DeLonghi PrimaDonna ESAM6700

Automatické espresso ESAM 6700 s patentovanou funkciou cappuccino jedným stlačením tlačidla pre prípravu cappuccina, Latte macchiato, caffelatte či napenené mlieko. Stačí položiť šálku pod trysku a stlačiť tlačidlo s požadovaným nápojom.

DeLonghi-PrimaDonna-ESAM6700

Stručný popis

Dizajn skrine: voľne stojace, Typ produktu: Espresso machine, Farba: čierna, strieborná. Kapacita vodného zásobníka: 1,8 L, Kapacita v pohároch: 14 šálok, Typ náplne kávy: Kávové zrná, Mletá káva. Celková spotreba: 1450 watt, Vstupné striedavé napätie: 220-240 volt, Frekvencia vstupného striedavého napätia: 50/60 Hz. Šírka: 285 mm, Hĺbka: 420 mm, Výška: 380 mm

Predstavujeme vám DeLonghi PrimaDonna ESAM6700

S týmto kávovarom s príkonom 1350 W môžete použiť ako vopred namletú, tak i čerstvú zrnkovú kávu. Vstavaný mlynček kávy disponuje veľmi tichým chodom a nastaviť na ňom môžete až 13 stupňov hrubosti mletia. Ideálne tlak pri výrobe espressa 15 barov zaručuje skvelú chuť. Po dokončení je použitá káva vysypaná do odpadového zásobníka, ktorý pojme až 14 káv.

Funkcie a nastavenia

Ovládanie prístroja je pomocou dotykového štvoiadkového displeja, ktorý je možné nastaviť na český i slovenského jazyk. Vďaka nemu môžete napríklad regulovať aj množstvo vody a kávy. Až šesť členov vašej domácnosti si tu môže nastaviť osobný profil, v ktorom si nastaví svoje požiadavky od množstva vody a mlieka až po silu výsledného nápoja, ktoré potom môžu kedykoľvek vyvolať. Špeciálna plocha pre ohrev šálok zabezpečí, že káva bude mať to správne arómu a chuť.

Obrovskou výhodou a prednosťou tohto prístroja je patentovaný systém IFD Auto Cappuccino, teda Cappuccino jedným stlačením. A nielen cappuccino, ale aj ostatné kávové špeciality s vysokým obsahom mlieka, ako latte macchiato alebo caffe latte. Proste stlačíte tlačidlo a o zvyšok sa postará kávovar. Mlieko sa vyšľahá v špeciálnej nádobe, z ktorej potom vyteká do pripravenej šálky, kde sa spojí s kávou. Ak vám v nádobke ostane mlieko, môžete ho krátkodobo uchovať v chladničke pre ďalšie použitie.

Pomocou špeciálnej funkcie Long vytvoríte silnú a poctivú kávu. Túto tzv. Dlhú kávu, ktorá je dvakrát pomletá a dávkovaná po častiach, ocenia predovšetkým milovníci silnej kávy. Automatická funkcia vypnutia umožňuje naprogramovať automatické vypínanie a zapínanie, vďaka čomu tak môžete mať spotrebu energie pod kontrolou. Samozrejmosťou je špeciálny plocha pre ohrievanie šálok, nastaviteľná výška priestoru pre rôzne veľké šálky, odnímateľná odkvapkávajúci mriežka, príprava dvoch šálok naraz či nastaviteľnosť tvrdosti vody. Údržba espressa DeLonghi PrimaDonna je veľmi jednoduchá. Ak chýba v nádobe voda či nie je v mlynčeku dostatok kávových zŕn, budete upozornení indikátorom. V prípade potreby prečistiť trysku na mliečnu penu, ktorá je zanesená a špinavá, budete upozornení kontrolkou, ktorá sa na kávovare rozsvieti. Čistenie a odvápňovanie prístroja prebieha automaticky.

Predovšetkým v kancelárii býva kávovar zapnutý celý deň pre prípad, že by bolo nutné rýchlo pripraviť kávu pre návštevy. Aj keď prístroj práve nepracuje, spotrebováva veľa elektrickej energie. U prístroja DéLonghi Primadonna ESAM 6700 je možné naprogramovať automatické vypínanie a zapínanie. Spotrebu energie tak môžete mať jednoducho pod kontrolou.
DéLonghi Primadonna ESAM je splneným snom všetkých milovníkov cappuccina, latté macchie a ďalších kávových špecialít s vysokým obsahom mlieka. Súčasťou kávovaru je patentovaný systém IDF na tvorbu mliečnej peny priamo v prístroji. Mlieko sa šľahá v sklenenej nádobe a hustá pena vyteká tryskou do pripravenej šálky, kde sa mieša s kávou. To všetko stlačením jediného tlačidla. Mlieko, ktoré vám zostalo, pritom môžete ponechať v nádobke a uchovať v chladničke pre ďalšie použitie. Keď je tryska na mliečnu penu špinavá, rozsvieti sa na kávovare kontrolka.

Záver

Automatický kávovar DéLonghi Primadonna ESAM 6700 je ideálnym pomocníkom nielen do kancelárií a domácností, ale aj menších kaviarní a reštaurácií. Pre jeho nákup hovorí skvelé technické vlastnosti a moderný dizajn. Proti zase vyššia cena.

Výhody

nastaviteľná výška adaptéra pre rôzne veľké šálky
robí perfektné capucino jedným stlačením tlačidla a hustou penou
nahrievač šálok
plášť z lešteného nerezu
krásny dizajn
odnímateľná odkvapkávacia mriežka s indikátorom hladiny tekutiny
možnosť voľby tvrdosti vody
jednoduché ovládanie
výborne sa čistí
príprava dvoch šálok naraz
perfektná káva

Nevýhody

prístroj nemá možnosť samostatného prehriatia nápoja parou
je trochu robustnejší – rozmery

Recenzie zákazníkov

Som milovnik dobrej kavy a tento stroj mi splna naroky na dobru kavu je lahko ovladatelny je v slovencine a pameta si davkovanie takze manipulacia je s nim velmi dobra kto chce mat doma dobry kavovar a zaroven si aj pochutnat na dobrej kave tak si urcite oblubia tento exkluzivny vyrobok

Vřele doporučuji všem kdo mají rádi chutnou kávu podle svých představ i když cena je trochu větší, ale proti kapslovému kávovaru jsou náklady za 3 roky zpět, kvalita je však poněkud jinde – tedy nesrovnatelně lepší.

Mimořádně chutná káva vč. produktů s mlékem bylo to doporučení od známé, která si primadonu pořídila před několika lety a stále funguje bez oprav a se stejnou kvalitou, i když cena je trochu větší jednoduchá práce se zásobníkem na mléko pokyny pro obsluhu se zobrazují na dyspleji, nemusím nic hlídat a kontrolovat

Jednoduché ovládání a komunikace s přístrojem.

Přístroj nemá možnost samostatného prohřátí nápoje párou.

Supreme mašinka,chytrá rychlá,káva chutná luxusněva nemluvě o capučinu,nějak nám rychle domá ubývá mléko

Supr kava,našlehané mléko parada,doporučuji

Není nic na výtku, doporučuji všem, kdo rádi kávu na všechny způsoby.
Super přístroj, ovládání jednoduché, mléko našlehané, káva vynikající, tichý, menu v češtině, vše jednoduché, je to špica….

Je trochu robusnější, musíte mít na něj prostor….. a ta cena…

Káva z tohto kávovaru je úžasná, je s ním nenáročná manipulácia a výborne sa čistí.

Super masinka super kava lahkost ovladania-rozmysla za mna

– odporúčam tento produkt všetkým, ktorí majú radi kávu na všetky spôsoby – som spokojný

robí perfektné capucino jedným stlačením tlačidla a hustou penou – ľahká údržba a ovládanie – výhoda je že robí aj mlieko ktoré je perfektné pre deti

Nemá chybu. Dostatočne sme ho vyskúšali cez Vianočné sviatky. Chodila k nám „na kávu“ celá rodina.

Lepší kávovar som vo svojom okolí nemala možnosť vyskúšať.

Velmi dobry stroj a kvalitni za obstojnou cenu vuci plastovym za tuto i vyssi cenu

Krasny disain,kvalitni zprcovani,obsluha,cisteni,

perfektný kávovar

odporúčam tento produkt všetkým, ktorí majú radi kávu na všetky spôsoby

– som spokojný
som milovnik dobrej kavy
a tento stroj mi splna naroky na dobru kavu
je lahko ovladatelny je v slovencine a pameta si
davkovanie takze manipulacia je s nim velmi dobra

kto chce mat doma dobry kavovar a zaroven si aj pochutnat na
dobrej kave tak si urcite oblubia tento exkluzivny vyrobok

Káva z tohto kávovaru je úžasná, je s ním nenáročná manipulácia a výborne sa čistí.

Kávu velmi dobře připravuje, velký rozsah nastavení, skvěle fungující systém pro přípravu kávy s mlékem

při přípravě kávy s mlékem (latté, machiato, cappuchino) zaneřádí celou kuchyň, hrnek je proto třeba dát přímo pod trysku…

Používáme týden ve firmě o 30 zaměstnancích, kde se pije káva skutečně často + pro návštěvy, zatím žádný problém nenastal – dokonce nebylo třeba ani všechny proškolovat, kávovar má intuitivní ovládání. Ze začátku jsem byl rozpačitý z přípravy kávy s mlékem, ale problém nebyl v kávovaru, ale v mléku a jeho teplotě. Doporučuji mléko s alespoň 3,5% tuku a studené z lednice, jinak se nedočkáte ničeho kloudného… Hezky se na kávovar kouká a je příjemné, že nahřívá hrnky 🙂

V dnešní době již cenově dostupný stroj, který je vhodný hlavně při častém využití mléka. V opačném případě stačí základní modely DeLonghi, které samotnou kávu připraví kvalitně také.

Několik let jsme používali pákové expresso Rowenta + čerstvě namletou kávu s přesvědčením přípravy kvalitního expressa. První expresso z ESAM 6700 ze stejné zrnkové kávy nás však ihned vyvedlo z omylu. Ani se nechce věřit, že ze stejné značky zrnkové kávy lze docílit tak výrazného zlepšení chuti i vzhledu kávy. To samé platí pro cappuccino, late atd.

Po seznámení se srozumitelným návodem nečiní žádný problém navolit na displeji přístroje jakoukoliv kombinaci přípravy kávy nebo mléčného nápoje.

Při porovnání cen na zahraničních internetových obchodech např.Amazon, DéLonghi apod. považuji cenu do 30 tis.Kč za velmi solidní.

Cena je sice vyšší, ale je vyvážena množstvím funkcí, perfektním vzhledem, celonerezovým provedením a tím i předpokladem dlouhé životnosti.

Dokonalý výrobek co do funkce i vzhledu.

Možnost nastavení síly kávy, množství a způsobu přípravy.

Profesionální, snad až dokonalá kvalita.

Přístroj je ozdobou kuchyňské linky – designově je velmi povedený, řekl bych krásný.

vřele doporučuji všem kdo mají rádi chutnou kávu podle svých představ i když cena je trochu větší, ale proti kapslovému kávovaru jsou náklady za 3 roky zpět, kvalita je však poněkud jinde – tedy nesrovnatelně lepší.

Velmi jednoduché ovládání, výsledek perfektní vzhledově i chuťově.

kávovar jsem koupil na základě předchozích zkušeností od jiných majitelů, měl jsem možnost si ho i vyzkoušet, takže jsem měl zcela jasno, do čeho jdu. Rozhodně nezklamal. Pokud bude bezporuchový, odpustím mu i tu vyšší cenu.

Oproti předchozímu, levnějšímu výrobku (jiné značky) naprosta spokojenost, tichý, ovládání je velmi jednoduché, přehledné, zatím žádné zásadní nedostatky.

Sice vysoká cena, ale za ní kvalitní výrobek, tichý, zatím bez zásadních nedostatků.

k výrobě espressa jsem doposud požíval pákový stroj, nyní mám tento superautomat a jsem s ním velice spokojený

– pokud si chce člověk vychutnat dobrou kávu, pak je důležité si také takovou koupit, automat sám o sobě dobrou kávu připraví právě z kvalitní kávy

– za hlavní výhodu automatu považuji jednoduché ovládání, snadnou údržbu a velice pěkný vzhled

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: