Jura E 8 

Kávovar Jura E8 získal prestížne ocenenie za dizajn reddot award 2016. Nadväzuje tak na úspechy tejto značky s ostatnými modelmi a dokazuje skvelú kvalitu prevedenia a dizajnu svojich výrobkov. Tajomstvo výnimočnej kávy sa skrýva v postupe jej prípravy. JURA na 100% zdokonalila proces lúhovania espressa, vďaka čomu dokáže E8 prichystať rovnako profesionálne kávové špeciality ako baristi. 

JURA-E-8

Stručný popis

automatický kávovar • pripravíte espresso, cappuccino, latte, macchiato, ristretto • príkon 1 450 W • tlak 15 barov • 2,4l nádržka na vodu • 280g zásobník na kávu • integrovaný Aroma+ mlynček • parná tryska s funkciou napeňovača mlieka z externej nádoby (nie je súčasťou) • LCD displej • 12 individuálne programovateľných nápojov • impulzný extrakčný proces P.E.P. • filtračný systém CLARIS • systém predsparenia • ohrev termoblokom • 10 úrovní sily kávy • 10 úrovní teploty mlieka a peny • programovateľný objem vody • automatické čistiace programy • nastaviteľná tvrdosť vody

Predstavujeme vám kávovar Jura E 8

Plnoautomatický kávovar Jura E8 vás zaujme svojím moderným dizajnom a dokonalým prepracovaním.Čisté línie v dokonalej symetrii dominujú modernému dizajnu prístroja. Elegantné prevedenie je doplnené dôrazom na každý malý detail a ľahko sa stane nadčasovou ozdobou akejkoľvek kuchyne. Tlačidlá pre espresso, kávu, cappuccino a mliečnu penu sú všetky umiestnené na prednej strane prístroja kvôli maximálnemu pohodliu Prispôsobený zásobník na vodu má objem 1,9 litra, zásobník na kávu 280 gramov a zásobník na odpad má kapacitu pre 16 porcií.

Vďaka modernému farebnému TFT displeju je ovládanie prístroja dobre zrozumiteľné. Predovšetkým oceníte ovládanie OneTouch (všetko jedným stiskom), vysokú výpusť na mliečne špeciality (možnosť použiť viac ako 15 cm pohár na Latté. Ak sa zameriame na výkonnostný zložku, prístroj disponuje odporúčaným parným tlakom 15 bar. Jeho príkon je 1 450 W, ide síce o jednu zo slabších hodnôt, medzi výrobcami kávovarov je ale veľmi populárny a nehrozí, že by bol tento príkon nejako nedostatočný. Ovládanie kávovaru je veľmi intuitívne a stačí si raz prečítať manuál.

Funkcie a nastavenia

Zomelie zrnká kávy vždy priamo pred prípravou, čo zaistí zachovanie skvelej arómy. Máte možnosť nastavovať mlynček s cieľom voľby správnej hrúbky mletia kávy podľa svojich predstáv. Konzistencia mletej kávy má vplyv na čas prietoku vody kávovým koláčom, čiže na takzvanú dobu lúhovania. Čím je mletá káva jemnejšia, tým intenzívnejšia býva jej chuť. Zdokonalili sa rezné uhly mlecích kužeľov mlynčeka AromaG3. Inžinieri spoločnosti Jura pritom dokázali výrazne zvýšiť jeho výkonnosť. Vo výsledku tak teraz získate dokonalú arómu kávy s neobmedzenou plnosťou odtieňov už za polovičný čas mletia. Pulzný extrakčný proces sa využíva na dosiahnutie maximálnej arómy aj pri veľmi malých kávových špecialitách, ako je espresso alebo ristretto. Voda je pritom cez pomletú kávu pretláčaná v krátkych, ale prudkých intervaloch, čo vedie k optimalizácii času extrakcie. Prostredníctvom ôsmich rôznych úrovní intenzity si milovníci kávy môžu svoj nápoj uspôsobiť podľa svojho vkusu.

Vodné filtre CLARIS Smart poskytujú vodu dokonalej kvality pre najlepšiu možnú chuť kávy. Chráni tiež kávovar pred vodným kameňom a odstraňujú z vody látky, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na chuť a arómu (ako sú ťažké kovy alebo chlór). Aby bolo možné maximálne využiť kapacitu filtra, vyvinula spoločnosť Jura funkciu inteligentného vodného systému. Filtračná patróna a kávovar sú bezdrôtovo spojené technológiou RFID (Radio-frequency Identification). Filter je detekovaný automaticky. Použitie filtra nikdy nebolo jednoduchšie a spoľahlivejšie. Šesťstupňový mlynček AromaG3 zaručuje optimálne zomletie kávy. Zrnká vždy melie priamo pred prípravou, melie ich rýchlo, no súčasne šetrne, aby uchoval ich vône.

Variabilná lúhovacia jednotka disponuje kapacitou 5 až 16 gramov a zaisťuje zakaždým správne podmienky lúhovania. Pulzný extrakčný proces , ktorý vyvinula firma Jura, optimalizuje čas extrakcie. Pri príprave malého espressa pretláča horúcu vodu cez pomletú kávu von v krátkych intervaloch. Takýto proces umožňuje plne sa rozvinúť všetkým arómam kávy. Vďaka ôsmim úrovniam intenzity si milovníci kávy môžu prispôsobiť svoju kávu, ako to majú radi. Pri príprave špecialít ako cappuccino zabezpečuje inovatívna technológia jemnej peny mliečnu penu, ktorá je ľahučká ako pierko. Do výsledku sa určite zamilujete!

Vo vnútri prístroja pracuje mlynček AromaG3, ktorý namelie presne takú hrubosť kávy, aby sila nápoja odpovedala vašej voľbe. Tých je celkom 8, a tak si všetci prídu na svoje. Nechýba ani parná tryska s možnosťou napojenia priamo na nádobu s mliekom (dokúpiteľné príslušenstvo), keď stačí jedným tlačidlom vybrať aj mliečne špeciality, ako cappuccino alebo latte macchiato. Špecialitou tohto modelu je impulzívne preparenie kávy, ktoré zaistí mimoriadnu chuť i arómu každej šálky.

Údržba tohto moderného automatického kávovaru je rovnako jednoduchá ako príprava lákavých kávových špecialít. Stlačením tlačidla možno spustiť integrované programy preplachovanie a čistenie, ktoré sa starajú o dokonalú hygienu prístroja. Výpust na mlieko, ktorú možno vkladať do umývačky riadu, môže užívateľ bleskovo vymeniť. Absolútna hygiena a dokonalá mliečna pena sú vždy zaručené. Kávovaru nechýba ani automatické čistenie a odvápňovanie a v prípade potreby, alebo skôr v čase, keď ho práve nepotrebujete, sa prepne do úsporného režimu.

Záver

Čo je veľkou výhodou , že týmto kávovarom obslúžite aj početnú skupinu počas malého okamihu. E8 dokonca dokáže pripraviť dve espressa alebo kávy súčasne. Model E8 je ideálny pre všetkých, ktorí svoju obľúbenú kávu majú radi rýchlo pripravenú. Vďaka objemu nádobky na vodu 1,9 l a objemu odpadového zásobníka 16 šálok patrí tento kávovar značky Jura k modelom vhodným aj do kancelárie alebo domácnosti s väčším počtom ľudí. Jediná slabina, ktorú v kategórii možností a nastavenia u tohto kávovaru nachádzame, je hrubosť mletia. Vyberať môžete zo šiestich úrovní, nejde síce o najmenší počet, ale niektoré prístroje ponúkajú aj viac ako dvojnásobok. Inak vám ale nič nebráni nastaviť si parametre podľa svojich predstáv, vrátane teploty a tvrdosti vody a sily samotnej kávy. Možno mínusom je , že sú drahšie filtre , čistiacie prípravky a samozrejme cena prístroja.

Prednosťou u tohto modelu je prispôsobenie výšky výpuste a tým je možné použiť aj poháre vyššie než 15 cm. Kávovar Jura E8 disponuje novým Aróma G3 mlynčekom s dvojnásobnou rýchlosťou mletia kávy. Kávovar vám tak ušetrí vaše peniaze – vo vypnutom stave má nulovú spotrebu elektrickej energie. Kávovar Jura postráda do výbavy dva podstatné prvky, nádobku na mlieko a trysku na paru. Ako si potom pripravím mliečnu penu, pýtate sa? O tú sa postará prístroj sám, stačí zaviesť pripojenú hadičku do nádoby s mliekom. Ovšem možnosť manuálneho šľahanie vám zostane odopretá. Okrem kávy môžete vďaka výdaji horúcej vody pripraviť aj čaj a ďalšie nápoje. Pre ideálne výsledok je výška výpuste kávy nastaviteľná podľa výšky šálky.

Aj zákazníci, ktorí si tento kávovar kúpili tvrdia , že to je fantastický kávovar a že , káva je lepšia ako v kaviarni. Kávovar Jura Impressa E8 je jeden z niekoľkých modelov v našej recenzii, ktoré môžeme s čistým srdcom odporučiť aj do kancelárskeho prostredia, vďaka objemným nádržkám. Jediný zádrhel pri jeho používaní vidíme vo šľahanie mliečnej peny. Používanie hadičky nemusí vyhovovať každému, absencia parnej trysky tiež môže byť veľkou nevýhodou. V základných parametroch však prístroj nijako nezaostáva a tak záleží hlavne na vašom uvážení, ako veľmi je pre vás tento typ prípravy mliečnej peny pohodlný alebo nie. Ak si tento kávovar kúpite určite neoľutujete.

Výhody

výborná káva
veľa druhov nápojov
ľahké ovládanie, čistenie
dokonalá priprava espressa, cappucinna, latte,..
všetko jedným tlačitkom
objem nádobky na vodu až 1,9 l
nastavanie vrátane teploty a tvrdosti vody a sily samotnej kávy
nie je problém tiež pripraviť dve šálky naraz
nastavenie optimálnej teploty, sily kávy i tvrdosti vody
môžete pripravovať kávu po dvoch šálkach naraz
je pripraviť aj čaj a ďalšie nápoje
prístroj automaticky obstará čistenie aj odvápňovanie
jazyk aj v češtině
vhodný pre väčší počet osôb

Nevýhody

nemá nádobku na mlieko a trysku na paru
menej úrovní hrubosti mletia, konkrétne šesť

Recenzie zákazníkov


Niet co dodat super kavovar- Kupujeme častejšie kávu do kavovaru…super produkt


Za tú cenu TOP produkt


Káva lepsia ako vo väčšine kaviarní


Jednoduchý na údržbu


Páčí sa nám aj predtym sme mali kavovar jura super


Super kávovar, výborná káva, už nemusíte chodiť do kaviarne.


Povedala by som, že je ešte lepšia ako z kaviarne.


I môj manžel začal piť túto kávu a to doteraz pil len 3in1. Jediná nevýhoda je, že fakt je veľká spotreba kávy, ktorú si doprajeme i 3-krat denne 😀


Vôbec neľutujem kúpu, za tie peniaze sa to oplatí!
výborný stroj,výborná káva,jednoduchá obsluha.


veľa druhov nápojov
výborná chuť
ľahké ovládanie, čistenie


prvý kávovar mám už 14 rokov, je bezporuchový
ostatné som kúpila pre spoľahlivosť a výbornú chuť kávy
ovládanie, čistenie skutočne jednoduché
preklad v slovenčine
odporúčam


Kavovary Jura sú ozajstnými mercedesomi medzi kavovarmi
je to naozaj kvalitny kávorar,tam nieje čo vytknuť
100 % spokojnost !


dokonala priprava espressa, cappucinna, latte,…
vsetko jednim stiskom
Odporučám


Dokonaly kavovar, vsetko super


Fantastický kávovar. Káva je lepšia ako v kaviarni. Všetko na jedno stlačenie tlačidla.


Kávovar nás mile překvapil. Jednoduchá obsluha. Latte na jedno zmačknutí.


Máme ho i v práci, tak jsem šel na jistotu. Velmi kvalitní presovač co zvládne i velkou zátěž. Výstup je vynikající i po několika tisících připravených káv


Když koupíte čerstvě praženou kávu tak to umí udělat fantastické kafe 🙂
Opravdu vynikají espresso i ristretto


Z kávovaru jsme naprosto nadšeni.


Měli jsme osm let podobný automatický kávovar jiné značky, ale tento je jiný level. Zatím jsem moc spokojený.


V menu by mohl ukazovat počet udělaných káv


Dělá jedinečně to co má dělat a to výborné kafe a navíc vypadá nádherně.


Kvalitní zpracování přístroje, velmi tichý chod, menu v českém jazyce a snadné ovládání.


Jsem naprosto nadšen tímto kávovarem!


Latte, cappuccino i espresso na jedničku


Jednoduchá obsluha přístroje


Doporučuji všem milovníkům dokonalé kávy

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: