De’Longhi EC 850

DeLonghi EC 850 je espresso kávovar ktorý Vám umožní vytvoriť profesionálne espresso ako od Baristu, vďaka profesionálnemu nerezovému držiaku filtra na mletú kávu či pody s nadstavcom na penu.

Vďaka integrovanému systému De´Longhi „Cappuccino jedným stlačením“ získate skvelé cappuccino či latte macchiato, pripravené priamo do Vašej šálky.

Prístroj ponúka profesionálne funkcie a spracovanie, pritom je za dostupnú cenu. Vhodný je preto pre náročných domácich užívateľov, ktorí nechcú automatické alebo kapsulované espressa. 

DeLonghi-EC-850.

Stručný popis

pákový kávovar • pripravíte espresso, cappuccino, latte, macchiato • príkon 1 450 W • tlak 15 bar • 1l nádržka na vodu • nádoba na mlieko • parná tryska • vodný filter • systém nahrievania šálok • systém Thermoblock • podsvietené tlačidlá • nerezové prevedenie • profesionálny pákový držiak na 1-2 šálky

Overené a spoľahlivé eshopy

 

Prestavujeme pákový kávovar De’Longhi EC 850 

Tradičný pákový kávovar prináša elegantný dizajn. Tento kávovar je vytvorený iba z kovu, čo je garancia robustnosti a kvality a odolnosti. Umožní vám uvariť kávu do dvoch šálok súčasne. Objemom 1 l sa v kategórii pákových kávovarov radí skôr k menším modelom, príkonom 1 450 W však môže konkurovať aj väčším modelom a nemusíte sa teda u neho báť príliš dlhého nahrievania. Hoci nepatrí k najobjemnejším, rozmery prístroja sú priemerné až ľahko nadpriemerné. Na výšku meria 30,6 cm, na šírku 27,5 cm a jeho hĺbka je 32 cm. Hmotnosť 7 kg bola v čase vzniku teste tiež trochu nadpriemerná, častá manipulácia s prístrojom by preto nebola úplne ideálna.

Funkcie a nastavenie

Delonghi EC850 prináša mnoho nových funkcií na poli prípravy kávy. Funkcia “Automatic Cappuccino” Vám umožní pripraviť si kvalitné a chutné cappuccino stisnutím jedného tlačidla. Je to veľmi praktické a jednoducho ovládateľné, mlieko v nádobke za razom zmení na hustú penu, ktorá k dokonalému cappuccinu neodmysliteľne patrí. Proti prehrievací systém, ktorý vždy kontroluje teplotu vody. Kávovar značky De’Longhi patrí k modelom, u ktorých si s prípravou kávy môžete naozaj vyhrať. Umožní vám totiž nielen nastaviť vhodné množstvo vody na jednu šálku, ale vyladiť aj jej teplotu a tvrdosť pre dosiahnutie dokonalej chuti.Vďaka nádobke na penenie mlieka je príprava nápojov s mliekom (cappuccino, latte macchiato a podobné) dielom malej chvíle. V ponuke funkcií a vybavenie sa u kávovare De’Longhi nedočkáte integrovaného mlynčeka a nahrievacie plochy na šálky. Tú je však pomerne jednoduché jednoducho vypláchnuť šálok horúcou vodou, integrovaný mlynček je navyše skôr raritou. Všeobecne teda jeho výkon v tejto kategórii môžeme zhodnotiť ako veľmi dobrý. Parná tryska vám našľahá mlieko a tiež napustí horúcu vodu, keď budete potrebovať. Pri napúšťaní vody sa vďaka odnímateľnej nádobke nemusíte zaoberať zbytočným prelievaním z nádoby do nádoby.

Udržba a strarostlivosť

S údržbou vám pomôže špeciálny odvápňovací program a o energetickú úsporu sa postará funkcia automatického vypnutia. Okrem nádobky na mlieko je tiež nutné raz za čas odvápniť celý systém, na čo prístroj sám upozorní. Odvápnenie má svoj špeciálny program, pri ktorom je potrebné naplniť odvápňovacím roztokom zásobník vody po značku max a pod oba výtoky dať dostatočne veľké nádoby, ktoré je ale možné v priebehu odvápňovania vyprázdňovať. Rovnako tak pri následnom kroku – výplachu systému čistou vodou. Pri odvápňovanie prístroj využije celú nádržku roztoku aj preplachovacej vody. Odvápňovanie sa vykonávajte bez vodného filtra.

Tiež by sme odporúčali raz za čas prepláchnuť sitká len vodou, aby sa vyplavili zvyšky kávy, ktoré môžu v medzipriestore sitká zostávať. Povrch prístroja je nutné čistiť jemnými prostriedky na vlhkými handričky, aby nedošlo k poškriabaniu. Odkvapkávacia nádobka je vybavená plavákom, ktorý upozorní na nutnosť jej vyčistenie. Jej stredný diel je vyberateľný a umožňuje mierne zníženie plochy pre postavenie o trochu vyššieho hrnčeka.

Záver

Pákový kávovar DeLonghi EC 850 vie s minimálnou obsluhou připavit dlhý rad nápojov. So všetkými nápojmi sme bol veľmi spokojný (pochopiteľne záleží aj na používaných surovinách). Obsluha kávovaru je jednoduchá a ľahko pochopiteľná. Vďaka nádobke na penenie mlieka je príprava nápojov s mliekom (cappuccino, latte macchiato a podobné) dielom malej chvíle.

Kávovar De’Longhi výrazne vyniká nad konkurenciou jednou funkciou, automatickým šľahaním mlieka, ktoré je u pákových kávovarov veľmi nezvyklé. Viac ako stovka užívateľov ohodnotila tento kávovar a v drvivej väčšine išlo o hodnotení veľmi pozitívne. Podľa používateľov ide o ideálny kompromis medzi automatickým a pákovým kávovarom a oceňujú najmä jeho pomer ceny a výkonu. V podstate jediné častejšie opakované negatívum je malý priestor pod výpustov na kávu, kvôli ktorému sa pod výpust nevlezie vysoká poháre na latte. Niektorým používateľom tiež úplne nevyhovoval návod, ktorý je podľa nich trochu nezrozumiteľný. Z funkcií kávovaru De’Longhi EC850 chýba iba nahrievacia plocha na šálky a mlynček. Naopak je výnimočný funkciou automatického šľahanie mlieka, v čase vzniku teste bol v našom rebríčku ako jediný kávovar s touto schopnosťou. Bude teda určite skvelou voľbou pre záujemcov, ktorí pátrajú práve po takomto hybridu medzi automatickým a pákovým kávovarom, ktorý v sebe spája pozitíva oboch kategórií. Istým negatívom môže byť limitovaná výška výpuste, teda fakt, že pod kávovar nemožno postaviť vysoký pohár na latte. Nevýhodou pre niektorých užívateľov môže byť aj jeho menší objem. Sme presvedčení, že pre domácnosti, ktoré nechcú investovať do automatického kávovaru je tento prístroj veľmi dobrou voľbou.

Výhody

pomer cena a výkon
možnosť vybrať si medzi mletou kávou alebo kávovými zrnami
protiprehrievací systém, ktorý zabezpečí, že káva je hotová veľmi rýchlo
vstavaný vodný filter pre skvalitnenie celkového dojmu z kávy
vyberateľná nádoba na mlieko pre ľahké doplnenie a čistenie
kvalita a všestrannosť
jednoduché používanie a údržba
je vytvorený iba z kovu
automatic aappuccino
káva jedným tlačidlom
špeciálne tlačidlá na jednu či dve kávy, caffe latte, cappuccino či čaj
ultra rýchle espresso- 40 sekúnd
špecifický spôsob prípravy mliečnej peny
vhodný pre väčší počet osôb

Nevýhody

teplota pripravenej kávy by mohla byť trochu vyššia
nemožnosť pridania horúcej vody do kávy
nemožnosť nastavenia si veľkosti šálky
malý priestor pod výpustov na kávu,
málo zrozumeniteľný návod

Recenzie zákazníkov

Produkt jsem si vybral kvůli funkci cappuchino, která je u pákových modelů zcela unikátní. Unikátní cappuchinovač s velmi snadným čištěním Rychlý start Pohodlná obsluha Dobrá kvalita

Vynikající kávovar v cenové kategorii do 10K.Jenodduchá obslu, kompaktní rozměry. jsme s kávovarem spokojen. Místo pro šálek by mohlo být vyšší

Pekný dizajn,ale ešte som neprišla na jeho muchy, kãva má slabú penu
Vynikající chuť kávy, Při vyklepávání kávy z páky sítko pravidelně vypadává (do odpadkového koše…) Nahřátí netrvá minutu, ale i těch 30 sec, které strávíte pohledem na blikající kontrolky je vcelku navíc.

Krátký kabel není místo pro vysoké sklenice na latte (nicméně to se dá vyřešit ,,baňatějšími,, a nižšími šálky, či sklenicemi)

S kavovarem sme zatim spokojeni, uz delsi dobu jsme po nejakem pokukovali a premysleli jsem nad kavovarem s mlynkem, ale ted nelituji, splnil ucel a cenovo vyhodnejsi o cca 10 000.Kavovar splnil nase ocakavani.

Slušná cena i já jsem se sním naučil zacházet zatím se produkt osvětšil a proto doporučuji je to ozdoba kuchyně a tak jsem k němu dokoupil mlýnek na kávu téže značky

Pokud někdo má stejnou představu jako já – vřele doporučuji. Mám rád pákové přístroje, tento splnil moje představy – něco si udělat a zbytek rychle a dobře udělá přístroj (mléčná pěna). Snadné čistění Možnost si nastavit množství porce, možnost jen horké vody

Velmi dobrá káva a jednoduché ovládání. Hezký design-možnost volby nápojů-automat,pěkně napěněné mléko

Výborné presso,latte,kapucino. Nízký prostor pro original latte sklenice
Dobrá cena ve srovnání s jinými přístroji s digi a automatikou. Mlýnek a autonatické dávkování nepotřebuji, to zvládnu sám, tím pádem předpokládám delší životnost (kávovaru). Kávu vyrobí opravdu dobrou. Kvalitnější provedení než u základních typů pákových kávovarů. Manuál je třeba v některých bodech o nastavení přečíst 10x. Při naší spotřebě kávy má menší obsah nadobky na vodu.

Za mě zlatá střední cesta..za ty peníze slouží perfektně Jednoduchá příprava cappuccina.

Jednoduchá obsluha, mene hlučný, možnosť použitia vyššej šálky, cappuccino jedným stlačením

Manželka je spokojná. Nie sú tam otočné ovládače, iba tlačítka, čo považujeme zatiaľ za VEĽKÉ plus, pretože pri predchádzajúcich kávovaroch (Rowenta) otočné ovládače po cca 3-4 rokoch prevádzky ( dve až štyri kávy denne) „odchádzali“.

Kávovar mě opravdu mile překvapil. Než jsem zakoupila tento produkt, vybírala a porovnávala jsem spoustu značek. Nechtěla jsem kávovar za 12 000 Kč a více, přesto jsem chtěla něco co splní mé očekávání i při nižší cenové relaci a bude: 1) jednoduše fungovat, 2) nebude mi tahat další peníze z kapes na svůj provoz ( energie atd…) 3) bude v mé kuchyni krásně vypadat 4) kapučíno a kafe latte si udělám jedním stiskem 5) espreso bude prostě neodolatelné! Musím říci, že mé očekávání to splnilo a je to má jednička v kuchyni. Mohu jen doporučit!!!!!!!!

Kávovar se dá celkově vypnout jedním tlačítkem. – Jednoduchá bezpracná obsluha. – Vypadá noblesně a nadčasově – káva i kapučíno vynikající

Skvělý přístroj menších rozměrů, který se vejde i na malou kuchyňskou linku.

Dlouho jsme měli menší od Delongi ale ten se musel často odvápňovat a dělal velký hluk, tento je tichý a dělá ještě lepší kávu než ten předtím. Je tu snadné používání, nastavíte si kolik chcete kávy podle svého hrníčku. Snadné používání i pro ty méně zdatné s technikou, Výhoda je že to má i vlastní vydávací butelku na mléko, které pokaždé můžete strčit do lednice aby vám déle vydrželo. Perfektní produkt za tak parádní cenu.

Celková spokojenost. Výborná káva i kapučíno. Splnil naše očekávání. Cena odpovídá kvalitě.

Okrem kávy robí aj kapučíno a late. Kávovar sa používa jednoducho, je však potrebné si pozorne prečítať návod /aj niekoľko krát/. Kávovar odporúčam pre tých, ktorí majú radi dobrú kávu a kapučíno. Je dobré pred kúpou si čítať recenzie.

Parádně napěněné mléko (lepší používat ale plnotučné) možnost navolit si (a uložit do paměti), kolik chci v kávě mléka a kolik kávy snadná obsluha 3 filtry na kávu vypadá moc pěkně káva je výborná

Manuál překládal debil, lepší je číst si ho v angličtině Italové si asi moc nelámou hlavu s lícováním a pečlivostí, takže třeba víko od nádoby na odkapání trochu odstává od spodku, naštěstí si toho všimnete akorát při sestavování nejsem si moc jistá, jak správně čistit filtry, mají dvojité dno
Malá hlučnosť , kvalitná kava ako aj kapučíno a latte. Veľmi šikovný stroj hlavne , ktorí majú radi espresso a bez roboty aj kapučini či latte

Jeste se stale ucim pripravit spravne espresso, ale pokud se mi nejake nepovede, neni to vinou tohoto vyrobku. Doporuciji prikoupit kvalitni mlynek s moznosti vyberu stupne mleti. Zalezi na kave, stupni mleti, stupni udusani, teplote a kvalite vody, mlece apod.. 🙂

– vyrazne tissi oproti pressovaru zn. Saeco. – voda se sama vypne – vyborna funkce vycisteni capucinatoru – jak jiz bylo napsano, jedina pakovka s kapucinatorem na trhu. Nechapu.

– plastovy davkovac je mekky na udusani.. Radeji jsme dokoupili kovovy davkovac za 40 korun. – na muj vkus moc mleka v cappucinu, ale jeste jsme nezkouseli nizkotucne mleko – otravne cerveve stand-by svetelko, kavovar musi byt porad ve stand-by rezimu

Hlavný dôvod kúpy bola príprava cappuccina jedným tlačidlom, túto požiadavku spĺňa 100%-tne. V porovnaní s naším predošlým je málo hlučný, vyhovuje možnosť použiť aj vyššiu šálku. Myslím, že v danej cenovej kategórii sa nedá nájsť nič lepšie, ak chcete naozaj jednoduchú prípravu cappuccina, resp. latte macchiato.

S kávovarem jsem i přes uvedené maličké zápory skutečně spokojená. Jsem ráda, že jsme si jej pořídili a nerozmyslela bych si to. Doporučuji ho všem lidem, kteří mají rádi kávu a chtějí si ji doma skutečně vychutnat. Cena s ohledem na funkce výborná káva; latte a kapučíno jedním stisknutím jednoduché ovládání tichý provoz (oproti jinému modelu, který máme v práci) za dva měsíce co ho máme se nevyskytl žádný problém. Trochu mi chybí funkce mletí kávy nádržka na mléko vyžaduje jednou za čas trochu detailnější čištění

Za tuto cenu kolem 6000kč nenajdete lepší možnost. Pokud máte mlýnek jako já je to jasná volba. Pěna z mléka je luxusní.

Podobný přístroj /plně automatický a tím pádem i dražší/ jsem znala z práce, takže jsem věděla, do čeho jdu. Nezklamala jsem se. Přístroj funguje a dělá kávu přesně tak, jak jsem chtěla.

Overené a spoľahlivé eshopy

 

One thought on “DeLonghi EC 850

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: