TIP – Kliknite na  – Zobraziť obsah stránky , resp. skryť obsah

TOP 16 – Najlepšie pákové kávovary nad 200 eur 

Vybrali sme pre vás , tie najlepšie pákové kávovary nad 200 eur  podľa testov a recenzií. Veríme , že tu si určite vyberiete. 

Catler ES 8013

Catler-ES-8013

Catler ES 8013 je luxusné pákové espresso pre náročné domáce použitie, ktoré nadchne aj najnáročnejších baristov. Okrem prípravy kávových špecialít navyše nejde opomenúť jeho exkluzívny dizajn, ked je jeho telo tvorené plášťom z liatej nerezovej ocele a zliatin ušľachtilých kovov. Naľavo pod ukazovateľom tlaku pary sa nachádza výstup integrovaného kónického mlynčeka a aby bola obsluha prístroja maximálne komfortná, je mletá káva dávkovaná priamo do filtra. Konštrukcia mlynčeka je založená na kovových mlecích kameňoch, ktoré vynikajú svojou odolnosťou a možnosťou nastaviť až 18 stupňov hrubosti mletia, aby káva presne odpovedala vašej chuti.

 
DeLonghi EC 850

DeLonghi-EC-850.

Poloautomatické pákové espresso, vďaka ktorému si doma pripravíte tú najchutnejšie kávu. Prístroj ponúka profesionálne funkcie a spracovanie, pritom je za dostupnú cenu. Vhodný je preto pre náročných domácich užívateľov, ktorí nechcú automatické alebo kapsulované espressa. Tlak čerpadla 15 barov, teda rovnako, ako majú profesionálne stroje. Telo je z nerezovej ocele, teda jednoduché na údržbu a veľmi odolné. Jednoduchý a prehľadný ovládací panel s podsvietenými tlačidlami potom uľahčí použitie. EC850 využíva štandardný pákový systém, ktorý zaručí pravú chuť kávy, presne ako jej máte radi vo vašej obľúbenej kaviarni. Môžete si tiež vybrať medzi jedným a dvoma šálkami v rámci jednej extrakcie. Všetko presne tak, ako to vie profesionálne prístroje. Zásobník na vodu má objem 1 liter a je možné ho odňať. A čo je najpodstatnejšie, prístroj je vybavený predhrievacím systémom, ktorý zaručuje okamžitú pripravenosť. Už teda nemusíte čakať na nahriatie. Káva bude pripravená ihneď.

Catler ES 4050

Catler-ES-4050

Ak hľadáte výkonný multifunkčný kávovar používajúci pákový systém, ale nechcete míňať stovky eur, skúste zvážiť obstaranie tohto vydareného modelu od spoločnosti Catler. Napriek svojej dostupnej cene nerobí žiadne kompromisy, čoho si môžeme všimnúť už pri prvom pohľade na prístroj. Celé telo je vyrobené z prvotriednej nerezovej ocele, ktorú dopĺňajú prvky z liatiny a vysoko odolného plastu. Táto kombinácia materiálov pôsobí veľmi luxusne a elegantne a určite si ju zamilujete. Všetky tieto materiály navyše ponúkajú prémiovú odolnosť a možno ich ľahko udržiavať Prednej strane kávovaru dominuje veľký a prehľadný ovládací panel, pomocou ktorého je možné regulovať funkcie kávovaru a aktivovať rôzne nastavenia. V centrálnej časti nájdeme klasický otočný prepínač, ktorý dopĺňajú z oboch strán veľké tlačidlá. Jedno slúži ako vypínač, zatiaľ čo pomocou druhého sa uskutočňuje potvrdenie zvoleného režimu. Praktická je aj dvojica indikátorov ohrevu vody a pary.

Krups XP 562030

Krups-XP-562030

Pákové poloautomatické espresso Krups XP5620 je dizajnovo vydareným kúskom do vašej kuchyne. Patentovaný Thermoblock je určený pre mletú kávu aj všetky druhy porciovanej kávy vo vrecku. Espresso disponuje tlakom 15 barov, ktorý spolu s Perfectpress Systémom aktívne stlačí kávu tak, aby jej výsledná chuť bola dokonalá. Vďaka jednému tlačidlu ľahko a rýchlo odstránite použitú kávu. Jednoduchá údržba, robustná konštrukcia a kvalitné materiály – to sú ďalšie prednosti pákového espressa Krups XP5620. Parná tryska našľahá mlieko na 160% pôvodného objemu. Pripravte si šálku lahodného espressa alebo cappuccina.

Ascaso BASIC Versatile

Ascaso-BASIC-Versatile

Dizajn – kávovar Ascaso Basic predstavuje spojenie nových trendov v čistých líniach dizajnu a materiálov s profesionálnymi úžitkovými vlastnosťami. Výsledkom je špičkový pákový kávovar za veľmi rozumnú cenu. Na výstave Ambiente Trend Forum vo Frankfurte nad Mohanom bol tento kávovar v bielom prevedení vybraný ako zástupca kávovarov pre budúce trendy v sekcii „Clean & Pure“. Toto poňatie predstavuje „čisté = Clean“ v dizajne a prevedení, a zároveň „čisté = Pure“ v jednoduchosti ovládania a obsluhy.

Kvalita – vďaka precíznemu prevedeniu a kvalitným komponentom vytvára tento kávovar ideálne podmienky na prípravu vynikajúcej kávy a to aj pri väčších porciách vody (stredné, prípadne veľké espreso) a umožní pripraviť aj úžasné kapučína, či iné latte variácie, vždy s veľkou jednoduchosťou pri každodennom používaní. Výkon – kvalitné komponenty, profesionálna páka spolu s 16 barovým čerpadlom zaručujú stabilný výkon a nádhernú krému i pri káve ktorá je buď menej kvalitná, alebo nie je práve najvhodnejšie pomletá. Správnu teplotu zabezpečuje varná jednotka s veľmi stabilným teplotným rozsahom, čo zaručí lahodnú chuť kávy nezávisle od toho koľkú šálku v poradí robíte, prípadne či robíte klasické espresso alebo väčšiu porciu (napr. doppio).

Gaggia Classic Plus

Gaggia-Classic-Plus.

Gaggia Classic je jedným z najpopulárnejších a najdlhšie vyrábaných domácich pákových kávovarov na trhu, ktorý sa svojou kvalitou blíži mnohonásobne nákladnejším profesionálnym kávovarom. Vyrába sa už od roku 1991. Je to vynikajúci kávovar pre všetkých, ktorí chcú pripravovať kávu na úrovni profesionálov.

Gaggia Classic Plus je klasický kávovar Gaggia classic SS, ktorý prešiel v roku 2015 drobnou modernizáciou. Inovovaný model Gaggia Classic Plus okrem pôvodných výhod ponúka: – Nový typ elektronickej dosky, ktorý umožňuje kávovaru, aby sa po 9 minútach nečinnosti prepol do úsporného režimu. – Nový výkonnejší bojler s výkonom 1900W. – Nový systém sparenia kávy pre lepšiu extrakciu kávy. – Nový typ Pannarella pre lepšie našľahanie mlieka. – Nový typ ovládacích tlačidiel

Sage BES 980

Sage BES 980. Dokonalá šálka kávy vyžaduje správnu kombináciu krokov: počnúc mletím, cez správnu teplotu až po tlak, a to v priebehu celej doby extrakcie. Srdcom profesionálneho espressa „The OracleTM je výhrevný systém s dvomi nerezovými ohrievačmi vody. Samostatný ohrievač vody na prípravu espressa s toleranciou len +/- 1 °C a samostatný ohrievač vody na tvorbu pary, ktorý zabezpečuje stály výdaj pary v každom momente. Môžete tak súčasne pripravovať espresso pri optimálnej teplote s dosiahnutím maximálnej chuti a zároveň napeňovať mlieko. Naviac je sparovacia hlava prístroja vybavená výhrevným telesom ktoré zabezpečuje, že od začiatku až do konca extrakcie bude v celom systéme udržaná konštantná teplota. Integrovaný kónický mlynček s kovovými mlecími kameňmi automaticky namelie, nadávkuje.

QuickMill 0820

Kávovar QuickMill 1 pákový model 0820. Profesionálna príprava espress v domácnosti. Vyhrievaná hlava páky, profesionálna páka pre prípravu toho pravého talianskeho espressa. Profesionálny domáci pákový kávovar Quickmill model 0820 je špičkou pre prípravu espressa v domácnosti, kancelárii či malých gastronomických prevádzok. Je určený na prípravu už z dopredu mletej kávy. Preto doporučujem k tomuto kávovaru mať hlavne správne zomletú kávu (skôr jemnejšie mletie) a to dosiahnete len s kvalitným mlynčekom na kávu. Je možné tiež použiť sitko na PODy (ESE systém) pre jednoduchšie a čisté využitie kávovaru. Nahrievanie šálok. Telo vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Pomocou trysky na paru si dokáže vymiešať mlieko pre prípravu cappuccina či caffé latté. Dokáže pripraviť i dve kávy naraz.

QuickMill Pegaso

Kávovar QuickMill Pegaso 1 pákový profesionálny kávovar so zabudovaným mlynčekom. Manuálne spustenia a zastavenie kávy, vody i par. Celokovový RETRO štýl kávovaru. Profesionálny kávovar so zabudovaným mlynčekom, možnosťou nastavenia gramáže kávy a samozrejme hrubosti mletia. Celokovový s možnosťou prípravy jednej alebo dvoch káv. Je možné tiež použiť sitko na PODy (ESE systém). Možnosť nastavenia automatickej dávky kávy malé a veľké espresso, dvojitá dávka malého a veľkého espressa. Samozrejmosťou je profi tryska na paru a vodu. Rozmery: 33x35x37 cm. Celonerezové prevedenie. Nahrievanie šálok.

MCE FORMA 2

MCE FORMA 2. Technické vlastnosti: – bojler a trubky v kávovare sú vyrobené z medi – zabudované čerpadlo – konštrukcia kávovaru s panelmi je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a povrchovo upravenej ocele – dva samostatné ukazovatele merania pre boiler a tlak – ukazovateľ funkčnosti kávovaru – priesvitný ukazovateľ hladiny vody v kávovare – automatické dopúšťanie vody – jedna tryska pre vodu a dve tryska pre paru (2-3p) – nastavenie 4 typov dávok kávy – Pri SAE ovládací panel pre programovanie dávok – tlačidlo pre trvalý výdaj kávy – automatický čistiaci cyklus – Pri SAE/DST displej s počítadlom porcií káv – odpočítavanie dávok kávy – automatické čistenie jednotky – automatické zapnutie/vypnutie – programovanie pracovných dní – farba: biela, čierna alebo kombi čierna nerez – biela nerez – dáta na displeji (čas, dátum, tlak, teplota, upozornenia) – upozornenie na údržbu kávovaru či zmäkčovača Šírka (mm) 748, Výška (mm) 569, Hĺbka (mm) 496 Váha (kg) 65 Kapacita bojleru (l) 10,5 Tryska pary 2 Napätie (V) 400/230 Príkon (kW) 3,6 – 3,92

QuickMill Capacitiva

Kávovar QuickMill Pegaso Capacitiva. 1 pákový profesionálny kávovar so zabudovaným mlynčekom a možnosťou nastavenia dávky espressa, dvojitého espressa, veľkého espressa alebo dvojitého espressa. Je možné nastaviť i množstvo vody či pary. Profesionálny kávovar so zabudovaným mlynčekom, možnosťou nastavenia gramáže kávy a samozrejme hrubosti mletia. Celokovový s možnosťou prípravy jednej alebo dvoch káv. Je možné tiež použiť sitko na PODy (ESE systém). Možnosť nastavenia automatickej dávky kávy malé a veľké espresso, dvojitá dávka malého a veľkého espressa. Samozrejmosťou je profi tryska na paru a vodu. Rozmery: 33x35x37 cm. Celonerezové prevedenie. Nahrievanie šálok.

MCE FORMA 1

Profesionálny kávovar MCE Forma 1 je prístroj pre každého kto hľadá vynikajúcu kvalitu za priaznivú cenu. Vďaka svojmu veľmi pekne estetickému spracovaniu je vhodný do každého podniku, kde naň bude isto spoľahnutie. 4 samostatne programovateľná tlačidlá výdaja kávy Integrované rotačné čerpadlo Automatické doupúšťanie vody Združený manometer pre meranie tlaku v bojleri čerpadla Automatický umývací cyklus Programovanie porcií kávy Farba: biela / čierna Rozmer: : ( Š x H x V ) 538 x 569 x 496 mm Napájanie: 230 V Príkon: 2,9 kW Objem bojlera: 6 lt. Hmotnosť: 55 kg

MCE NEW START 2

Profesionálny pákový kávovar MCE New START 2 páka Technické vlastnosti: – bojler a trubky v kávovare sú vyrobené z medi – zabudované čerpadlo – konštrukcia kávovaru s panelmi je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a povrchovo upravenej ocele – dva samostatné ukazovatele merania pre boiler a tlak – ukazovateľ funkčnosti kávovaru – priesvitný ukazovateľ hladiny vody v kávovare – automatické dopúšťanie vody – jedna tryska pre vodu a jedna tryska pre paru Šírka (mm) 700, Výška (mm) 535, Hĺbka (mm) 535 Váha (kg) 60 Kapacita bojleru (l) 10,5 Tryska pary 1 Napätie (V) 400/230 Príkon (kW) 3,6 .

MCE NEW START 1

MCE NEW START 1 je prístroj pre každého kto hľadá vynikajúcu kvalitu za priaznivú cenu. Vďaka svojmu veľmi pekne estetickému spracovaniu je vhodný do každého podniku, kde naň bude isto spoľahnutie. Technické vlastnosti: – bojler a trubky v kávovare sú vyrobené z medi – zabudované čerpadlo – konštrukcia kávovaru s panelmi je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a povrchovo upravenej ocele – dva samostatné ukazovatele merania pre boiler a tlak – ukazovateľ funkčnosti kávovaru – priesvitný ukazovateľ hladiny vody v kávovare – automatické dopúšťanie vody – jedna tryska pre vodu a jedna tryska pre paru Šírka (mm) 700, Výška (mm) 535, Hĺbka (mm) 535 Váha (kg) 52 Kapacita bojleru (l) 6 Tryska pary 1 Napätie (V) 400..

MCE FORMA 3

Profesionálny kávovar MCE Forma 3 je prístroj pre každého kto hľadá vynikajúcu kvalitu za priaznivú cenu. Vďaka svojmu veľmi pekne estetickému spracovaniu je vhodný do každého podniku, kde naň bude isto spoľahnutie.

Profesionálny kávovar MCE Forma je prístroj pre každého kto hľadá vynikajúcu kvalitu za priaznivú cenu. Vďaka svojmu veľmi pekne estetickému spracovaniu je vhodný do každého podniku, kde naň bude isto spoľahnutie. Technické vlastnosti: – bojler a trubky v kávovare sú vyrobené z medi – zabudované čerpadlo – konštrukcia kávovaru s panelmi je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a povrchovo upravenej ocele – dva samostatné ukazovatele merania pre boiler a tlak – ukazovateľ funkčnosti kávovaru – priesvitný ukazovateľ hladiny vody v kávovare – automatické dopúšťanie vody – jedna tryska pre vodu a dve tryska pre paru (2-3p) – nastavenie 4 typov dávok kávy –

MCE NEW START 3

MCE NEW START 3 Profesionálny kávovar MCE Forma je prístroj pre každého kto hľadá vynikajúcu kvalitu za priaznivú cenu. Vďaka svojmu veľmi pekne estetickému spracovaniu je vhodný do každého podniku, kde naň bude isto spoľahnutie. Technické vlastnosti: – bojler a trubky v kávovare sú vyrobené z medi – zabudované čerpadlo – konštrukcia kávovaru s panelmi je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a povrchovo upravenej ocele – dva samostatné ukazovatele merania pre boiler a tlak – ukazovateľ funkčnosti kávovaru – priesvitný ukazovateľ hladiny vody v kávovare – automatické dopúšťanie vody – jedna tryska pre vodu a jedna tryska pre paru Šírka (mm) 940,Výška (mm) 535, Hĺbka (mm) 535 Váha (kg) 78 Kapacita bojleru (l) 17 Tryska pary 2 Napätie (V).