Retro kávovary sú charakteristické pre svoj starý ,, retro dizajn ,, Napriek tomu tieto typy kávovarov očaria nejedného milovníka kávy , pretože majú naozaj originálny , krásny a výnimočný dizajn . Skrátka retro je štýl, ktorý nikdy nevyjde z módy.

Najkrajšie retro kávovary

Najkrajšie retro kávovary

Retro kávovary nemusia byť len praktické. Máte možnosť si vybrať aj rôzne dizajnové kúsky. To znamená, že si vybrať štýlové, dizajnové, retro kúsky.

Táto skutočnosť však neplatí len o kávovaroch, ale všetkých spotrebičoch, ktoré možno zakúpiť v retro prevedení. Retro kávovar tak môže doplniť a zveľadiť váš interiér.

Tieto  kávovary , sú vyrábané , ale len obmedzených množstvách a preto je cena o trochu vyššia aj kvôli veľmi kvalitným materiálom.

 

Najkrajšie retro kávovary - TOP rebríček

Surfovali sme po internete , aby sme pre vás vybrali tie najkrajšie , najpredávanejšie a zároveň aj najlepšie retro kávovary na našom trhu. Môžeme vám zaručiť , že tu nájdete najväčší výber retro kávovarov na jednom mieste.

DeLonghi EC 685

Orientačná cena : 149 €

Pákový kávovar DeLonghi EC 685 s trochu moderným retro dizajnom má priemerný objem nádržky na vodu a to 1,37 l, nádržka tohto kávovaru pojme 1 l. K parnému tlaku 15 bar nie je v podstate čo dodať, pre domáce použitie je táto hodnota ideálne. Čo sa týka príkonu, v tom sa kávovar viacmenej drží vtedajšieho priemeru. Ten bol 1 372 W, príkon tohto modelu je 1 350 W. Jeho zahrievania teda pravdepodobne nebude najrýchlejšie, nijako dlho by ste ale , tiež čakať nemali.

Delonghi EC 685

Delonghi EC 685

Prednosťou tohto kávovaru De’Longhi je variabilita v oblasti nastavenia. Kávu si skrátka môžete prispôsobiť presne podľa vašej chuti, vďaka nastaviteľnej tvrdosti a teplote vody. Nastaviť môžete tiež množstvo vody a nie je potrebné ju zastavovať manuálne. Zároveň sa radí k modelom kompatibilným s E.S.E. pody, ak si teda chcete uľahčiť prácu, môžete namiesto mletej kávy využiť tieto kávou naplnené vankúšiky. Zostáva už len spomenúť, že kávovar zvládne bez problémov pripraviť aj dve kávy naraz, čo iste oceníte nielen keď príde návšteva.

S pomerne neobvyklým príslušenstvom, ako je mlynček alebo automatické šľahanie mlieka, sa nestretnete ani v prípade tohto modelu. Z bežnejších funkcií, na ktoré sme sa v našom porovnaní zamerali, už nechýba kávovar De’Longhi ani jednu. K našľahanie mlieka tak môžete využiť parnú trysku, nechýba ani výdaj horúcej vody na čaj alebo iné nápoje. Nádobka na vodu je odímatelná a vodu tak doplníte ľahko a bez námahy. Súčasťou modelu je aj plocha na nahrievanie šálok, ktoré pomôže lepšiemu rozvinutiu chuti kávy. Energiu šetrí funkcia automatického vypnutia a údržbu zase uľahčí odvápňovací program.

Kávovar De’Longhi zaujme najmä svojou šírkou, ktorá je iba 14,9 cm, pokiaľ teda do vašej kuchyne hľadáte užší model, mohol by sa vám tento hodiť. Výška a hĺbka už je bežnejšia , na výšku meria 30,3 cm, hĺbka je 33 cm. Hmotnosť 4,04 kg patrila v našom porovnaní k tým nižším, napriek tomu je potrebné počítať skôr s tým, že bude kávovar na kuchynskej linke trvalo.

Kávovar De’Longhi EC 685 zaujme svojim úzkym prevedením, ktoré by mohlo zapadnúť aj do menšej kuchyne. Kapacita jeho nádržky je viacmenej priemerná a nádržka je pochopiteľne odnímateľná. Silnou stránkou tohto modelu je jeho variabilita. Umožňuje nastavenie množstva, teploty i tvrdosti vody. Umožňuje tiež použitie E.S.E. podov. Čo sa týka funkcií, chýba len mlynček a automatické šľahanie mlieka, a to sú skôr menej obvyklé funkcie. Pristroj je tichý a len minimálne vibruje pri príprave kávy.

Tento kávovar môžeme odporučiť takmer univerzálne, všetkým milovníkom kávy, ktorí hľadajú dobre vybavený model za pomerne priaznivú cenu. Ak v niektorom smere tento kávovar nezodpovedá vašim požiadavkám, odporúčame zvážiť aj ďalšie modely v našom porovnávacom teste. Dizajnovo originálny je napríklad kávovar Ariete-Scarlett 1388/30 , ktorý najdete nižšie v našom rebríčku.

Farebné prevedenia

Heuréka.sk

DeLonghi EC 685 – Cenové ponuky – TU 

DeLonghi ECO 311

Orientačná cena : 77 €

Kávovar De’Longi Eco 311 má príkon 1 100 W a objem jeho nádržky na vodu 1,4 l bol , mohol by teda vyhovovať početnejším aj menej početným domácnostiam. Parný tlak 15 bar je úplne vyhovujúci pre domáce použitie. Kávovar umožňuje tiež prípravu kávy z E.S.E. podov, čo je o niečo čistejší variant.

Delonghi ECO 311

Delonghi ECO 311

Nenájdeme u neho možnosť nastaviť teplotu, množstvo ani tvrdosť vody, zvládne avšak pripraviť dve šálky kávy naraz a teda jeto taký dobrý štandard. Čo sa týka funkcií, menej obvyklé u tohto prístroja nenájdeme, z tých štandardných mu chýba funkcia výdaja horúcej vody, čaj vám teda tento kávovar nepripraví.
Tento kávovar je tichý a robí veľmi dobrú kávu s penou aj s mliekom. Nie je problém aj s vyšším pohárom – vybrať spodnú mriežku. Nie je náročný ani na obluhu a ovládanie. Nič netreba čistiť. Musíme vás , ale upozorniť , že nie vsetky druhy kavy sa dajú pripravit na tomto espresso stroji resp. esp. nie každá káva je vhodná na pripravu espressa. Treba skušat viac druhov káv.

Stručne povedané, nejde o zlý model, ale nejde ani o kávovar, ktorý by nad konkurenciou nejako vynikal. Ak vám padol do oka, iste ide o dobrú voľbu za priaznivú cenu

Farebné varianty
Heuréka.sk 

DeLonghi ECO 311 – Cenové ponuky – TU 

Ariete-Scarlett 1388/30

Orientačná cena : 119 €

Krásny retro kávovar Ariete-Scarlett 1388/30 v retro dizajne patrí k modelov s najmenším objemom i príkonom. Objem nádržky na vodu kávovaru je iba 0,9 l a jeho príkon je len 900 W, môže sa teda stať, že sa bude oproti výkonnejším strojom horšie zahrievať.

Krásny retro kávovar Ariete-Scarlett 1388/30

Krásny retro kávovar Ariete-Scarlett 1388/30

Vďaka kompatibilite s E.S.E. pody nemá tento drobný kávovar ďaleko ku kapsulovým modelom. Nevýhodou môže byť obmedzené nastavenie, kávovar vás nenechá nastaviť množstvo vody, jej teplotu ani tvrdosť. Nie je pre neho však problém pripraviť dve šálky kávy naraz, spolu s parným tlakom 15 bar ide o parametre, ktorými sa vyrovná aj väčším prístrojom.

Pochopiteľne nemá menej obvyklé funkcie, ako je automatické šľahanie mlieka, integrovaný mlynček, alebo tiež odvápňovací program. Chýba mu nahrievacia plocha pre šálky. Záleží teda na vašom uvážení, či je pre vás niektorá z týchto funkcií prioritná . Inak má kávovar parnú trysku, ktorá vám obstará aj horúcu vodu. Nechýba mu tiež odnímateľná nádržka na vodu a funkcia automatického vypnutia. Kedže patrí k tým menším kávovarom tak nezaberá veľa miesta na kuchynskej linke.

Ak vás nalákal jeho príjemný vzhľad a patríte skôr medzi menej náročných užívateľov, nejde o zlú voľbu.

DeLonghi ECOV 311

Orientačná cena 127 €

Retro kávovar DeLonghi ECOV 311 má podpriemerný príkon 1 100 W a objem jeho nádržky na vodu 1,4 l bol trochu nadpriemerný, mohol by teda vyhovovať početnejším aj menej početným domácnostiam. Parný tlak 15 bar je úplne vyhovujúci pre domáce použitie, kávovar umožňuje tiež prípravu kávy z E.S.E. podov, čo je o niečo čistejší variant. Nenájdeme u neho možnosť nastaviť teplotu, množstvo ani tvrdosť vody, zvládne avšak pripraviť dve šálky kávy naraz . Čo sa týka funkcií, menej obvyklé u tohto prístroja nenájdeme, z tých štandardných mu chýba funkcie výdaja horúcej vody, čaj vám teda tento kávovar nepripraví.

 

Delonghi ECO 311

 

Tento kávovar De’Longhi ECO 311 držal hlavne priemeru. Jeho objem je priemerný, príkon ľahko podpriemerný, parný tlak štandardné. S nastavením si takisto príliš nevyhráte, kávovar vám v tomto smere v podstate nič neponúka. Je však kompatibilný s E.S.E. pody, čo je dobrá správa pre všetkých milovníkov tohto zjednodušenia. Stručne povedané, nejde o zlý model, ale nejde ani o kávovar, ktorý by nad konkurenciou nejako vynikal. Ak vám padol do oka, iste ide o dobrú voľbu za priaznivú cenu.

Ascaso Dream

Orientačná cena 439 €

Nádherný retro kávovar Ascaso Dream je symbolom Ascaso factory s viac než 50 ročnou tradíciou výroby kávovarov. Dizajn Marca Arnyó spája retro vzhľad v duchu takzvaného Barcelona dizajnu s najnovšou technológiou a tak tento espresso stroj nielen okrášli ktorékoľvek miesto v byte, ale aj zabezpečí extrakciu kávy na profesionálnej úrovni.

Retro kávovar Asco Dream

Retro kávovar Ascaso Dream

Kvalita – vďaka precíznemu prevedeniu a kvalitným komponentom vytvára tento kávovar ideálne podmienky na prípravu vynikajúcej kávy a to aj pri väčších porciách vody (stredné, prípadne veľké espreso) a umožní pripraviť aj úžasné kapučína, či iné latte variácie, vždy s veľkou jednoduchosťou pri každodennom používaní.

Remeselné spracovanie – originalita – veľká pozornosť je pri výrobe tohto stroja venovaná práve nádhernému vonkajšiemu prevedeniu. Každý kus plášťa kávovaru je vytvorený z ručne lešteného hliníka, jednotlivé kusy nesú stopy po ručnom opracovávaní a tak je každý kávovar unikátny. Všetky ostatné súčiastky kávovaru sa vyznačujú najvyššou kvalitou a sú štandardne vyhotovené z nehrdzavejúcej ocele.
Profesionalita – kávovar dodávame s kompletným baristickým setom. Jeho súčasťou je profesionálna páka s tromi sitkami, kovový tamper pre správne utlačenie kávy a dávkovač na 7 gramov mletej kávy.

Variabilita – ku kávovaru sa dodáva kvalitná profesionálna páka s troma vymeniteľnými sitkami. Sitká na mletú kávu sú pretlakové so zabudovaným ventilom v spodnej časti, jedno pre jednu porciu mletej kávy, druhé pre dve porcie mletej kávy a tretie (plytké) sitko slúži na jednoduchú prípravu espressa z kávových podušiek systému E.S.E. (tzv. PODy).

Výkon – kvalitné komponenty, profesionálna páka spolu s 16 barovým čerpadlom zaručujú stabilný výkon a nádhernú krému i pri káve ktorá je buď menej kvalitná, alebo nie je práve najvhodnejšie pomletá. Správnu teplotu zabezpečuje varná jednotka s veľmi stabilným teplotným rozsahom, čo zaručí lahodnú chuť kávy nezávisle od toho koľkú šálku v poradí robíte, prípadne či robíte klasické espresso alebo väčšiu porciu (napr. doppio).

Jednoduchosť – vrchná časť stroja je určená na odkladanie šálok, kam prúdi teplo z vyhrievacieho telesa, čo umožňuje nahrievanie šálok. Vodná/parná tryska je oceľová a je navrhnutá tak aby jej pomocou dokázal vytvoriť krásnu mliečnu penu aj začiatočník. Kávovar sa ovláda veľmi jednoducho a intuitívne, pomocou troch páčiek (elektrický vypínač, zapnutie pary a spustenie prípravy espressa).

Plná výbava – V balení k tomuto stroju sa nachádza sitko na prípravu kávy z PODu, sitko na prípravu jednej porcie a sitko na prípravu dvojitej porcie kávy. Ku kávovaru dostanete páku s dvojitým výtokom, profesionálny tamper na správne utlačenie kávy a odmerku na dávkovanie kávy. Už Vám nič nebude chýbať pri prvej príprave kávy vo Vašom novom miláčikovi.

Francis X 1

Orientačná cena: 399 €

Profesionálny kávovar od známej značky Illy je špecifickým druhom ikonického retro kávovaru, ktorý pripraví kávu s dokonalou arómou a vyváženou chuťou. Prístroj pri príprave využíva technológiu Iperespresso, ktorá spočíva v príprave kávy vďaka kávovým kapsulám Iperespresso Home.

Žltý retro kávovar

Žltý retro kávovar

Jedným dotykom si tak pripravíte kvalitné espresso. Parným tlakom 15 barov a parnou tryskou si pripravíte dokonale našľahanú mliečnu penu. Objem nádržky na vodu je 1 liter. Retro kávovar má takisto technológiu automatického vypnutia pri nečinnosti viac ako 30 minút. Takisto je tu funkcia automatického odkvapkávania. Regulovať môžete teplotu vody i pary. Pri použití kapsúl, sú použité kapsule odstránené zo zásobníka. Hmotnosť zariadenia je 3,6 kilogramu.

Francis X 7.1

Orientačná cena: 195 €

Absolútne autentický dizajn kávovaru ako z päťdesiatych rokov minulého storočia. Krásna nerezová hlavica a červené telo sú úžasným výsledkom retro štýlu. Kávovar opäť funguje na princípe kapsúl Iperespresso Home.

Francis-X-7.1

Francis-X-7.1

Vložením kapsule a stlačením tlačidla teda pripravíte kvalitnú kávu. Nastaviť si môžete aj jej teplotu vďaka regulácii. Veľkým bonusom je aj ohrev šálok vo vrchnej časti.

Ešte väčším plusom aj parná tryska, vďaka ktorej si vyšľaháte dokonalú mliečnu penu. Poteší aj program automatického odvápňovania. Nádržka na vodu má objem 1 liter. Veľké tlačidlá umožňujú skutočne jednoduché ovládanie. Rýchlo a jednoducho tak pripravíte espresso či obľúbené cappuccino. Kávovar váži 5 kilogramov

KitchenAid 5KES2102EER

Orientačná cena: 860 €

KitchenAid 5KES2102EER je krásny retro kávovar. Perfektné espreso – po taliansky – je vášnivým hľadaním harmónie medzi štyrmi M – Miscela ( správny výber kávových zŕn ) , Macina ( správna jemnosť mletia ) , Mano ( správna práca rúk) a Macchina ( správny prístroj na výrobu espresa ) .

Červený retro kávovar

Červený retro kávovar

Umenie prípravy espressa nájde svoje ozajstné naplnenie v Espreso kávovaru Artisan .Oddelené bojlery na prípravu kávy a na šľahanie zaisťujú optimálnu teplotu pre varenie a výrobu bohatej pary . Nerezovým ramenom pre prípavu peny možno horizontálne i vertikálne otáčať pre ľahšiu manipuláciu s ním . Špeciálna tryska potom ľahko našľahá mlieko . Pomocou tohto prístroja uvaríte báječné espresso, capuccino, našľaháte mlieko či pripravíte čaj.

KitchenAid 5KES2102EAC

Orientačná cena: 804 €

Retro kávovar KitchenAid 5KES2102EAC je model od renomovanej americkej značky KitchenAid. Okrem vysokej kvality produkovanej kávy sa môže tento kávovar pýšiť tiež jedinečným dizajnom. Elegantné oblé retro krivky vychádzajú z prvých modelov výrobca, ktorý sa začal zaoberať výrobou prémiových kuchynských prístrojov už v roku 1919.

Celé telo je odliate z kvalitného kovu, čo zaisťuje vysokú odolnosť a stabilitu. Lakované plochy dopĺňajú chrómované prvky dodávajúce zariadeniu luxusného dojmu.

Pre dokonalú chuť kávy je nutné pretlačiť mletými zrnami horúcu vodu čo najrýchlejšie, tak aby nedošlo k pripáleniu zŕn a poškodeniu chuti. Výrobca si toho bol vedomý a preto osadil tento kávovar vysoko výkonnou pumpou generujúcu tlak 15 barov. Výkon ale nie je všetko – dôležitý je tiež užívateľský komfort. V spodnej časti je preto umiestnená vyberateľná mriežka na zachytávanie odkvapkávajúcej či vyliatej kávy. Vďaka nej môžete ľahko vyčistiť rozliatu kávu bez nutnosti manipulovať s celým prístrojom. Poteší tiež ohrievač šálok, ktorý nájdeme na hornej ploche kávovaru. Pomocou neho si vopred zahrejete šálky, aby nedošlo k nechcenému vychladnutiu kávy po napustení do chladného hrnčeka.

Sage BES 870 ES

Orientačná cena: 690 €

Pákové espresso Sage BES870 v dizajnovom červenom prevedení pre prípravu espressa, cappuccina, latté a ďalších druhov kávy s inovatívnou technológiou kontroly teploty v priebehu celej extrakcie.

Dokonalú šálku kávy Vám pomôžu dotvoriť aj doplnkové funkcie a vlastnosti, napríklad pomôcka pre zarovnanie kávy Razor, funkcia suchej kávy zaistí jednoduché vybratie kávovej usadeniny z filtra s minimálnym obsahom vody.

DeLonghi ECI 341.CP Distinta

Orientačná cena: 149 €

Výrobok talianskej značky De´Longhi. Pákový kávovar z rady Distinta, ktorý Vam pomôže pripraviť kávu ako od baristu. Icona je štýlovy pákový kávovar s pokročilou technológiou, ktorá garantuje perfektné a autentické talianské espresso. Ochutnajte výborne esppresso, rovnaké jako v kaviarni. Ak máte radi mliečné kávy, zamilujete si trysku na paru.

Zaistí Vam perfektné našľahanie mlieka, a tým aj dokonalý mliečny nápoj. Nádobka na vodu má kapacitu 1,4 l. Kávovar je vhodný na mletú a porciovanou kávu (tzv. E.S.E. pody). „DISCO CREMA“ je špeciálny disk u kávového sitka, ktorý Vám zaistí perfektné premiešanie kávy a tým zaistí hustú a bohatú penu na esppresse. Pre ECO používanie ma kávovar automatické vypnutie, ktoré Vám ušetrí množstvo energie. 2 oddelené termostaty.

Ariete-Scarlett 1342/04

Orientačná cena: 68 €

Retro kávovar Vintage Ariete-Scarlett 1342/04– prístroj na prípravu filtrovanej kávy s kapacitou 12 šálkov , v designu Vintage s kovovým pláštom.

Prístroj má funkční LCD displej s časovačom, programovatelnými funkciam i, funkciou pozastavenie a servírovánie , nastavením síly výsledné kávy jako i nastavení ohřívací plotny. Všechny tyto funkce dělají z kávovaru Vintage vynikající přístroj na plánovanou přípravu skvělé kávy.

Ariete-Scarlett 1389/14

Orientačná cena: 136 €

S týmto retro kávovarom Ariete-Scarlett 1389/14 v bielo – zelenej farbe , dodáte svojej kuchyni štipku elegancie. Kúpte si pákový kávovar od spoločnosti Ariete, ktorý v sebe spája retro štýl a modernú kvalitu s jednoduchým ovládaním.

Prístroj vás na prvý pohľad zaujme svojimi oblými krivkami, prehľadným ukazovateľom teploty a kompaktnými rozmermi, s ktorými sa výborne hodí aj do domácností, kde získa svoje zaslúžené miesto na kuchynskej linke. Ani nemá cenu hľadať pre neho priestor na poličke, pretože už po prvom použití si ho zamilujete natoľko, že si budete s jeho pomocou kávu pripravovať každý deň, ak nie dokonca viackrát denne. Penič mlieka O kvalitné spracovanie namletej kávy sa stará motor s príkonom 900 W a tlakom o sile 15 barov

Ariete-Scarlett 1389/18

Orientačná cena: 142 €

Vychutnajte si talianskú kávu . Ak uvažujete o kúpe pákového espresso kávovaru, správnou voľbou je „stávka na Taliana“, pretože práve Taliansko je Mekkou pákových espresso kávovarov. Práve dlhoročná, vyše 50 – ročná tradícia značky Ariete, pochádzajúcej z Toskánska, spojená s typickým talianskym oduševnením pre chuť a tradíciu napovedajú, že Vaša voľba bude tá správna.

Ariete-Scarlett 1389/18 , Nie len kávovar . . . (dizajnovka v každom kúsku) Typický talianský dizajn, trendové farby, ako aj kvalita použitých materiálov, predurčujú espresso kávovary Ariete stať sa vkusným a moderným doplnkom vašej štýlovej kuchyne. Ariete sa doladí do každej kuchyne – vyberať si môžete z najmodernejších kúskov až po históriou voňajúce modely s typickým „Ariete ciferníkom“ a pravými retro ovládacími prvkami na čelnom paneli.

Ak ste si nevybrali s tých našich retro kávovarov skúste sa ešte pozrieť na Heuréku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: