Saeco Incanto HD8911/09

Automatické espresso Philips Saeco HD 8911/09. Elegantný dizajn. Presvedčivá kvalita kávy. Pokročilá technológia zaisťuje maximum chuti. Model Saeco Incanto nastavil vo svojej triede nový štandard. Zaujímavo spracovaný kryt chráni vysoko kvalitnú taliansku technológiu, s ktorou vždy vykúzlite vynikajúcu kávu. Vaše sny o káve sa konečne plnia.

Saeco-Incanto-HD8911-09

Stručný popis

automatický kávovar • pripravíte espresso, cappuccino, latte • príkon 1 800 W • tlak 15 bar • 1,8l nádržka na vodu • integrovaný keramický mlynček • 5 nastavení hrubosti mletia • parná tryska • vodný filter AquaClean • nastaviteľná sila kávy • ovládanie tlačidlami • pre 2 šálky naraz • nerezový bojler • odnímateľná varná jednotka • automatické čistenie • ECO funkcia

Predstavujeme vám Saeco Incanto HD8911/09

Plnoautomatické espresso Incanto SAECO HD8911/09 je dizajnovo zaujímavý kávovar, ktorý sa postará o prípravu perfektnej šálky vašej kávy. Vďaka pokročilej technológii kávovaru máte zaručenú vynikajúcu chuť vašej kávy a perfektnú arómu, ktorá sa rozplynie do celej vašej kuchyne. Keramický mlynček sa postará o pomletie vašich kávových zŕn podľa vašej chuti a k dispozícii je aj mliečna tryska, ktorá vám pripraví vynikajúce mliečne špeciality. Ovládací panel na prednej strane kávovaru vám ponúka pohodlné ovládanie a nastavenie všetkých parametrov.

Pozri – TOP Automatické kávovary do 500 eur

Espresso kávovar Incanto SAECO HD8911/09 vám pomôže pripraviť rôzne druhy vynikajúcich horúcich nápojov podľa vašej chuti. S jeho pomocou si môžete priamo u vás doma ľahko pripraviť obľúbenú šálku vášho espressa alebo cappuccina, a vychutnať si tak nerušené a príjemné rána. Intenzívna aróma kávy vás perfektne naštartuje do nového dňa a rozplynie sa do celej vašej kuchyne. Vďaka prevedeniu kávovaru, ktoré tvorí kombinácia hliníka a nerezovej ocele, ponúka kávovar vysokú rýchlosť a dlhú životnosť.

Kávovar okrem klasického espressa zvládne pripraviť aj zložitejšie typy kávy, ktoré zahŕňajú mliečnu zložku. Docielené je toho vďaka integrovanému parnému napeňovaču, pomocou ktorého prístroj behom niekoľkých okamihov premení mlieko na výbornú jemnú penu. Ak dostanete chuť na šálku kávy na dobrú noc, ale sa bojíte, že nebudete môcť zaspať, tento kávovar má pre vás riešenie. Vďaka špeciálnemu módu vie pripraviť znamenitú šálku kávy aj z mletej kávy bez kofeínu.

Funkcie a nastavenia

Pri príprave vašej kávy si môžete nastaviť jednu z piatich síl vašej kávy, podľa toho, ako ju máte najradšej. Nastaviť si môžete aj dĺžku a teplotu jej prípravy, pre ideálne podmienky a perfektné výsledky. Vaše najobľúbenejšie nastavenia si môžete jednoducho uložiť a uľahčiť si tak každodennú prípravu, bez opätovného nastavovania všetkých parametrov. Každá šálka vašej kávy tak bude zhotovená presne podľa vašich predstáv. Čo sa týka jemnosti mletia, môžete si ho prispôsobiť podľa vašej chuti a vybrať si môžete z piatich nastavení sily mletia. Vďaka tomu si môžete prispôsobiť chuť vašej kávy tak, ako ju máte najradšej. Či už máte radi silnú alebo jemnú kávu, nastavenia vám umožnia vybrať si to pravé pre vás. Doporučujeme kúpiť lepší kávu – lavazza, ..

Espresso kávovar Incanto SAECO HD8911/09 je vybavený 100 % keramickými mlynčekmi, ktoré pomelú kávové zrná presne podľa vašej chuti. Keramický materiál mlynčekov zabezpečuje ideálne podmienky pre dôkladné pomletie vašej kávy, čo umožňuje pretekanie vody a extrahovanie esencie, pre perfektné výsledky. Tento materiál zabraňuje prehriatiu a spáleniu zŕn. Plnoautomatické espresso Incanto SAECO HD8911/09 má prispôsobenú aj mliečnu trysku, ktorá je určená na vytvorenie naozaj chutných mliečnych špecialít. S jej pomocou si vytvoríte aj perfektné espresso alebo cappuccino ako v pravej kaviarni. Spríjemnite si vaše rána šálkou cappuccina s bohatou mliečnou penou. S týmto filtrom sa nebudete musieť obťažovať s odstraňovaním vodného kameňa. Jeden filter vydrží až na 5 000 šálok. Kávovar automaticky parou dezinfikuje karafu na napenené mlieko, čím zaručuje maximálnu hygienu a aj čistotu.

Záver

Tento kávovar nasadil vo svojej triede latku naozaj vysoko. Je len málo podobne kvalitných a všestranných prístrojov. Na prvý pohľad je vidieť, že kvalita spracovania kávovaru ho radí naozaj do luxusnej kategórie. Kombinácia nerezovej ocele a čierneho plastu pôsobí veľmi elegantne a navyše je zárukou vysokej odolnosti a s ňou spätej životnosti. Prémiovou funkciou je aj integrovaný mlynček na kávové zrná, vďaka ktorému si môžete vychutnať maximálnu čerstvosť a arómu čerstvo rozomletej kávy. Hrubosť namletia zŕn ovplyvňuje výslednú chuť kávy, takže je veľmi dôležité mať možnosť voľby. A s týmto kávovarom máte na výber dokonca päť stupňov hrubosti. Mlynček vyrobený z keramiky umožňuje stály prietok vody, čím zaisťuje tú najlepšiu extrakciu kávy. Tento materiál navyše zabraňuje pripáleniu.

Výhody

velmi rychle zahrievanie na prevadzkovu teplotu
vyjímatelná, omyvatelná jednotka
možnosť použitia mletej kávy
ticha prevadzka
tichý keramický mlynček s širokým rozsahom nastavenia
jednoduché čistenie /jednoduché vyberanie celej varnej jednotky/
špeciálny filter na vodu, ktorý môže posunúť potrebné odvápnenie prístroja až po 5 tisíc šálok kávy
ovládanie relatívne pochopiteľné i pre priemerne technicky nadanú ženu
výborná káva (za podmienok používania kvalitných kávových zrniek)
pekný dizajn
super espresso
filtr AquaClean v balení
nastavitelne parametre ako teplota kavy
veľký výber druhov kávy s výbornou chutí
perfektná káva
dobrý pomer cena – výkon

Nevýhody

spodná nádobka na odkvapňovanie sa naplni rýchlo, kedže automat pri zapnutí a vypnuti preplachuje trysku
malý zásobník na kávu

 

Pozri – TOP Automatické kávovary do 500 eur

 

Recenzie zákazníkov

Z môjho uhla pohľadu sa jedná o kvalitný prístroj, ktorý môžem jednoducho obsluhovať. Pomocou zopár tlačítok navolím silu a množstvo kávy, ako aj veľkosť šálky. Prípravu mliečnej peny som s trochou opatrnosti zvládla na prvý pokus a moje počiatočné obavy vystriedal pôžitok z ceremoniálu prípravy kávy. Za priaznivú cenu tu nachádzam všetko, čo by som si od kávy a servisu pri jej príprave predstavovala. Oceňujem aj možnosť prípravy dvoch šálok súčasne. Výborná voľba!
Po 2 týždňoch používania (3-4 kávy denne) som s kávovarom spokojný. Nebude to nikdy ako káva na profi pákových strojoch v kaviarňach, ale na domáce kávičkovanie to určite stačí. Výsledná spokojnosť s pripravenou kávou závisí viac od použitej kávy ako so samotným kávovarom, čiže čím kvalitnejšia a čerstvejšia káva tým lepší výsledok.

– nemá nahrievanie šálok ako sa píše v popise – do odkvapovej misky sa odniekiaľ dostáva voda, po použití nechávam stále plastový pohár na preplach pri vypn./zapnutí prístroja, napriek tomu musím vyberať zbernú misku a vylievať vodu – lesklý povrch plastu a „chrómové“ časti sú magnetom na odtlačky

Nejsem moc technicky zdatná, co se týká kávovarů, ale přijde mi praktický keramický mlýnek, který nekazí chuť kávy. Dále je praktické nastavení odvápňování, které se snadno nastaví dle tvrdosti vody v místě, kde bude kávovar využíván.

Kávovar mě zaujal velmi elegantním designem a skvělou funkčností. Vše jednoduché, rychlé zahřívání mi zajistí okamžitou dostupnost šálku bez čekání. Vyzdvihnout nezapomenu ani vodní filtr „AquaClean“ díky kterému není nutno odvápňovat presovač složitou procedurou a voda v kávě je čistější. Konečně mám provoz bez otravného odvápňování. Vřele doporučuji pro milovníky luxusního designu a vysoké kvality, Saeco to prostě umí.

Jedním slovem krasavec! Elegantní, tichý, velký výběr druhů káv se skvělou chutí i crémou stiskem jednoho tlačítka. Ovládání relativně pochopitelné i pro průměrně technicky nadanou ženu.V oblasti údržby mne zaujal speciální filter na vodu, který umí posunout nutné odvápnění přístroje až po 5 tisících šálků kávy. Testovaný espresovač byl vybaven běžným panarellem na pěnění mléka. Ale nikde nic neprskalo, neteklo a mléko bylo krásně našlehané. Doporučuji – je to můj favorit.

Jedná se o velmi elegantní doplněk do kuchyně. Přístroj ocení ti, kteří si rádi vychutnají přípravu kávy a nechtějí ztrácet čas čištěním. Přístroj mě ohromil filtrem na vodu, který umožní „odkamenit“ vodu (není potřeba tak často používat čisticí přípravky). Až 5000 šálků. S přístrojem jsem se naučil vyšlehat pěnu, kterou jsem doposud neuměl vyšlehat. Libí se mi možnost přípravy instantní kávy. Tento přístroj u mě vyhrál designem i funkčnosti.

Zaujalo ma ľahké ovládanie aj ľahká údržba . Káva bola oproti klasickej varnej kanvici rýchlo pripravená, ale na môj vkus príliš horká . Výhodou je možnosť si pripraviť dve kávy zároveň . Tento kávovar neobsahuje nádržku na mlieko, ale má tú výhodu, že stačí pohár s mliekom ponoriť do napeňovacia trubice a tá vám pomocou vzduchu mlieko napení podľa vášho želania .

Velmi dlouho jsem vybíral a zvažoval, jaký model vybrat. Každopádně jsem nechtěl nic uspěchat. Zprvu jsem měl jasno a značka JURA byla pro mě jasná volba – švýcarská kvalita, za kterou si ale na druhou stranu výrobce nechá dobře zaplatit. A tak mi to nedalo a začal jsem pátrat a hledat různé testy, neboť popis od výrobců je poněkud zavádějící a člověk má pocit, že všechny výrobky jsou „nejlepší“. Došel jsem až tak daleko, že jsem si zaplatil výsledky německého Stiftung Warentest (etablovaná německá testovací laboratoř všeho možného s vysokým renomé), kde bylo důkladně otestováno asi 39 přístrojů napříč celým cenovým spektrem (330 – 2.400 €). Bohužel mi byl přístup k tomuto testu odepřen, neboť nejsem německý občan. Nevadí, našel jsem snad ještě lepší stránky, kde šikovní mladí lidé plní vášně pro přípravu kávy a zároveň baristé, také tyto automaty testují, a to velmi důkladně a v domácích podmínkách jako běžní zákazníci. A tak jsem několik dní studoval jejich testy a videa a nakonec jsem se rozhodl pro tento přístroj od značky Saeco. Přístroj má vynikající poměr výkon/cena, dělá skvělou kávu, mnohdy lepší než přístroje vyšších kategorií a dbá na důkladnou údržbu. Zásadní podmínkou pro mě byla možnost vyjmout spařovací jednotku, čímž je zajištěna perfektní hygiena. Výrobky od značek KRUPS a JURA tuto možnost nemají a jejich reklamní texty poukazují na to, že jejich systém je natolik promyšlený a vypiplaný, že vyjímat spařovací jednotku není potřeba. Nevím jak u KRUPSu, s přístroji této značky zkušenost nemám, ale přístroje značky JURA máme v rodině již od roku 1998 a z vlastní přímé zkušenosti vím, že časem se ve spodní části spařovací jednotky tvoří usazeniny a následně plíseň, což má neblahý vliv na výsledný kávový produkt. A tím, že ji nelze vyjmout, je čištění obtížné, ne však nemožné. Volba tedy byla jasná, hledal jsem přístroj, který uvaří skvělou kávu, s vynikajícím poměrem výkon/cena, tichý, s vyjímatelnou spařovací jednotkou, ucházejícím designem (velmi individuální záležitost) a bez možnosti automatické přípravy mléčných nápojů (protože mlíčko je pro děti :-)), my pijeme pouze espresso či lungo. Co samozřejmě žádný test nezjistí, je spolehlivost. Zde z vlastní zkušenosti vše hovoří pro JURU, protože první závada, pokud si dobře vzpomínám, se objevila asi po 7 letech provozu, při výdeji v průměru 5 káv denně. Spolehlivost je tedy otázkou, na druhou stranu v různých diskuzních fórech se člověk dozvídá, že se kazí prakticky všechny přístroje napříč celým cenovým spektrem a někdy už i od první instalace. Až čas tedy ukáže. Takže pro mě byl tento výrobek za tuto cenu prakticky jasná volba, navíc byl vyvinut v Itálii, v kolébce pití espressa. Nepotřebuji automatickou přípravu mléčných nápojů, v případě potřeby si dokážu mléko našlehat sám vestavěnou parní tryskou, v mém případě jednou max. 2x za deset let :-), chápu ale, že někdo se bez mléčných nápojů neobejde, vždy je to otázka priorit. Nepotřebuji ovládat přístroj pomocí aplikací v mobilu. Podle mého názoru je to jen zbytečná hračka mající za cíl pouze ohromit návštěvy, ale chápu lidi, které to baví. Já osobně se chci toho stroje dotýkat a být při tom, když mi připravuje můj oblíbený šálek kávy a ne sedět ve vedlejší místnosti a ťukat při tom do tabletu či mobilu.

Plusy

vyjímatelná, omyvatelná spařovací jednotka
tichý keramický mlýnek s širokým rozsahem nastavení
výborná káva (za podmínky použití kvalitních kávových zrn)
líbivý kompaktní design
cena
filtr AquaClean v balení
přibalený čisticí štěteček a mazací tuk na pohyblivé části spařovací jednotky

Mínusy

pomalejší než JURA, ale to mi vůbec nevadí, za ušetřených 15.000 Kč si rád počkám 🙂

vyborny produkt za velmi prijatelnu cenu. pekny dizajn, nastavitelne parametre ako teplota kavy, vypnutie pristroja pri necinnosti, velmi rychle zahrievanie na prevadzkovu teplotu, ticha prevadzka, vyborne espresso (samozrejme za pouzitia kvallitnej kavy)

Jedním slovem krasavec! Elegantní, tichý, velký výběr druhů káv se skvělou chutí i crémou stiskem jednoho tlačítka. Ovládání relativně pochopitelné i pro průměrně technicky nadanou ženu.V oblasti údržby mne zaujal speciální filter na vodu, který umí posunout nutné odvápnění přístroje až po 5 tisících šálků kávy. Testovaný espresovač byl vybaven běžným panarellem na pěnění mléka. Ale nikde nic neprskalo, neteklo a mléko bylo krásně našlehané. Doporučuji – je to můj favorit.

Zjednodušil by som nastavovanie veľkosti kávy a doplnil je zobrazovanie na displeji .Zmena veľkosti sa vykonáva určitou precedúrov s uložením do pamäti.Ak potom príde ku kávovaru ďaľší člen rodiny,nevidí aká veľkosť je nastavená.Používam aj Krups a tam je to riešené cez otočný gombik a na displeji sa zobrazuje priamo hodnota v mililitroch.

kávovar má vyhovující rozměry,žádná obluda,ale krásný štíhlý a v černém provedení se mi přesně hodí do kuchyně,příprava kávy a obsluha přístroje je jednoduchá,zatím prvopočáteční nadšení,čas ukáže

Pozri – TOP Automatické kávovary do 500 eur

Výborná káva /není přepálená jako od předchůdce Krups/, tichý chod, příjemný design, velký odkapávací tácek – není potřeba každý den vylévat.

Malý zásobník na kávu, poměrně nepříjemný přístup k výlevce a zásobníku použité kávy. Celkem dlouhá doba přípravy přístroje po spuštění. Ale to jsou malé věci, které mi nijak zásadně nevadí. Co však vidím jako jednoznačné mínus a pokud bych tuto informaci měla před nákupem, nevím, jestli by mě neodradila a tou je potřebná údržba a čištění. Každý týden je potřeba vyčistit spařovací jednotku, následuje odmašťování /vůbec nemám přehled na co to je, Krups nic takového neměl/ a již klasické odvápnění a čištění tabletou. V případě, že člověk nenainstaluje vodní filtr, tak je potřeba přístroj odvápnit a vyčistit po cca. 50 šálcích, což je u nás denní norma na méně než 10 dní.

Máme zatím krátce, v porovnání s Krupsem se zdá být lepší kvality, ale uvidíme. Kávu rozhodně dělá výbornou.

Napěnění mléka by nemuselo být tak prudké,už jsem mněl párkrát co uklízet,půl kuchyně byla od mléka.

Tento přístroj jsem si vybral po pečlivém zvážení.
Funguje tak jak se o něm píše-bezchybně.
Doporučuji všem co rádi pochutnají na dobré kávě.
Je nutné do něj nasypat kvalitní zrna,nešetřit.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: