 240 ml
nastaviteľný objem mliečnych nápojov až do 360 ml
18 individuálnych nápojových receptov
integrovaný Bluetooth modul pre aplikáciu Nivona-App
možnosť zväčšiť zásobník na kávu až na 1kg
grafická indikácia stavu údržby
elegantný dizajn: čierna so striebornými doplnkami
dva termobloky a dve pumpy
možné programovanie všetkých receptov
redukcia hluku – extrémne tichý
mliečne nápoje sú uzamykateľné
teplota mlieka nastaviteľná v 2 stupňoch
teplota kávy nastaviteľná v 3 stupňoch
intenzita kávy nastaviteľná v 5 stupňoch (7,8,9,10,11 gramov)
napeňovanie Cappuccino-Connaisseur možné vytvoriť troma spôsobmi:
– najprv káva, potom mlieko (mliečna pena)
– najprv mlieko (mliečna pena), potom káva
– káva a mlieko (pena) v rovnakom čase
ECO režim a spínač spotreby 0-Watt
automatický preplach napeňovacej trysky
hygienické programy jediným stlačením (preplach, čistenie, odvápňovanie)
úplné vyprázdnenie systému (odparenie)
kontrola stavu údržby
až 16,5 cm priestor pre veľké latte poháre
dvojfarebné nasvetlenie šálok
ohrev šálok
horúca voda pre čaj
zadné kolieska pre jednoduchú manipuláciu
filter na čistú vodu Claris
plastová nádoba 0,9 l na mlieko v balení

Technické vlastnosti:

príkon: 2700 W
napájanie: 220 – 240 V
hmotnosť: 18,6 kg
rozmery produktu: (ŠxVxH): 31 x 42 x 50 cm
kapacita zásobníka na kávu: 600g (možnosť zväčšiť až na 1kg)
kapacita nádržky na vodu: 3,5 l
mlynček: tvrdený kužeľový nerezový, nastaviteľný v 5 stupňoch
tlak čerpadla: 15 bar

Kávovar Nivona 1030 je najnovším modelom Nivona a zároveň aj jeho „vlajkovou loďou“. Je určený primárne pre malé firmy, úrady avšak ocenia ho aj väčšie rodiny. Výhodou kávovaru je okrem iného nastavenie až 18 rôznych druhov obľúbeného nápoja. Vďaka tejto funkcii bude príprava kávy ešte jednoduchšia. Dva samostatné termobloky, ktoré osobitne ohrievajú vodu na kávu a paru na mlieko a mliečnu penu, zaručujú kratšiu dobu prípravy nápojov. Novinkou je systém Aroma Blance. Ten umožňuje nastaviť tri profily intenzity arómy vďaka ideálnemu vylúhovaniu. To znamená, že môžete mať z jedého druhu kávy tri rôzne intenzívne nápoje. Nivona 1030 disponuje tiež funkciou Cappucino-Connaisseur, vďaka ktorej je možné nastaviť tri vairanty prípravy cappuccina: najskôr káva, potom mlieko (mliečna pena); najskôr mlieko (mliečna pena), potom káva alebo káva a mlieko súčasne. TFT displej s prehľadným a jednoduchým ovládaním pomocou Rotary alebo dotykovej obrazovky umožní intuitívnu obsluhu kávovaru. Mimoriadne tichý mlynček zaistí mletie presne podľa vašej chuti a veľký 600 g zásobník na kávové zrná zaistí dostatok kávy pre každého. Pre ešte väčšie pohodlie je Nivona 1030 vybavená bluetooth pripojením, vďaka ktroému môžete obsluhovať kávovar na diaľku pomocou novej mobilnej aplikácie NIVONA.

Záver

Nový kancelársky kávovar NIVONA CafeRomatica 1030 je väčší, rýchlejší a je vybavený najmodernejšími technológiami. Predstavuje praktický dizajn v prevedení matná čierna v kombinácii s chrómovanými doplnkami. Spĺňa všetky požiadavky pre potreby domácností, kancelárskych priestorov alebo malých firiem. Vhodný je aj pre rozličné podnikateľské služby, alebo ordinácie. Ponúka až 18 individuálnych nastavení „moja káva“.
Novinkou je BLUETOOTH pripojenie, vďaka ktorému môžete prístroj ovládať, pomocou inteligentného telefónu alebo tabletu, sledovať štatistiku, alebo meniť nastavenia nápojov. Model 1030, pracujúci s osvedčeným systémom Aromatica, je doplnený o úplne nový Aroma Balance System, pre vyváženú a dokonalú kávu.

Ak hľadáte plne automatický, tichý, robustný, dizajnový kávovar za skvelú cenu s funkciou „one touch“, farebným displejom pre jednoduché ovládanie a prepojením BLUETOOTH do Vašej domácnosti či kancelárie, tak tento model je tým pravým pre Vás.

Výhody

veľmi dobré espresso, cappuccino, latte aj ďalšie nápoje …
velkokapacitný zásobník na kávu a vodu
jednoduché a automatické čistenie
zvláda kludne aj 100 káv denne
rýhlosť prípravy

Nevýhody

zatiaľ nič

 

Recenzie zákazníkov

 

Kávovar výborně slouží v našem novém bistru.
Velkokapacitní zásobník na kávu a vodu
Prodáme denně cca 70 káv a množství zvládne kávovar bez problémů
Nádherný ovládací panel ve stylu palubní desky auta Tesla 🙂

Veľmi dobré espresso, cappuccino, latte aj ďalšie nápoje …
Jednoduché a automatické čistenie
Zvláda klidne 100 kav denne ..

Design, skvela kava, bluetooth, 2x latte aj cappuccino na raz

Lamborghini medzi kávovary

Veľmi výkonný kávovar
Oceňujú rýchlosť aj kvalitu připravovanách káv
Sme maximálne spokojní

https://www.youtube.com/watch?v=vPS9jneZ1hg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: