Nivona NICR 626

Kvalitný, plne automatický kávovar NIVONA CafeRomatica NICR 626 so vstavaným ocelovým mlynčekom od renomovaného švajčiarskeho výrobcu kávovarov. Jedná sa o nástupcu obľúbeného modelu NICR 605 už v novom dizajne radov 7 a 8.

/Nivona-NICR-626

Stručný popis

automatický kávovar • pripravíte espresso, cappuccino, latte • príkon 1 400 W • tlak 15 bar • 2l nádržka na vodu • 250g zásobník na kávu • integrovaný mlynček • 3 nastavenia hrubosti mletia • parná tryska • vodný filter • možnosť nastaviť si intenzitu espressa • prehľadné ovládanie vďaka prednastaveným tlačidlám • senzor strážiaci nedostatok vody pre prípravu

Kávovar NIVONA CafeRomatica NICR 626 je určený predovšetkým pre milovníkov klasického espressa, ktoré dokáže pripraviť veľmi rýchlo a ľahko, vďaka ovládanie pomocou predvolených tlačidiel zvládne jeho obsluhu naozaj každý.

Výroba mliečnych nápojov ako je latté je zaistená pomocou napeňovacej trysky, ktorá dokáže vyrobiť nielen páru, ale aj horúcu vodu. Pri výrobe už zmieňovaného latté je teda potrebné najskôr mlieko napeniť pomocou pary v samotnom pohári. Kávovar je vybavený rozmernou násypkou pre zrnkovú kávu, takže nebudete musieť dopĺňať kávu príliš často.

K ľahkému ovládanie kávovaru prispieva digitálny displej, ktorý zobrazuje jednoduché symboly každého procesu. Môžete si zvoliť množstvo vyrobenej kávy, je možné nastaviť aj jedinečnú silu arómu každej šálky. Nastavenia mletia a tlak 15 bar pri kávovare NIVONA CafeRomatica NICR 605 Vám umožní vyladiť Vaše espresso tak, aby bolo úplne jedinečné.

Presovač NIVONA CafeRomatica NICR 626 dokáže vyrobiť až dve šálky espresso kávy naraz. Môžete používať malé aj veľké šálky vďaka možnosti nastavenia výšky hlavy. Použitá káva je zhromažďovaná do samostatného zásobníka z ktorého ju možno ľahko odstrániť. Celková obsluha modelu je veľmi jednoduchá a intuitívna, rovnako ako jeho údržba a čistenie.

Tento skvelý prístroj nie je nutné pripájať na pevný prívod vody, pretože je vybavený zásobníkom na vodu s objemom 2 litre. Zásobník na vodu je osadený senzorom, ktorý kontroluje vodnú hladinu. Kávovar Vás tak upozorní na prázdny zásobník vody. Pre zamedzenie usadzovaniu vodného kameňa je možné použiť vodný filter Claris alebo odvápňovacie tablety.

Kávovar NIVONA CafeRomatica NICR 626 je určený predovšetkým pre milovníkov klasického espressa, ktoré dokáže pripraviť veľmi rýchlo a ľahko, vďaka ovládanie pomocou predvolených tlačidiel zvládne jeho obsluhu naozaj každý.

Výroba mliečnych nápojov ako je latté je zaistená pomocou napeňovacej trysky, ktorá dokáže vyrobiť nielen páru, ale aj horúcu vodu. Pri výrobe už zmieňovaného latté je teda potrebné najskôr mlieko napeniť pomocou pary v samotnom pohári.

Tento skvelý prístroj nie je nutné pripájať na pevný prívod vody, pretože je vybavený zásobníkom na vodu s objemom 2 litre. Zásobník na vodu je osadený senzorom, ktorý kontroluje vodnú hladinu. Kávovar Vás tak upozorní na prázdny zásobník vody. Pre zamedzenie usadzovaniu vodného kameňa je možné použiť vodný filter Claris alebo odvápňovacie tablety.

K ľahkému ovládanie kávovaru prispieva digitálny displej, ktorý zobrazuje jednoduché symboly každého procesu. Môžete si zvoliť množstvo vyrobenej kávy, je možné nastaviť aj jedinečnú silu arómu každej šálky. Nastavenia mletia a tlak 15 bar pri kávovare NIVONA CafeRomatica NICR 605 Vám umožní vyladiť Vaše espresso tak, aby bolo úplne jedinečné.

Presovač NIVONA CafeRomatica NICR 626 dokáže vyrobiť až dve šálky espresso kávy naraz. Môžete používať malé aj veľké šálky vďaka možnosti nastavenia výšky hlavy. Použitá káva je zhromažďovaná do samostatného zásobníka z ktorého ju možno ľahko odstrániť.

Jedinečný systém Aromatica značky NIVONA sa vie postarať o ešte intenzívnejšiu arómu pripravovanej kávy. Ako to funguje:

Dávkovanie mletej kávy:
Integrovaný mechanizmus kónického mlynčeka CafeRomatica zomelie kávové zrná presne podľa zvoleného individuálneho nastavenia. Mletá káva potom v odmerané dávke prejde do komory, kde bude následne sparená horúcou vodou.

Stlačenie kávy:
Mletá káva sa vo varnej komore patrične natlačí

Sparenie kávy:
Do komory sa prečerpá vriacia voda. Pôsobením tlaku vody sa varná komora zväčší -umožňuje to veko varnej komory, ktoré je uložené na pružinách. Voda a mletá káva sa tak ocitnú vo vírivom pohybe az kávy sa uvoľní silnejší lahodné arómu.

Vyberateľná sparovacia jednotka
Nivona má prepracovaný systém hygieny celého kávovaru. Vyberateľná sparovacia jednotka (pod pravým bočným krytom) sa dá po vybratí celá prepláchnuť vodou. Tým je zaručené, že nikde v kávovare nezostávajú zbytky kávy ktoré by po čase začali plesnivieť (ako sa to stáva v rade konkurenčných presovačov).

Záver

Kvalitný automatický kávovar Nivona CafeRomatica NICR 626 je vyrobený renomovaným švajčiarskym výrobcom. Toto zariadenie je určené pre skutočných milovníkov kvalitnej kávy, kvalitného espressa, ale tiež napríklad mliečnych nápojov. Všetky nápoje dokážete vďaka CafeRomatica pripraviť veľmi jednoducho a rýchlo. Vďaka ovládaniu pomocou predvolených tlačidiel zvládne obsluhu naozaj každý. Pri príprave kávy sa môžete skutočne vyhrať. Môžete si zvoliť objem, silu arómy, či nastaviť si hrubosť mletia. Tlak prístroja je profesionálnych 15 barov. S týmto kávovarom si pripravíte skvelú kávu, akú by ste dostali v pravej talianskej kaviarni. A pripravíte si ju jednoducho a ľahko v pokoji domova. Ak hľadáte robustný kávovar za skvelú cenu do Vašej domácnosti a Vašim najčastejším nápojom je klasické espresso, tak je pre Vás tento model tým pravým.

Výhody

výborná káva a kapučíno
bohatá pena
možnosť vybratia a prepláchnutia sparovacej jednotky
rýchlosť
velký rozsah výšky a objemu šálku
jednoduchý přístroj bez zbytečných funkcí
super cena
intenzita kávy voliteľná
ľahko sa ovláda

Nevýhody

možno trochu hlučnejší

 

Recenzie zákazníkov

 

kvalitný výrobok plne vyhovujúci pre robenie kávy vo firme aj doma

Made in germany! Chutna kava , perfektny

Cena pocas Cyber Monday vyborna. Jednoduchy, robi, co ma. Da sa vyberat jednotka a cistit.
Mozno trosku hlucnejsi a spartansky – nema displej ktory vypisuje co treba robit, treba si pamatat symboly – ale za tu cenu vyborny stroj.

Výborná káva a kapučíno.
Prijal by som menej hluku. Ale nemám osobnú skúsenosť s inými kávovarmi…
Som spokojný. Zišiel by sa video návod na youtube. Tlačený návod bol zprvu ťažšie pochopiteľný.

Káva jednoducho skvelá.

Kavovar Nivona je super, lahko sa ovlada, robi vybornu kavu, odporucam!

Prístroj pracuje podla mojich predstav veľmi dobre

Ticha prevadzka, kvalita spracovania, robi vybornu kavu – som naozaj spokojny.
Nic zavazne, snad by som prijal o nieco vacsi zasobnik na kavu.
Vyborny jednoduchy znackovy plnoautomaticky kavovar. Dufam ze bude sluzit dlhsie a spolahlivejsie ako stroje inych znaciek ktore som mal doteraz.

možnost vyjmutí a proplachnuti spařovací jednotky
super kavovar srovnatelný s Jurou (predtim jsem vlastnil Juru)
rychlost
super cena

Supr káva
snadné čištení
vydávací spařovačka!
ruční šlehání mléčné pěny tryskou

kvalitní zpracování
rozhodně lepší výrobek než produkty značky Delonghi

Cena vs výkon
Snadná udržba
Vaří moc dobré espresso 🙂
mele a hned vaří

dobré kafe , jednoduchá obsluha , pro krátkou dobu užívání víc nehodnotím
Jako u všech – výrazný nárůst spotřeby kávy

Skvělá káva stiskem jednoho tlačítka 🙂
Možnost vyjmout a vymýt celou spařovací jednotku
Velký rozsah výšky a objemu šálku
Jednoduchý přístroj bez zbytečných funkcí
Mohlo by být více stupňů intenzity kávy (jsou 3)
Výrobce, který se zaměřuje pouze na kávovary a jejich příslušenství.
Základní model vhodný pouze pro přípravu kávy. Kapučíno, laté apod. neumí.
Snadná údržba – možnost snadno vyjmout a vymýt celou spařovací jednotku.

lastníme již předešlý typ a jsme maximálně spokojeni
jednoduché ovládání
tichý chod přístroje
ovládání skvělé i pro starší ročníky,kteří milují dobrou kávu
jedině vyšší cena ale pravděpodobně odpovídá kvalitě tak,že dobrá věc má svou cenu
když kávovar- pressovač tak jedině NIVONU
do domácnosti nebo menší firmy jedinečná pohoda
celkově je to miláček od nejmladších milovníků kávy po 80tileté rodiče,kterým jsme tento skvělý stroj koupili do domácnosti jako dárek,jak ke všemu novému mají negativní poznámky tento produkt vítali a okamžitě se naučili připravovat dobrou kávu!
Je to radost přijít na návštěvu kde voní čerstvé presso a maminka se usmívá jak je to jednoduché a dobré…
Cena odpovídá kvalitě!
Je dobré vybrat kvalitu.

Všichni mám chválí kávu 🙂 Děkujeme

Oslovilo mě, že se jedná o švýcarský výrobek, což znamená pro mě kvalitu.

tichý chod
výborná káva
zatím nic
mám sice kávovar krátce, ale zatím jsem s ním velice spokojená

mel jsem podobny automat 4 roky a uvaril 14000kav.take nemecky se shodnou mechanikou proto jsem vedel co chci.funkci napenovani nepouzivam .mleko na latte si připravuju sam ,setrim tim pristroj a nemusim ho porad cistit

Dělá dobrou kávu s bohatou pěnou, ve všech velikostech (od espressa po nočník)
Velký zásobník na vodu (cca 2 litry)
Jednoduché ovládání
Hezký design
Snadná údržba
Malá kapacita zásobníku na zrnkovou kávu, do kterého je navíc špatně vidět – už jsme nejednou pustili mlýnek naprázdno.
Naprostá spokojenost při provozu v kanceláři s 3 až 5ti lidmi. Rychlý kávovar s blbuvzdornou obsluhou i údržbou. Vzhledem k velkému zásobníku na vodu zamrzí jen malý zásobník na zrnkovou kávu, do kterého navíc není vůbec vidět. Jinak můžeme jen doporučit

Je to můj třetí kávovar.
Bezkonkurenčně vyrábí nejlepší kávu pro milovníky klasického espresa.
Káva je lepší, než u dražších přístrojů.
Jednoduchý,rychlý.
nemám
Napěňovač mléka nevyužívám, proto jsem jeho kvalitu ani nekontroloval.

Hezký design
Jednoduchá obsluha a čištění
Dobrá káva
Z tuto cenu vcelku dobrý stroj, kdo neptrřebuje pracovat s mlékem, tomu postačí. Pro ostatní existují lepší modely tohoto výrobce. Velký zásobník na vodu (2L), snadné čištění, jednochá obsluha a hlavně dobrá káva.

Pokud někdo hledá dostupný kávovar s mlýnkem za nízkou cenu, navíc si chce pochutnat na výborné kávě, tak toto je asi nejlepší volba.
Dlouho jsem procházel diskuze a jelikož jsem chtěl něco, co umí udělat klasické preso, skončil jsem u tohoto modelu.
Jsem maximálně spokojen.

po 14 ti dennim pouzivani hodnotim tento pristroj jako 100 procentni. pekny design ,nemecka kvalita, snadna obsluha . vari vyborne presso,oproti předchozí téměř neznicitelne melitte je ještě méně hlucny. je to muj druhy automat tak jsem vsadil opet na německou preciznost.zajimavosti je ze mlynek a spárovací jednotka je svycarska a shodna s automaty jura.nivona není u nas tak propagovana jako třeba de longhi ale i podle recenzi je spolehlivejsi.

po roce pouzivani mam najeto cirka 2500 kav a masina při pravidelne udrzbe je jako nova .kava z ni je doopravdy spicka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: