DeLonghi EN 110 

DeLonghi EN 110 resp. Nespresso DeLonghi „U“ EN110.B ponúka maximálne pohodlie, ešte prepracovanejšiu technológiu a tvárny dizajn. Je vybavené plne automatickým systémom prípravy kávy – perforácia kapsule, extrakcia kávy a odstránenie použitej kapsule jednoduchým pohybom. Učko patrí medzi kompaktné dizajnové kúsky od Nespressa, pričom „U“ označuje jeho tvar. 

DeLonghi-EN-110

Stručný popis

kávovar na kapsule • pripravíte espresso, cappuccino, latté, macchiato, lungo • príkon 1 260 W • tlak 19 bar • 0,7l nádržka na vodu • systém ohrevu ThermoBlock • automatické vypnutie po 9 minútach • funkcia Flow Stop • možnosť nastavenia veľkosti šálky • odkladací priestor pre 14 použitých kapsúl

Predstavujeme vám DeLonghi EN 110

Prístroj pracuje s tlakom 19Bar, je plnoautomatický a v hornej časti obsahuje dotykové ovládanie a hlavný „spínač“, ktorý slúži na vkladanie kapsúl. Samotný prístroj pôsobí elegantne, má intuitívne ovládanie a je veľmi pohodlný na ovládanie. Zapínanie a vypínanie prístroja je možné dvomi spôsobmi a to buď jedným z dotykových tlačidiel, alebo hlavným „gombíkom“ na vkladanie kapsúl (to je jedna z najdôležitejších vecí, na ktoré si treba zvyknúť).

Espresso DeLonghi Nespresso U EN110B disponuje otočnou nádobou na vodu s kapacitou 0,8 l. Vďaka otáčania nádoby je doplňovanie vody alebo jej výmena otázkou pár vteřin.Navíc môžete espresso umiestniť tak, ako vám dovoľuje kuchynská linka – jednoducho sa prispôsobí vašim potrebám. Samotné nahrievanie trvá iba 25 sekúnd. Počítate? Áno, šálka kávy si môžete vychutnať už za dve tri minúty. Príprava kávy s pomocou espressa DeLonghi Nespresso U EN110B je plne automatická. Zaistí perforácii kapsule, extrakciu kávy aj odstránenie použité kapsule. Kontajner na použité kapsule pojme 11 – 13 kapslí. Na jeho naplnenie vás upozorní signalizácie. K signalizáciu dochádza aj v prípade prázdneho zásobníku na vodu. Nemusíte na nič myslieť. Budete včas upozornení!

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 110 (dohľadateľný tiež pod názvom Nespresso U) patrí k radu kávovarov, ktoré využívajú kapsule Nespresso. To sú kapsule, ktoré sa v našom teste ukazujú najviac. Medzi užívateľmi sú rozšírené a obľúbené najmä pre svoju rozmanitosť. Kapsule Nespresso majú čo ponúknuť aj tým najnáročnejším užívateľom vďaka 24 druhom rôznych kvalitných káv, ktoré ešte navyše môžete vyberať podľa intenzity chuti alebo podľa veľkosti šálky. Kvalitným kapsulám Nespresso spravidla zodpovedá aj kvalita prístroje, pre ktorý sú určené. Ani De’Longhi EN 110 nesklame a s parným tlakom 19 bar pripraví naozaj kvalitný espresso, porovnateľné s profesionálne pripravenou kávou z kaviarne. Klasickým vybavením, ktoré u kávovaru De’Longhi EN 110, a rovnako tak aj u všetkých ostatných z nášho testu možno očakávať, sú odnímateľná nádobka na vodu, automatické vypnutie alebo nastaviteľná výška tácky. Čo už musíte ale u každého kávovare vziať úvahy zvlášť sú rozmery. Na tie sa zameria najmä používatelia, ktorí radi ušetria každé voľné miesto v menšej kuchyni. S týmto kávovarom ušetríte miesto určite, patrí podľa priemerných hodnôt k tým menším, a dokonca aj váha je prijateľná v prípade, že by ste potrebovali s kávovarom často manipulovať, alebo ho dokonca niekam schovávať v dobe nepoužívania.

Espresso DeLonghi Nespresso U EN110B oživia každý váš deň a tiež miestnosť, kde ho budete mať pripravený na používanie. So svojimi malými rozmermi 11,5 x 25,1 x 36,9 cm si nájde miesto všade. Je v ňom zabudovaný aj priestor na úschovu kábla a pri každom použití využijete mobilný podstavec šálky. Ak si myslíte, že príkon 1 260 W, ktorý je podľa tabuľky znateľne nižší, než bol vôbec priemer všetkých testovaných kávovarov v júni 2017, nebude dostačujúce, vyvedieme vás z omylu. Všeobecne možno povedať, že čím vyššia príkon je, tým rýchlejšie sa prístroj nahreje a bude pripravený na použitie, avšak my sa zameriavame skôr na parameter rýchlosť nahriatie. Ten sám o sebe povie, ako dlho trvá, než sa prístroj nahreje. V tomto prípade budete čakať tridsať sekúnd, to ale nie je vôbec žiadna katastrofa. V teste možno nájsť aj konkurenčné stroje s oveľa vyšším príkonom, ktorých nahriatie trvá rovnakú, alebo dokonca dlhšiu dobu.

Funkcie a nastavenia

Hoci je espresso DeLonghi Nespresso U EN110B zamerané predovšetkým na prípravu jedinečnej kávy exkluzívne z kapslí Nespresso, nezabúda ani na spotrebu energie. Jeho funkcia automatického vypnutia po 9 minútach nečinnosti zabezpečí, že spotrebuje až o 40% menej energie ako ostatné prístroje v energetickej triede A. Dobu nečinnosti môžete predĺžiť až na 30 minút. Čo vás poteší z hľadiska obsluhy je určite objem vody 0,8 l. To nie je hodnota postačujúca pre veľmi početnú rodinu alebo kanceláriu, avšak ak bude kávovar obsluhovaný jedným užívateľom, poťažmo dvoma, objem je úplne dostačujúce. Ešte o niečo potešujúce bude možno typ ovládania, ktorým kávovar disponuje, to je totiž dotykové. Je výhodnejšie najmä pre údržbu prístroja – absencia tlačidiel zamedzí usadzovaniu špiny v ryhách, ktorú možno zle odstrániť. U vybavenie nás De’Longhi EN 110 sprvu sklamal, pretože nemá funkciu capuccino jedným stlačením – tá totiž zaručuje prípravu našľahaného mlieka automaticky. Pri absencii tejto funkcie musíte očakávať prípravu mlieka inak. Naopak to, že kávovar nemá displej, príliš nehodnotíme. V čase testovania ním neoplýval väčšina kávovarov a ničomu to vlastne nevadí, displej neukazuje nič závratné. Čo ale užívateľa môže potešiť, je to, že má kávovar funkciu odvápňovanie, čím sa znižuje nutnosť čistenia prístroja manuálne. Plus je tiež zásobník na použité kapsule, ktorý pojme v priemere 10 kapsúl a užívateľ tak nie je odkázaný na vyhadzovanie jednotlivých kapslí do koša, zvlášť ak ho nemá hneď po ruke u kávovaru. Užívateľom De’Longhi EN 110 ako spoľahlivého pomocníka, ktorý má navyše veľmi pekný dizajn a svojím telom je veľmi drobný, takže sa vlezie takmer všade a nezaberie veľa miesta. Oceňujú výbornú chuť pripravovanej kávy, čo veľmi súvisí s výberom tých správnych kapslí.

Záver

Tento prístroj odporúčame pre pohodlnosť najmä do domácností, kde ho bude používať menej osôb (práve kvôli zvyku na automatické fungovanie). Prístroj hodnotíme vysoko pozitívne vďaka intuitívnemu ovládaniu, bezproblémovej funkčnosti a „skoro“ plnoautomatickému fungovaniu. Najväčšou slabinou kávovaru De’Longhi EN 110 je však absencia nádobky na mlieko a súčasne s tým absencia funkcie cappuccino jedným stlačením. Naopak kávovaru ale nechýba nič dôležité, skôr naopak. Má ideálny spôsob ovládania, vďaka ktorému je možné kávovar udržovať ľahko čistý, a vďaka funkcii odvápňovanie možno kávovar ľahko vyčistiť aj zvnútra bez vynaloženia väčšej námahy. Oba tieto parametre ale malo veľké percento testovaných kávovarov, preto ak je pre vás dôležité, aby kávovar sám pripravil napenené mlieko, alebo ste si ho mohli aspoň sami pripraviť. Tento kávovar vám určite doporučujeme. Výborná káva, krásny kávovar, ktorý nezaberie veĺa miesta. Jednoduchá obsluha.

Výhody

kvalitné espresso
nastaviteľné dávkovanie kávy
tichý
veľmi pekný moderný dizajn
lahodná výborná káva s bohatou penou
jednoduchá obsluha
rychlé nahriatie kávovaru
zaberie málo miesta
automatické vypnutie kávovaru
objem vody 0,8 l
funkcia odvápňovanie
nastaviteľná výška tácky

Nevýhody

dražšie kapsule
možno trochu hlučnejší
nemá funkciu capuccino jedným stlačením , treba manuálne
nemá displej
absencia nádobky na mlieko
kapsule len na internete

 

Recenzie zákazníkov

zatial maximalna spokojnost, super kavicka, trosku hlucny ale asi ako ostatne

Stroj vynikajúci, akurát v SR problém zohnať originál kapsle, najbližšie v Prahe. Prišla mi ale poškodená a potrhaná krabica, čo som bola dosť sklamaná keďže to bol vianočný darček. Ďakujem reklamačnému oddeleniu za kompenzáciu.

Výborná káva, krásný kávovar, který nezabírá moc místa. Jednoduchá obsluha. Koupeno jako vánoční dárek a moc se nám všem líbil 🙂

S nespressem jsem zatím maximálně spokojená. Přístroj funguje a servis s kapslemi je luxusní.

Tento přístroj je spíše pro milovníky čisté kávy malého množství 50 až 100ml, ale já si dám raději laté třeba 200ml a víc, jak to mají na druhém obrázku, ale kapsle s mlékem nebo nějaký komplet jsem nenašel. Druhý nedostatek pro mě NEDOSTUPNOST kapslí v obchodech.

Vyborny!!!!! Tato znacka je urcite nejlepsi mezi kavovary na kapsle!!!

Kvalitné espresso

jednoduchost obsluhy, výborná káva

nastaviteľné dávkovanie kávy, tichý, veľmi pekný moderný dizajn

lahodná výborná káva s bohatou penou

Celková spokojenost. Káva výborná. Přístroj je tichý, rychlé nahřátí, vše OK. Jen ty kapsle by mohly být levnější.

Kavička je jedna báseň. Dříve jsme měli Tassimo, ale to nesahá Nesspresu ani po kotníky.

jednoduchá obsluha, rychlé nahřátí, automatické vypnutí kávovaru, dražší kapsle. skvělá káva z relativně levně pořízeného kávovaru pro domácí použití

Jednoduchost ovládání, skvěle připravená káva. Rychlé zahrání.

Jednoduchý přístroj pro přípravu kávy z kapslí Nespresso. Vzhledem k možnosti nákupu různých značek kávy k tomuto systému, hlavně v Německu (za výhodnější ceny, než v ČR) jsou náklady na jednu kávu velice příznivé a káva má velmi dobrou chuť, ať se jedná o značkové kapsle, nebo od jiných výrobců.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: